14 на одне робоче місце

Рівень безробіття на Львівщині стрімко зростає, найчастіше роботу шукають жінки та молодь. Серед переселенців працевлаштували лише п’яту частину

З початку 2015-го у Львівському обласному центрі зайнятості зареєстрували на півтисячі безробітних більше, ніж торік у той же період. Що цікаво, зросла і потреба працедавців у робочій силі (з 12,6 тис. до 14,1 тис. вакансій).
“У перші дні квітня соціальними послугами центрів зайнятості користувалися 24,5 тис. безробітних (стільки ж, як і торік), а в базі даних налічувалося 1749 вільних місць праці (торік – 1917). Серед безробітних 62,5% становили жінки, 47,7% – молодь віком до 35 років. Працедавці здебільшого запрошували на роботу водіїв автотранспортних засобів, продавців продтоварів, швачок, кухарів, охоронників, монтерів кабельного виробництва, токарів, бетонярів, малярів, перукарів, столярів, трактористів, слюсарів-ремонтників, барменів та ін. У середньому за одну пропозицію роботи в області конкурували 14 претендентів”, – інформує Львівський  обласний центр зайнятості.
Тим часом, незважаючи на складну економічну ситуацію, дещо активізувався процес працевлаштування. Так, у січні-березні, за офіційними даними Центру,  роботу знайшли майже 12 тис. осіб, що на 1,9 тис. більше, ніж торік.

Робота є, але зарплату боргують
На Львівщині заборгованість із виплати зарплати зменшилась на 54 млн грн.  Так, у січні борги із виплати зарплати в області сягали 100 млн грн, а сьогодні вони становлять 46 млн грн, про що повідомив голова ОДА. 
“Якщо зможемо виконати ті заходи, які намітили, впродовж квітня, то борг повинен зменшитися до 30-33 млн гривень. Хоча, звичайно, нашим завданням є дійти до позначки нуль, проте зробити це буде надзвичайно складно”, – зазначив Олег Синютка.
Також серед безробітних багато людей цікавиться і тимчасовою зайнятістю. У поточному році вони впорядковували придорожні смуги, території музеїв, парків, скверів, кладовищ, начитували книги для незрячих, виконували підсобні роботи під час ремонту чи реконструкції об’єктів соціальної сфери. Загалом до суспільно корисної праці залучили майже дві тисячі осіб.
В обласному центрі зайнятості шукали роботу і переселенці із Донбасу та Криму. Так із 1225 претендентів 236 вдалося повернутися до трудової діяльності, а сімом надали одноразову виплату допомоги з безробіття, аби розпочати власну справу. На початку квітня соціальні послуги продовжували отримувати 762 внутрішньо переміщені особи, з них майже півтисячі  офіційно визнані безробітними.
До слова, Львівський міський центр зайнятості інформує про можливість отримання соціальних послуг, які надає держслужба зайнятості учасника АТО. Серед них консультації з питань зайнятості, ознайомлення з актуальними та перспективними вакансіями як на місцевому, так і на загальнодержавному ринку праці, сприяння у працевлаштуванні, проходження професійного навчання чи перепідготовки, участь у тимчасових або громадських роботах, проходження навчання з основ комп’ютерної грамотності, участь у семінарах та тренінгах із пошуку роботи, отримання соціальних виплат у випадку отримання статусу безробітного тощо, інформує прес-служба міськради.
Якщо військові зацікавилися чи потребують таких послуг, можна звернутися у Львівський міський центр зайнятості (вул. Княгині Ольги, 122) з такими документами: паспорт, облікова картка платника податків, трудова книжка, документ про освіту; для осіб з інвалідністю – довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальною програмою реабілітації (за наявності). Окрім цього пропонують представити військовий квиток, довідку про безпосередню участь в АТО, витяг з наказу про виключення з особового складу. 
Графік роботи Центру: понеділок-четвер з 09.00 до 18.00, п’ятниця з 09.00 до 16.45 години (без обідньої перерви). Телефони для довідки:  245-79-93, 244- 59-89.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.3496 / 4.1MB / SQL:{query_count}