Ще один борг?

Місто має намір узяти кредит в розмірі 50 млн євро на будівництво і реконструкцію доріг. Львівська міська рада підписала з Європейським банком реконструкції і розвитку угоду про підготовку кредитного фінансування.

Місто має намір узяти кредит в розмірі 50 млн євро на будівництво і реконструкцію доріг. Львівська міська рада підписала з Європейським банком реконструкції і розвитку угоду про підготовку кредитного фінансування.

Кредит планується розділити на два транші по 25 млн євро. Остаточних умов кредитування наразі немає, але, за попередніми домовленостями, його виплата триватиме не менше 10 років. Окрім цього, місто має сплатити комісію в розмірі 40 тис. євро за оцінку проектів. Уже зараз у місті працює консультант від ЄБРР, який спіль­но з міською радою визначав пріоритетні проекти фінансування. За умови, що найближчим часом депутати ЛМР погодять взяття кредиту, остаточну кредитну угоду підпишуть наприкінці цього або на початку наступного року.

На запитання журналіста "Пошти" щодо доцільності валютного кредиту, зважаючи на девальвацію гривні, міський голова Андрій Садовий зазначив: "Вартість робіт і послуг постійно зростає. Коли українська валюта є слабкою, вигідно брати кредити в іноземній. Адже її можна обміняти за вигідним курсом, а роботи виконуватимуть українські підрядники. А коли кошти повертатимуть, я сподіваюсь, українська економіка вже буде стабільною".

Своєю чергою, Томас Маєр, представник ЄБРР, додав, що за потреби банк надасть можливість перевести кредит у гривні. За ці кошти планують збудувати транспортну розв'язку Стрийська - Хуторівка, продовжити вул. Вернадського (від просп. Червоної калини до вул. Стрийської) та реконструювати інші. Також, за словами Олега Синютки, першого заступника міського голови, планують, що цього року міська влада продовжить реконструкцію вул. Стуса, площ Торгової - Осмомисла, вул. Городоцької (від вул. Шевченка до вул. Бандери), вул. Наукової та розпочати ремонт вулиць Кульпарківської та Княгині Ольги.

Та, видається, що зважаючи на минулорічний досвід ремонту доріг, коли все місто було закорковане через невчасне виконання робіт підрядниками, і те, що сьогодні ЛМКП "Львів­водоканал" не може розрахуватись із доларовим кредитом Світового банку, міській владі варто добре подумати перед тим, як брати чергову позику.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.8761 / 4.07MB / SQL:{query_count}