Їдемо Львівщиною дорожче

В області попрощалися з посередником, який заробляв на перевізниках щороку мільйон гривень

фото: volynnews.com
У Львівській області ліквідували так званий робочий орган, який щороку збирав із перевізників 1 млн грн, розповів очільник Львівщини Олег Синютка.
“Це була легальна недержавна структура, на рахунки якої перевізники, щоби брати участь у конкурсі, сплачували кошти, в рік – мільйон гривень. Потреби в цій структурі немає, а конкурсний комітет може виконувати всі ці функції і без так званого робочого органу”, – пояснив голова ОДА. 
Таким чином у ЛОДА протидіють непрозорій процедурі проведення конкурсів серед перевіз­ників. Окрім цього, голова Львівської ОДА розповів, що на Львівщині ліквідовано попередній конкурсний комітет і шляхом жеребкування обрано новий. Керівник Львівщини висловив сподівання, що до кінця року вдасться запровадити єдиний центр управління громадським транспортом. “Це дасть змогу бачити з центру управління рух маршрутних автобусів на території Львівської області і таким чином визначати дотримання ними графіка”, – зазначив керівник області. 
Він також наголосив, що перевізники не можуть самовільно підвищувати тарифи, ніж це передбачено відповідним розпорядженням голови ЛОДА. Нагадаємо: згідно з розпорядженням голови ЛОДА від 2 квітня 2015 року, в області встановлений граничний тариф за 1 км проїзду – 42 копійки для суб’єктів підприємницької діяльності (які є платниками ПДВ) і 50 копійок для тих, хто не є платниками ПДВ.
Подорожчання відбуватиметься у два етапи. З 14 квітня вартість міжміських перевезень на Львівщині зросла на 27%, керівництво області встановило тарифи з розрахунку 0,38 грн за один пасажиро-кілометр без ПДВ і страхового збору. А вже з 1 червня встановлять тарифи з розрахунку 0,42 грн за один пасажиро-кілометр, тож загалом тариф на пасажирські  перевезення в області подорожчає на 40%.
У Асоціації перевізників Львівщини зазначають, що подорожчання справа неприємна, та все ж необхідна для нормального функціонування транспортних перевезень області.


Львівські активісти закликали містян взяти участь у бойкоті маршруток 15 квітня. “Перевізники вже неодноразово підвищують вартість проїзду і мотивують це тим, що потрібно ремонтувати маршрутки, але ми бачимо на вулицях автобуси, в яких відлітають колеса, брудно і немає навіть поручнів. Нас просто тримають за бидло вважаючи, що в нас нема альтернативи. Львів’янам потрібно згуртуватись і дати адекватну відповідь цим маніпуляціям”, – зазначали організатори на сторінці страйку в соцмережі Facebook.
Жителів міста закликали лише на один день відмовитися від автобусів, навіть альтернативу пропонували, як дістатися на роботу, навчання і додому. Серед пропозицій – електротранспорт, велосипед або пішки. Львів’яни чомусь на такі заклики не відреагували: чи то на роботу дуже поспішали, чи, можливо, й не здогадувалися про таку акцію.  
До слова, минулого тижня, а саме 9 квітня, на повторних громадських слуханнях проекту рішення виконкому ЛМР “Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті” перевізники запропонували підвищити вартість проїзду у громадському транспорті Львова до п’яти гривень. А 2 квітня перші громадські слухання щодо тарифів зірвали через бійку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6529 / 4.1MB / SQL:{query_count}