Хто куди, а ми в поліцію!

У Львові завершується конкурс для охочих стати новими патрульними. На 800 місць уже подали понад сім тисяч заявок. “Пошта” запитала у претендентів, якою вони бачать майбутню службу

фото: Андрій Польовий
У місті Лева станом на початок тижня письмово свої заявки встигли подати близько семи тисяч осіб. Хто не встиг, ще має змогу заповнити анкету до 20 травня, але тепер лише електронну (на сайті МВС).
Більшість кандидатів прагне кардинальних змін у країні, хоче побороти корупцію та хабарництво, забезпечити порядок як у місті, так і в державі. Та стануть поліцейськими лише 800 щасливців – саме стільки передбачено місць у Львові. Відбір, обіцяють, буде жорстким , тож новими патрульними стануть  кращі з кращих. 
Як писала “Пошта”, працівники реформованих підрозділів міліції матимуть достойну заробітну плату – 8 – 10 тис. гривень. Кошти вже закладені в держбюджеті. Нагадаємо, як зазначала під час візиту до Львова перший заступник міністра МВС Ека Згуладзе, “люди, які сподіваються, що потраплять y систему і зароб­лять великі гроші, нехай не йдуть, бо шанси, що їх виявлять та арештують, дуже високі”. Відома грузинка мала на увазі, що поліціянти повинні забути про хабарі раз і назавжди!

Жорсткий відбір найсильніших

Координатори проекту зазначили “Пошті”, що впродовж трьох тижнів конкурсу не було жодного дня, аби потік людей припинявся. Охочі заповнити анкету приходили і самі, і з друзями, і навіть цілими сім’ями. 
фото: Андрій Польовий
“Чесно кажучи, ми не очікували такого ажіотажу. Люди йшли і йшли. Назбиралося близько семи тисяч анкет. Приходили і старші, і молоді. Всі хочуть у патрульну поліцію, бо прагнуть змін. Звичайно, найбільше охочих було в перші дні і в останні. Здивувала також кількість жінок, які без остраху заповнювали анкети і були інколи у своєму виборі більш упевнені, ніж чоловіки. Заходили до нас і дідусі, і туристи, які просто цікавилися процесом заповнення анкет. Усіх радо приймали, розповідали, що куди”, – зазначила в розмові з “Поштою” керівник центру прийому анкет Яна Захаревич
З її слів, стати новими патрульними Львова хотіли навіть іноземці. “Нещодавно до нас прийшов хлопець, який розмовляв українською з акцентом. Запитував, чи проект лише для українців, чи можна долучитись і громадянам інших держав. Як згодом з’ясувалося, за національністю він норвежець, але вже більше двох років живе у Львові. Дуже шкодував, що не може взяти участь у конкурсі, і сказав, що було б незле щось подіб­не запровадити й за умови участі іноземців. Вражає те, що навіть приїжджих турбує питання безпеки в місті і бажання змінити українську міліцію”, – каже Яна.
Заступник начальника міліції Львівщини Сергій Зюбаненко таку кількість поданих заявок схвалює. Мовляв, це дасть змогу провести ретельний відбір і вибрати кращих представників у поліцію.
Після подання заяв кандидати пройдуть тестування на загальний рівень знань, складуть іспит із фізпідготовки, пройдуть медогляд, складуть психологічний тест, пройдуть співбесіду з працівниками міліції та громадськості
“Сім тисяч – це немало, якщо враховувати події на сході країни і той факт, що багато людей останнім часом виїжджають на постійне місце проживання за кордон. Тим паче, були умови, які обмежували можливості: наявність водійських прав, вікові обмеження тощо. Це позитивно, бо буде з кого вибирати. Щоправда, конкурс дуже великий – майже один до десяти. Знайдіть такий виш, у якому стільки охочих учитися! Можна говорити, що перший етап відбору пройшов дуже позитивно”, – зазначає “Пошті” Сергій Зюбаненко.
Також співрозмовник наголосив, що і на жінок, і на чоловіків чекає дуже жорсткий відбір. Після подання заяв кандидати на посади патрульних пройдуть тестування на загальний рівень знань, складуть іспит із фізичної підготовки, пройдуть медогляд, складуть психологічний тест, пройдуть особисту співбесіду з працівниками міліції та громадськості. 
“Прогнозую, що вже після тесту на загальний рівень знань добра частина охочих відсіється. Так буде після кожного етапу. До фінішу дійдуть найсильніші, адже мова не про легку роботу, як дехто собі думає. Працювати в правоохоронних органах це дуже відповідальна і важка робота, яка не кожному під силу! Думаю, серед семи тисяч знайдемо таких, що впораються з усіма труднощами!” – акцентує Сергій Зюбаненко.

Як не в патрульні, то у тренери 

Нагадаємо, що з 28 квітня до 17 травня у Львові також  триває конкурс на відбір тренерів для поліціянтів. Його проводитимуть здебільшого серед уже досвідчених міліціонерів. Тренери повинні знати аж 22 дисципліни.
“Є перелік із 22 дисциплін, які тренери мали б викладати слухачам. Це і Правила дорожнього руху, і професійна етика, і попередження насильства у сім’ї та інші. До тренерів вимоги  високі: досвід роботи, вміння застосовувати інтер­активні методи навчання, досвід проведення тренінгів. Також увагу звертатимуть на особисті якості: стресо­стійкість, відповідальність, вміння працювати в команді”, – зазначає Сергій Зюбаненко. З його слів, охочих стати тренерами в рази менше ніж тих, що претендують на посаду патрульного. Усе тому, що до тренерів більше вимог. 
Тренери повинні мати змогу викладати не менше двох днів у тиждень і не менше 12 годин у тиждень, інформує прес-служба міліції Львівщини. Усі зацікавлені можуть надіслати лист із резюме на електронну скриньку patrol-training-lviv@mvs.gov.ua або віднести безпосередньо в Палац Потоцьких за адресою: м. Львів, вул. Коперника, 15. Телефон гарячої лінії МВС у Львові: (032) 258-62-22. Останній термін подання резюме – 17 травня 2015-го.


Що повинен знати і вміти тренер?

Обов’язкові дисципліни:
– адміністративна відповідальність і провадження у справах про адміністративні правопорушення;
– кваліфікація злочинів і засади кримінального провадження;
– Правила дорожнього руху України;
– оформлення ДТП;
– охорона місця події;
– корупція: протидія та відповідальність;
– інформаційні технології (лише співробітники МВС України та/або викладачі навчальних закладів системи МВС України);
– професійна етика;
– права людини. Верховенство права. Конституціоналізм;
– толерантність і недискримінація у роботі патрульних;
– протидія торгівлі людьми;
– попередження насильства в сім’ї;
– ефективна комунікація;
– стресостійкість;
– первинна домедична допомога;
– партнерство правоохоронних органів і суспільства;
– радіаційна та хімічна безпека;
– вибухотехнічна підготовка;
– виявлення пристроїв для незаконного втручання в роботу банкоматів;
– основні види психотропних і наркотичних речовин;
– ідентифікація ознак наркотичної залежності;
– виявлення підроблених документів.
Професійні компетенції:
– досвід роботи з викладання вказаних вище дисциплін;
– досвід застосування інтерактивних методів навчання;
– навички з підготовки та проведення презентацій;
– навички управління аудиторією;
– досвід проведення тренінгів.
Особисті якості:
– комунікабельність;
– вміння аргументувати свою позицію;
– вміння працювати з великим обсягом інформації;
– стресостійкість;
– організаторські здібності;
– вміння працювати в команді;
– відповідальність.

Опитування до теми

Володимир, повернувся з армії:
– Заповнити анкету мене надихнула дворічна служба у внутрішніх військах, яка показала мені, що в нашій країні бракує порядку. Неодноразово з товаришами по службі ходили патрулювати, стикались із надто високим рівнем злочинності. Так не має бути, адже ми ніби й хочемо у Європу, а європейськими цінностями не живемо. Хочеться, аби в нас була справжня поліція, яка б зробила бодай крок назустріч законослухняності в країні. 
Хочеться, щоб нашу поліцію ставили за приклад, щоб нею захоплювались іноземці, щоб їй могли довіритись українці. Такою її бачу! Що найголовніше – важливо, аби нова поліція не була схожа на міліцію. Це ма­ють бути спеціально підготовлені люди з демократичними цінностями, які б були підковані і юридично, і психологічно. Також важливо, щоб у поліції не було хамства і перевищення службових повноважень, що зараз чи не на кожному кроці. 
Вітаю те, що працівників набирають із народу, тому сподіваюся, що вони розумітимуть людей і більше до них прислухатимуться. Думаю, нові працівники не повинні бути лише на боці закону чи лише на боці людей. Вони мають знайти золоту середину. Також треба подолати корупцію, яка найбільше псує ім’я правоохоронців. 

Святослав, повернувся з армії:
– Вважаю, що нова поліція дасть змогу активній і патріотично налаштованій молоді змінити країну на краще. Прийшов заповнити анкету, бо відчуваю поклик служити на благо держави, захищати її громадян, стати її надійним тилом. 
Ми відстояли Майдан, тому гріх закривати очі на корупцію. Думаю, патрульна поліція зможе впоратися з порядком у місті без хабарів і використання свого службового становища. Якщо поповню лави патрульних, обіцяю сумлінно служити на користь міста і держави загалом. 

Назар, повернувся з армії:
– Багато знайомих через війну на сході виїжджають із країни. Не в праві їх осуджувати, бо це вибір кожного... Втім я для початку хочу спробувати змінити дещо в Україні, а вже тоді складати руки.
Патрульна поліція – саме той проект, що дозволяє всім охочим реалізувати себе і покращити країну. Нам є куди рости! Треба лише трохи терпіння і наполеглива праця. Тільки тоді наша поліція зможе стати авторитетною.

Ірина, ІТ-технолог:
– Нову поліцію бачу такою, як у американських фільмах: владною, яка може вирішити будь-які питання, серед яких і сімейне насильство, і крадіжки в білий день. Хочеться, щоб поліцейські були совісними, чесними і порядними, керувалися християнськими цінностями і не брали хабарів. У країні зараз і так не медове життя, а ще й корупція повсюди. Поліція має цьому зарадити, зробити так, аби люди довіряли їй. Я прийшла заповнити анкету, бо хочу стати таким поліцейським і виправдати надії, які покладають на поліцію.

Роман, студент Львівського університету внутрішніх справ:
– Своє майбутнє вибрав ще на першому курсі, коли вирішив вступити в університет внутрішніх справ. Не скажу, що романтик, втім вірю в позитивні зміни в нашій державі. Хочу, щоб вона утвердилася як правова країна, щоб тут справи не вирішували гроші, щоб усе було прозоро і доступне кожному. 
Поліцію бачу більш організованою, з налагодженою співпрацею з громадянами, з патрульними, які дослухаються до людей. Думаю, нові реформи посприяють цьому, тож уже найближчим часом побачимо позитивні зрушення. Саме тому наважився заповнити анкету, бо готовий служити своєму місту і країні. 

Павло, міліціонер-водій Державної служби охорони:
– Заповнити анкету вирішив, бо вважаю діючу поліцію непродуктивною, такою, що потребує конкретних змін. Поліція насамперед повинна керуватися законом, а не дзвонити до старших по званні і запитувати, як діяти в тій чи іншій ситуації. Тоді буде порядок у державі, а не панування грошей і посад. 
Якщо пройду відбір, робитиму все, аби правоохоронці налагодили співпрацю з народом, який наразі майже не довіряє ані владі, ані міліції. Обіцяти чесність, порядність і відповідальність легко – треба свої слова ще й на практиці підтвердити. Бувають ситуації, коли й сам не знаєш, чим керуватися: з одного боку, треба відповідати перед “старшими”, а з іншого – перед людьми.
Поліція повинна відповідати насамперед перед людьми. Прийшов сюди не по гроші, а по правду і порядок. Думаю, мені буде легко адаптуватися до нової служби, бо добре знаю найбільш злочинні райони міста, неодноразово розбороняв бійки, бачив багато крові, крадіжки та грабежі. 

Анатолій, студент:
– Патрульна поліція – це не тільки хороша платформа для реалізації своїх навичок, а й перспективна робота з хорошою зарплатнею. Звичайно, служба потребує відповідальності, стресостійкості та доброго здоров’я. 
Певен, що сюди відбиратимуть найкращих. До того ж це мають бути люди, яких пече панування корупції у країні, які хочуть змінити країну на краще, бо навіть після Майдану люди нарікають на безлад у державі. Так не має бути, адже, може, вже нарешті настав час, аби Україна зажила новим кращим життям?!

Мирослава, безробітна:
– Сюди прийти мене спонукав Майдан, який все-таки змінив свідомість українців, показав, що в Україні діє одна влада – народ. Саме він довів, що може охороняти порядок у місті чи державі. Вірю, що поліція змінить репутацію правоохоронців, помирить їх із людьми. 
Має бути так: якщо в людини проблеми, то вона звертається до поліції і отримує прихисток у патрульних. Отже, має бути співпраця. Тільки тоді буде результат! Заповнила анкету тому, що думаю, що зможу стати одним із правдивих поліцейських, яких я б назвала навіть народними поліцейськими. 

Артур, студент Львівського держуніверситету фізичної культури:
– Прагну стати працівником патрульної поліції, бо хочу змінити теперішню систему. Не може бути такого, що куди не глянь – повсюди гроші. Враження таке, що з людьми зовсім не рахуються. 
Нова патрульна поліція повинна захищати свій народ і територію держави, зміцнювати її. Для цього потрібно рахуватись із законами – бути законослухняними. Сподіваюсь, що реформа поліції дасть результат і ми по-новому подивимось на правоохоронців. 

Олександр, мебляр:
– Порадившись із дружиною, вирішив заповнити анкету. Візьмуть чи ні – це вже інше. Головне те, що маю бажання щось змінити у країні. Тим паче, зараз перебудовується влада і є хороша можливість для реалізації позитивних реформ. Головне, щоб поліція не повторювала помилок старої – не була корупційною. 
Після Майдану і в часи війни на східному фронті навіть не личить давати чи брати хабарі. Це має бути цілком нова структура, яка би мала на меті працювати для народу, а не проти нього. Звичайно, це питання не одного дня, бо й сам народ, певно, не одразу звикне до чесної поліції. Та прагнути змін і робити для цього бодай щось це вже половина успіху. 

Наталія, волонтер:
– Працювати в правоохоронних органах мріяла ще з дитинства. Щоправда, сім’я не могла мені цього дати, тож у п’ятнадцяти­річному віці пішла працювати. Минуло багато років, уже створила свою сім’ю, діти підростають. Почувши про конкурс у поліцію, згадала давню мрію і вирішила заповнити анкету. 
Хочеться працювати на благо держави, де нема корупції, де все законно і чесно. Хоч я жінка, втім відчуваю в собі силу і бажання стати новим патрульним. Якщо все вдасться, обіцяю працювати відповідально і головне – пильнувати, аби не було хабарів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7362 / 4.24MB / SQL:{query_count}