Позов із підпілля

Ігор Зварич просить суд знову визнати його суддею. Через посередників і пошту

Ігор Зварич просить суд знову визнати його суддею. Через посередників і пошту

В інформаційному просторі України дедалі активніше почали ширитися чутки про смерть колишнього голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича, якого наприкінці минулого року звинуватили у хабарництві. Ніби на противагу цьому до Львівського окружного адмінсуду від Ігоря Зварича надійшли два позови. В одному з них він просить скасувати постанову Верховної Ради про звільнення його з посади судді Львівського апеляційного адмінсуду, мотивуючи це тим, що суд іще не назвав його винним у хабарництві, тож немає підстав звільняти його з посади. В іншому позові йдеться про скасування постанови Печерського суду м. Києва про надання дозволу на затримання й арешт Зварича.

Позовні заяви було написано 22 грудня 2008 року, а суд зареєстрував їх 16 січня 2009 року. Обидва позови надійшли до суду поштою.

Цікаво, що скасування постанови Печерського суду не належить до компетенції адмінсуду і навряд чи заслужений юрист України Ігор Зварич не знав чи упустив такий юридичний "нюанс".

Нагадаємо, 2 грудня проти тоді ще голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за хабарництво в особливо великих розмірах. Під час обшуку в робочому кабінеті та на квартирі Зварича працівники СБУ вилучили 2 мільйони гривень та 1 мільйон доларів США. Зварич зник із приватної лікарні "Богдан", порушивши тим самим підписку про невиїзд, тож 12 грудня суддю було оголошено в розшук, 18 грудня Верховна Рада дала згоду на його звільнення з посади та арешт. Дотичним до "справи Зварича" виявився й екс-губернатор Львівщини, а донедавна перший заступник голови Секретаріату Президента Петро Олій­ник, який через цей скандал подав (а можливо, його "подали") у відставку. Саме в його кабінеті нібито й було передано хабар. СБУ заявила, що в кабінеті Ігоря Зварича було встановлено відеокамери, проте хто, крім опального судді, фігурував на цих "плівках", правоохоронці досі не оприлюднюють.

Наразі не відомо, хто захищатиме Зварича у суді, адже його адвокат Володимир Косенко, який, за словами Ігоря Зварича, позичив йому 1 мільйон 900 тисяч гривень, знайдених під час обшуку помешкання судді, також перебуває під арештом. Та Ген­прокуратура вже заявила, що Зварич має особисто бути присутнім на судових засіданнях за його позовами з огляду на те, що він давав підписку про невиїзд, яку порушив.

Цікаво, що зі Секретаріату Президента України, який доволі різко висловлювався про суддю-хабарника Зварича 25 грудня 2008 року, через 23 дні після того, як працівники СБУ і Генпрокуратури звинуватили голову Львівського апеляційного адмінсуду у хабарництві, на службову адресу Зварича надійшла вітальна новорічна листівка. Правда, пізніше у президентській канцелярії назвали цей ляпсус "технічною помилкою".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.7574 / 4.09MB / SQL:{query_count}