Дні Європи по-львівськи

“Народний Контроль” запрошує у вихідні на фотовиставку “Обираючи Європу”

З нагоди Дня Європи, який щорічно відзначають у третю суботу травня, громадський рух “Народний Контроль” організовує фотовиставку “Обираючи Європу”. Стелажі зі світлинами найяскравіших моментів боротьби українців за європейський вибір у період 2013 – 2014 рр. будуть розміщені біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Львові 16 та 17 травня з 12.00 до 18.00. 
Під час проведення акції у Львові роздаватимуть тематичні буклети громадського руху “Народний Конт­роль” – так громадські діячі прагнуть нагадати владі та суспільству, що інтеграція у Європу була головною вимогою Революції Гідності і далі залишається метою для України.
“У День Європи ми хочемо нагадати і львів’янам, і гостям міста, як ми виборювали право жити у європейській країні. Я, студент, не з чуток знаю, що таке Майдан. Ніколи не забуду, як насправді з острахом ми виводили львівських студентів спочатку на площу поблизу ЛОДА, згодом до пам’ятника Тарасові Шевченку. Знимки, які представляє громадський рух “Народний Контроль” на цій фотовиставці, це не лише згадка – на них зображена наша з вами історія. Під час Революції Гідності ми зрозуміли, що разом зробимо більше, тож зараз у нас нема права здаватися. Варто об’єднуватись і боротись, аби Україна оновилася”, – зазначив студент, активіст громадського руху “Народний Контроль” Андрій Ткачук.
Акція “Обираючи Європу” проходитиме ще в десятьох областях України, де її організовують осередки громадського руху “Народний Контроль”, отож світлини можна буде побачити на головних площах Тернополя, Хмельницького, Чернівців, Рівного, Івано-Франківська, Житомира, Луцька, Коломиї та Кіровограда.

Додамо, що з нагоди відзначення Дня Європи керівник депутатської групи “Народний Контроль” у Львівській міськраді Валерій Веремчук запропонував ухвалу, в якій ідеться про те, що варто запровадити практику використання прапора Європи під час відзначення Дня Європи на території Львова. 
“Цією ухвалою ми прагнемо показати нашим європейським партнерам наші європейські прагнення на рівні місцевих громад. Ми хочемо, аби львів’яни, які направду живуть у європейському місті, відзначали День Європи саме з європейською символікою. Подібні рішення вже прийняли десятки міст України, і відомо, що посли європейських країн схвально відгукуються про такі ініціативи місцевих громад. Нагадаю, що свого часу система прокурорів Пшонки такі рішення громад активно опротестовувала. Репресії були і на Львівщині. Однак за нашу ухвалу зачепитися прокурорам Пшонки не вдалося, тож її не опротестували”, – зазначає один із лідерів громадського руху “Народний Контроль” Валерій Веремчук. 
Нагадаємо, що ще до подій Майдану громадський рух “Народний Контроль” організовував низку круглих столів під гаслом “Обираючи Європу”, а у вересні 2013 року активісти “Народного Контролю” розтягнули 300-метровий прапор Євросоюзу і пронесли його містом Лева від пам’ятника Тарасові Шевченку до стадіону.
У суботу, 16 травня, о 13.00 біля пам’ятника Т. Шевченку запланований брифінг для журналістів і зустріч із львів’янами за участю Дмитра Добродомова і Валерія Веремчука
Ба більше, громадський рух “Народний Контроль” був одним із ініціаторів створення Комітету Майдану Львівщини, організував змогу постійного перебування в Києві кількох тисяч майданівців із західноукраїнських областей, а його активісти разом із дієвими львів’янами створили й очолили Народну Самооборону Львівщини, яка досі продовжує свою профільну діяльність через участь у програмі “Львів – безпечне місто” та організацію роботи Центрів забезпечення АТО.
Зазначимо, що громадський рух “Народний Контроль” створили у 2012 році з ініціативи львівських журналістів і громадських активістів, які в час режиму Януковича, не звертаючи уваги на згортання демократії, тиск на опозиційні політичні сили, переслідування громадських активістів і обмеження свободи слова, не боялися писати й говорити правду. Один із ініціаторів створення громадського руху “Народний Контроль” – народний депутат України, секретар парламентського Комітету з протидії корупції, тележурналіст Дмитро Добродомов. 
Лідерами обласних організацій “Народного Контролю” є відомі в регіоні журналісти і громадські діячі. Зокрема, у Львові лідером громадського руху “Народний Контроль” є депутат Львівської міської ради, керівник Народної Самооборони Львівщини Валерій Веремчук. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.7558 / 4.09MB / SQL:{query_count}