Пам’ятник Шептицькому: чи встигнуть поставити?

До кінця липня у Львові планують оновити площу Святого Юра, зробити її пішохідною та пересунути дорогу в бік скверу, який обіцяють облагородити

фото: we.org.ua
Сьогодні, 14 травня, у Львові починають роботи з реконструкції площі Святого Юра та облаштування скверу, де згодом поставлять пам’ятник Митрополитові Андрею Шептицькому з нагоди 150-річчя з дня народження. Закінчити роботи обіцяють до 29 липня.
Міська влада і Церква напередодні Дня Львова досягли консенсусу в питанні реалізації пам’ятника Митрополитові Андрею. В зв’язку з тим, що проект дуже глобальний і потребує багато часу на погодження документації, суттєві зміни транспортних систем, санації скверу тощо, його реалізовуватимуть поетапно.
“До 150-річчя Митрополита, яке відзначатимемо 29 липня, встановлять пам’ятник, облагородять площу і змінять рух транспорту, – розповідає голов­ний архітектор міста Юліан Чаплінський.
Отже, на площі біля Святоюрського храму облаштують пішохідну зону, яку разом з дорогою замостять бруківкою. Дорогу на одну смугу пересунуть у бік скверу за рахунок технічного тротуару. Вздовж бібліотеки та корпусу №3 Львівської політехніки прокладуть автомобільну дорогу з двостороннім рухом без руху тролейбуса. Завдяки такому рішенню дерев у парку не зрізатимуть. До слова, працюватиме ця дорога виключно в святкові дні та під час масштабних заходів. Транспорт через цю площу не курсуватиме. Крім того, облагородять парк. Наразі вже  знесли всі ліхтарі у сквері, незабаром їх замінять новими. 
Зі слів директора ЛКП “Львівтеплоенерго” Степана Пакіжа, нині починаються роботи  з винесення та впорядкування мереж поблизу площі та дороги. Графік виконання цих робіт складуть упродовж наступних двох тижнів. На площі Святого Юра замінять аварійні інженерні мережі, відтак буде змінений рух автобусів та тролейбусів.
Відсьогодні і до кінця липня площу Святого Юра закривають для руху транспорту. “На час ремонтних робіт ми закриваємо її від перехрестя вулиці Митрополита Андрея та вулиці Шептицьких до перехрестя вулиці Листопадового Чину та площі Святого Юра. Проїзд ми продумали так: з вулиці Митрополита Андрея можна виїхати на Городоцьку через Сєченова.
Змінюємо рух транспорту й вулицею Сєченова у зворотному напрямку в односторонньому порядку – не з Городоцької, а з Шептицьких на Городоцьку, щоби обмежити пришвидшення руху загального транспорту. З вулиці Листопадового Чину лівий поворот буде відкритий (можна буде виїхати на Дорошенка, а далі на вулицю Бандери”, – пояснює начальник управління транспорту та зв’язку міськ­ради Віктор Щир.
На час проведення дорожньо-ремонтних робіт зі змінами курсуватимуть міські автобусні маршрути.


На площі Святого Юра замінюють інженерні мережі: змінено рух транспорту

Під час впорядкування площі Святого Юра ремонтники здійснюватимуть заміну аварійних інженерних мереж. Через це площа закрита для руху транспорту. Внесені зміни й у схеми руху громадського транспорту. На час проведення дорожньо-ремонтних робіт зі змінами курсуватимуть міські автобусні маршрути №№2А, 15, 33, 38 та тролейбуси №№2, 7, 9, 10, 12 і 20.
Маршрутки №№33 і 38 курсуватимуть вулицями Антоновича – Бандери – Коперника – Головпошта –Дорошенка – Бандери – Героїв УПА.
Маршрутка №15 їздитиме від церкви святої Анни вздовж Городоцької до приміського вокзалу.
Маршрутка №2А курсуватиме вулицями Антоновича – Бандери – Городоцька – церква святої Анни – Городоцька – Бандери – Героїв УПА.
Тролейбусні маршрути №№9, 10, 20 будуть закорочені до вулиці Митрополита Ангеловича, а маршрути №№7 і 12 – до площі Кропивницького. Ремонтні роботи проводять у межах реконструкції скверу на площі Святого Юра.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.6070 / 4.09MB / SQL:{query_count}