Чорні заробітки... на цвинтарі

Із Личаківського кладовища поцупили бронзовий надгробок Юліана Карпінського. “Пошта” довідалася, як часто такі випадки стаються, чи знаходять крадіїв і як їх карають

фото: facebook.com/groups.govarta
Кількасоткілограмове погруддя заслуженого працівника сільського господарства Юліана Карпінського викрали з могили орієнтовно вранці 13 травня, розповіли “Пошті” у ЛКП “Музей “Личаківський цвинтар”. І хоч у момент крадіжки цвинтар охороняли працівники міліції, зловити крадіїв не вдалося. Над цією справою зараз працює Личаківський райвідділ міліції. 
“За останній рік  на кладовищі в рази збільшилася кількість крадіжок. Більшість злодіїв хитрі – роблять вигляд, що моляться чи прибирають, а насправді скоюють такі брудні речі. Тому ми встановили вже 11 камер відеоспостереження. Втім це надто мало, аби простежити за всією територією цвинтаря, адже мова про понад 42 гектари землі і три тисячі надгробків різної цінності. Водночас я розумію родичів Юліана Карпінського, бо це неприємна ситуація. Ми одразу повідомили міліцію. Сподіваємося, винуватців знайдуть”, – зазначив у розмові з “Поштою” директор ЛКП “Музей “Личаківський цвинтар” Михайло Нагай.
Натомість родичі Юліана Карпінського на сторінці ГО “Варта-1” у Facebook  нарікають, чому їх не сповістили про крадіжку пам’ятника. “Аж через два дні, як пішли на могилу дідуся, дізналися про крадіжку. Тоді на цвинтарі були касир і двоє охоронців, а директора не було. З’ясувати обставини викрадення не було в кого. Працівники не змогли нічого пояснити”, – обурюються родичі покійного. З їх слів, приблизна вага викраденого надгробка – 200-300 кг, тоді як дирекція кладовища впевнена: пам’ятник важить не більше 40-50 кг.
“По-перше, вага пам’ят­ника 40-50 кілограмів. Не перший рік працюю в цій сфері, тому знаю, скільки може важити монумент такого типу. Чому не повідомили родичів одразу? А тому, що не мали їхніх контактів. Останнє поховання когось із цієї родини здійснювали в 1981 році, а тоді це було інше підприємство. Наше існує з 1991-го, тому ясно, що ми не могли мати контактів цих осіб. Ми одразу повідомили про викрадення міліцію, тому свою справу зробили”, – каже Михайло Нагай.
фото: facebook.com/groups.govarta
Як зазначили “Пошті” в Личаківському райвідділі міліції Львова, цвинтарні крадіжки останнім часом скоюють усе частіше: хтось цупить вінки чи штучні квіти, а хтось – бронзові таблички та букви. 
“Торік затримали жінку, яка крала бронзові таблички та букви з надгробних надписів. Вона діяла хитро: робила вигляд, що молиться, а насправді... Ганьба!  Після перевірки злодійка зізналась у скоєному злочині та показала сумку з награбованим. Також вона повідомила, де заховала другу сумку. Багато букв і табличок вона зірвала з могил довоєнного часу. 
На початку цього року затримали ще одну  зловмисницю, яка намагалася поцупити вінки і квіти з могил загиблих у АТО і Героїв Небесної сотні, а потім продати награбоване іншим людям. Спочатку на неї не звернули уваги, бо біля могил Героїв щодня багато відвідувачів. Злодії ж діють дуже хитро, і розпізнати їх серед туристів важко”, – повідомив “Пошту” дільничний інспектор Личаківського райвідділу міліції Львова Олег Хом’як.
З його слів, усіх горе-від­відувачів міліції вдається знаходити, тому “й  останнім викрадачам покарання не уникнути”. “Буває таке, що ми одразу на цвинтарі затримуємо злодіїв, бо спільно з охоронцями працівники міліції патрулюють територію некрополя. Усіх крадіїв судять за ст. 297 Кримінального кодексу України.
До слова, ця стаття вважається важкою, бо йдеться про наругу над покійними. Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років. Крадії бронзового надгробка Карпінського теж отримають покарання по заслузі”, – резюмує Олег Хом’як.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.3295 / 4.1MB / SQL:{query_count}