Всі хочуть у поліцію!

У Львові нечуваний ажіотаж: охочих потрапити на роботу в патрульну поліцію тисячі, а місць лише 800. Обіцяють жорсткий відбір. “Пошта” поцікавилася, що ж спонукає людей подаватись на нову службу

фото: Андрій Польовий
Уже другий тиждень у Львові жінки та чоловіки віком від 21 до 35 років активно заповнюють анкети, аби потрапити в патрульну поліцію. У нашому місті нечуваний ажіотаж: лише з 20 квітня свої анкети вже подали понад 4 тис. кандидатів! Серед охочих багато жінок і студентів. 
Чому ж усі так масово подаються у нову службу? Більшість хочуть змінити країну, зокрема,  рідний Львів, на краще і нарешті остаточно побороти корупцію і хабарництво, інші не мають роботи, а хтось хоче поєднати і перше, і друге. І що добре – є такі, що прагнуть покращити репутацію  правоохоронців, яких громадяни мають поважати. 
Та стануть поліцейськими лише 800 щасливців – саме стільки передбачено місць у Львові. Певно, до 13 травня (до цього дня у місті триватиме конкурсний набір) охочих буде в рази більше!
Як писала “Пошта” в матеріалі “Із міліції – у поліцію”, міністр МВС Арсен Аваков під час візиту до Львова зазначав, що “нова патрульна поліція – початок історичного процесу, що змінить правоохоронну систему в Україні так, що її працівників почнуть поважати, а не боятися”. 
У Львові всі охочі спробувати себе в патрульній поліції можуть заповнити електронну анкету на сайті МВС або прийти за адресою: м. Львів, вул. Коперника, 15 (палац Потоцьких) з 09.00 до 18.00 (крім вихідних та святкових днів). Обов’язково потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код. Телефон гарячої лінії – 032 258 62 22.
Працівники нової служби матимуть достойну зарплату – 8 – 10 тис. грн. Кошти на це вже закладені в держбюджеті
Координатори проекту зазначають, що впродовж дня потік кандидатів не припиняється. Люди приходять навіть цілими сім’ями! “Нема такого, щоб у залі було пусто. Люди йдуть і йдуть з ранку до вечора. Приходять і чоловіки з дружинами. Охочих назбиралося вже понад чотири тисячі. Найбільше охочих було в перші дні, зараз трохи менше”, – зазначила “Пошті” у понеділок, 27 квітня, керівник центру прийому анкет Яна
З її слів, містяни приходять і просто поцікавитись, як відбувається процес набору патрульних. “Приходив дідусь і випитував, що, куди і як, а пізніше поцікавився, чи міг би і його внук поповнити лави охочих патрулювати місто. Та ми всім відвідувачам раді, адже чим більше люди знатимуть про проект, тим більший буде вибір”, – пояснює Яна.
фото: Андрій Польовий
Як наголосив учора “Пошті” заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області Сергій Зюбаненко, неабияк важливо, аби люди йшли на посаду патрульного за покликанням, бо якщо тільки по гроші, то нічого з цього не вийде, і зміни не відбудуться скоро! Нагадаємо, що працівники реформованих підрозділів міліції матимуть достойну заробітну плату – 8 – 10 тис. гривень. Кошти на це вже закладені в держбюджеті.
“Люди повинні йти за покликанням серця і душі! Як практик також раджу йти людям, які тверезо оцінюють реалії, адже не все так романтично, як хтось собі думає. Яким би крутим і чесним поліцейським ви не стали, все одно знайдеться той, кому ви перейдете дорогу, адже ви виконуєте каральну функцію. А кому подобається, що йому роблять зауваження, виписують штраф чи садять у тюрму? Та й на вулицях багато агресії до правоохоронців, тож треба бути готовим до всього”, – зазначив у розмові з „Поштою” Сергій Зюбаненко.
З його слів, навчання буде дуже інтенсивним і включатиме правову підготовку майбутніх поліцейських, а також психологічну та фізичну підготовку. Далі – іспити. Випробування будуть не всім під силу, тим паче охочим жінкам, яких як бачимо, багато.
Навчання буде дуже інтенсивним і включатиме правову підготовку майбутніх поліцейських, а також психологічну та фізичну підготовку
“На практиці багато жінок іде навчатися у міліцію, але дуже мало стає правоохоронцем, бо це нелегкий хліб для тендітної статі. Але якщо жінка вже реалізувала себе в міліції, то працює вона в рази ефективніше за деяких чоловіків!. Жінки уважні, працелюбні та мислять логічно. Проте таких одиниці. Тому раджу жінкам, які хочуть стати патрульними, кілька разів подумати, адже легко не буде, а вони все ж таки матері і дружини”, – пояснив Сергій Зюбаненко. 
Також співрозмовник наголосив, що і на жінок, і на чоловіків чекає дуже жорсткий відбір. Хто відчуває, що не в силах пройти фізичні випробування, тому варто вже зараз сходити з дистанції. „Заповнюють анкету різні люди. Дехто думає, що йому вдасться потрапити в поліцію запросто. Та це не так… Адже навіть якщо ви курець чи полюбляєте спиртне, стометрівку навряд чи здасте на п’ять. Треба тверезо (у прямому і переносному значенні) оцінювати себе і свої можливості!” – акцентував Сергій Зюбаненко. 
З його слів, інколи люди з середньою освітою показували кращі результати, ніж кандидати з вищою. “Головне, щоб було бажання служити, захищати і розуміти потреби суспільства. Решти ми навчимо”, – пообіцяв Сергій Зюбаненко.


Вимоги до кандидатів, охочих працювати в патрульній поліції:

- прагнення до якісних змін;
- вік від 21 до 35 років;
- повна загальна середня або вища освіта;
- наявність посвідчення водія категорії В;
- відсутність судимості;
- вільне володіння українською мовою;
- фізичне здоров’я та моральна стійкість. 

Етапи відбору кандидатів: 

- подання анкети;
- перевірка загального рівня знань;
- психодіагностичний тест;
- медичний огляд;
- перевірка навичок керування автомобілем;
- особиста співбесіда;
- теоретичне навчання;
- професійна підготовка.
фото: Андрій Польовий

МВС обіцяє патрульним:

- принципово нову для України систему охорони правопорядку;
- професійну підготовку за міжнародними стандартами;
- стипендію під час навчання;
- престижну стабільну роботу і гідну зарплату;
- нову уніформу та новий службовий автомобіль;
- перспективу кар’єрного росту.

Опис вакансії працівника патрульної служби:

Основні посадові обов’язки:
– патрулює визначену територію (пішки, на патрульному автомобілі або на інших транспортних засобах) та забезпечує охорону громадського порядку і безпеки громадян;
– надає інформацію пішоходам і водіям транспортних засобів;
– перевіряє та фіксує будь-які порушення законодавства, виписує штрафи;
– приймає та передає інформацію по рації, реагує на правопорушення, виїжджає на місце події, вивчає скарги громадян;
– реагує на виклики щодо побутових правопорушень (проявів домашнього насильства тощо);
– надає невідкладну допомогу потерпілим від суспільно небезпечних діянь, нещасних випадків, особам із обмеженими фізичними можливостями та особам, що втратили можливість самостійно пересуватись;
– забезпечує безпеку дорожнього руху, регулює дорожній рух;
– зупиняє дорожньо-транспортні засоби, перевіряє посвідчення водія та інші необхідні документи, проводить візуальний огляд у разі підозри щодо вчинення правопорушення;
– організовує заходи безпеки на місці ДТП, складає необхідні документи, надає першу допомогу  учасникам ДТП;
– здійснює оперативно-розшукові заходита слідчі дії з метою виявлення і попередження злочинів та інших правопорушень;
– сприяє розслідуванню справ щодо вчинених злочинів у межах компетенції департаменту.

Опитування до теми

Василина, студентка:
Вирішила заповнити анкету, бо несила вже жити в корупційній країні. Куди не глянь – всюди панують тільки гроші! Що найгірше – у країні війна, а змін майже ніяких. Хабарі як давали, так і дають (може, трохи менше, але все ж роблять це). Хочу це змінити, і, сподіваюсь, “Моя нова міліція” тільки допоможе в цьому, адже молодь хоче жити в хорошій країні, яка розвивається, а не занепадає. Вона прагне європейської держави з проєвропейськими цінностями, а для цього потрібні порядок, безпека і добросовісні правоохоронні органи. Тому я тут!
Андрій, охоронець:
– Прагну стати працівником патрульної поліції, бо хочу докорінно змінити діючу систему. Хотілося б побачити в поліції більше молоді, більше тих людей, які готові працювати не лише заради грошей, а й на користь власної держави! Такої ж думки і мої товариші, які, до речі, теж днями заповнили анкети. Треба боротися з корупцією, адже те, що твориться у країні зараз, вже ні в які рамки не вписується. Нам бракує дисципліни, а владі – відчуття обов’язку. Ось і маємо те, що маємо: хаос у чистому вигляді. Тому, власне, заповнив анкету. Хоч і працюю, думаю, буду поєднувати всі етапи проходження конкурсу з роботою, яку теж не хочеться втратити, бо гарантій не дають ніяких наразі. 
Олександр, шахтар:
– Зареєструватися надумав ще тоді, коли розпочалися реформи у країні. Хочу насамперед змінити думку про правоохоронців, яких нині частіше зневажають, аніж поважають. Так не має бути! Хоча винні в цьому і влада, і самі люди, які допустили таке. Це треба змінювати якнайшвидше, адже жити у країні, де панує корупція, молодим людям не хочеться. Тому я й зареєструвався. Хоч у мене і є робота, втім є і велике бажання змінити щось. Сподіваюся, все вдасться. 
Марія, адміністратор:
– Долучитися до патрульної поліції мене надихнуло бажання змінити країну на краще. Ми вистояли Майдан, а змін конкретних не побачили. Люди й далі нарікають на безлад у державі. Хоч я і жінка, але відчуваю в собі сили якось зарадити цьому, тому прийшла заповнити анкету учасника. Якщо підійду на посаду, намагатимусь зробити все можливе, аби наша країна зажила новим життям – без хабарництва та з порядною поліцією.
Людмила, безробітна:
– Хочеться, аби країна стала цілісною, адже недаремно стояв Майдан і стільки людей загинуло. Чи не так? Люди хочуть бачити зміни на краще. Певна: “Моя нова поліція” може цьому посприяти. Треба лише мати бажання і підвищене відчуття відповідальності перед людьми, країною, зрештою, перед самим собою.
Андрій, студент Львівського університету внутрішніх справ:
– Згодом отримаю “спеціаліста”, тому саме шукаю, чим зайнятися після навчання. “Моя нова поліція” – це те, що мені потрібне і близьке по духу ще відтоді, відколи вирішив податись у правоохоронці. Заповнив анкету, зроблю спробу. Я початківець, тому вже по ходу справи проявлятиму себе. Проте одне точно маю на меті: змінити країну на краще, забезпечити тут порядок і безпеку для громадян. Думаю, все вдасться, адже бажання є, а це вже півроботи. Також хочеться, аби люди допомогли новій поліції, сприйняли їй серйозно і дослухалися до її думки. Тільки за такої співпраці буде результат. 
Михайло, встановлює сигналізації:
– Мій батько працював у міліції, і я теж завжди хотів, однак не довіряв старій системі. Та й батько не рекомендував іти туди. Зараз почалися зміни, і я вирішив здійснити давню мрію, бо, якщо чесно, бачу себе в цьому. Ще раніше подавав заявку до патрульної поліції Києва, але тоді дружина була вагітна, тож мені не вдалося поїхати. Тепер маю хороший шанс пройти відбір у Львові. Якщо все вдасться, зі своєї сторони обіцяю порядність, чесність і відповідальність. Вважаю, що саме ці риси повинні мати всі, хто хоче стати новою поліцією.
Дмитро, безробітний:
– Хочеться змінити міліцію, яка нічого не робить… Живемо в незалежній країні, але залежні від грошей. Так не годиться! Тому я впевнено заповнюю анкету, бо відчуваю себе націоналістом, знаю, що зможу щось зробити. Сидіти склавши руки точно не хочу. Навіть друзів заохочую долучитись і навести лад у місті! Та вони ще думають, бо в них є постійна прибуткова робота. Може, тому й не хочуть. Я ж перебиваюся тимчасовими заробітками, тому прийшов сюди, аби поєднати хороше з корисним. 
Ігор, безробітний:
Сюди прийти мене спонукав Майдан, під час якого стільки крові було пролито, що просто гріх нічого не робити. Є можливість навести порядок у місті, тож треба долучатися, тим паче, коли ще є бажання і відчуття патріотизму. Якщо прийдуть нові люди, може, заживемо по-новому. Дуже добре, що охочих набирають, скажімо так, із вулиці. Пересічним містянам краще відомі проблеми міста, тому вони зможуть навести лад. Але повторюю: тут треба бажання, бо працювати доведеться багато.
Богдан Шкарада, екс-начальник міліції Львівщини
Ця реформа – річ дуже позитивна! Дуже добре, що відбір проводять відкрито і проявити себе може кожен кандидат. Нема корупційних схем, бо все прозоро.

Не можна казати: кандидати не мають досвіду, тож у них навряд чи щось вдасться. У патрулі, яких набирали у 90-их, входили люди з сільської місцевості, які не мали роботи, але мали бажання десь себе проявити. Досвіду в них теж не було, але їх навчили. Теперішніх теж навчать.

Найголовніше – щоб у кандидатів не була прищеплена ота бацила корупційної діяльності! Та й зарплата буде вища, тому вони, думаю, будуть більше цінувати роботу і не братимуть хабарів, як це часто бувало. Також позитивно, що влада не матиме впливу на нових патрульних.

Якби я був молодим, то теж би пішов у таку проєвропейську структуру, бо це престижно і ви матимете авторитет (так за кордоном). У патрульну службу зараз ідуть кращі з кращих, туди ВІДБИРАЮТЬ, а раніше лише підбирали.

Зрештою, добре, що й жінки активно заповнюють анкети. В Німеччині серед патрульних дуже багато жінок. Це свідчить про те, що ми йдемо до Європи.

Взяти участь у конкурсі можуть і старі патрульні, втім за умови, що за ними не закріпилася репутація великих хабарників. Якщо в них справді добрі наміри, вони працюватимуть, як і працювали.
10.03.2017 9:49
Мега Хохол

Туди вже йти ніхто не хоче!))Пішли тому що, роботи не має, а так нікому і на хер не потрібна ваша поліція.


23.07.2015 21:27
http://vk.com/id150149698

хочу в поліцію для того щоб змінилося ставлення до людей аби наша поліція робила для цього все.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6753 / 4.35MB / SQL:{query_count}