Ще одне місце пам’яті

У Львові обрали місце, де облаштовуватимуть громадський простір у знак пам’яті про Героїв Небесної cотні, невдовзі оголосять конкурс на ідеї щодо його облаштування

Ще з весни минулого року у Львові роздумують над тим, як віддати шану загиблим Героям Небесної сотні. Восени створили оргкомітет, оголосили конкурс пошуку ідей. Бажаючих взяти участь було не так вже й багато, тим паче з огляду на те, що конкурс був міжнародним. Трохи більше десяти ідей-проектів громадськість могла оглядати на виставці у Палаці мистецтв наприкінці зими. 
Серед них було чимало наївних, простих та все ж оригінальних ідей. Хтось пропонував висадити квітами символ, хтось – облаштувати озеро, парк, хтось пропонує збудувати міст чи облаштувати громадський простір, хтось написав вірш, хтось намалював пам’ятник. Організатори детально все вивчили, розглянули і вирішили…
У пам’ять про Героїв Небесної сотні у місті створять новий громадський простір. Це має бути місце для спілкування і водночас місце пам’яті. А от достеменно що і як облаштують наразі не відомо, це вирішать лише після оголошення конкурсу. Наразі ж оргкомітет однозначно говорить про місце, де мають упорядкувати простір.
“Зараз ми готуємо умови конкурсу з вшанування Героїв Небесної сотні. Були різні варіанти концептуальних ідей, а саме: спорудження пам’ятника, варіант ландшафтного об’єкту (парку, озера ). А найбільше голосів набрала ідея організації громадського простору. У конкурсі  відбору ідей брала участь сестра Надії Савченко, Віра Савченко. – розповідає головний художник міста Віктор Пецух. – Вирішили оголосити конкурс на організацію простору з вшанування Героїв Небесної сотні. Місце обрали на вул. Кривоноса – Замковій, поблизу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що на вул. Підвальній, а саме ці пагорби, що позаду будівлі.
Це має бути місце для спілкування і водночас місце пам’яті. А от достеменно що і як облаштують наразі не відомо, це вирішать лише після оголошення конкурсу
Місце відповідне, територія ЮНЕСКО. В умовах конкурсу будуть прописані певні деталі, як на мене, доцільною є пропозиція об’єднати два простори – і Губернаторські вали, і територію поблизу вул. Кривоноса. Поле для діяльності є”. 
Посадовець розповідає, що рішення далось непросто, довго дискутували обираючи місце. “Одні громадські організації хотіли зробити все дуже швидко. На Сихові навіть ставили макет пам’ятника. Найближчим часом будуть підготовлені умови конкурсу, обговорені на оргкомітеті, і рішенням виконкому буде оголошено конкурс. Суть же не у тому, щоби зробити все швидко, а зробити все якісно”.
Нагадаємо, член оргкомітету, заслужений діяч мистецтв України художник Орест Скоп якось розповідав “Пошті”, що можливо, доречно було б робити якийсь один об’єкт для вшанування пам’яті усіх Героїв України. “Бо зараз, бачте, скільки людей гине в АТО. У Львові каменів наставили, а пам’ятників нема. Тож можна зробити щось таке, що об’єднувало б, я так це бачу”, – зазначив тоді митець.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.4897 / 4.09MB / SQL:{query_count}