Ялинку – на смітник

30-метрову центральну ялинку Львова розпиляли... на дрова

30-метрову центральну ялинку Львова розпиляли... на дрова

yalinka.jpg 

Учора, 21 січня, головне новорічне дерево міста демонтували. Його планують використати як паливо для обігрівання теплиці ЛКП "Кортумівка". Та якщо головній ялинці міста після свят таки знайшли раціональне застосування, то тисячі інших новорічних дерев з до­мівок львів'ян потраплять на смітник.

У багатьох містах України придумують оригінальні способи використання новорічних дерев. Наприклад, у Чернівцях ялинку перероблять на дошки, з яких планують виготовити до десяти лавок. Окрім цього, там минулого року придбали гілко-дробильну  машину, яка дозволяє  переробити на вторинну сировину (гумус та добрива) усі ялинки, які після свят на смітники викинуть жителі міста. Львівські ж ялинки, як і в попередні роки, потраплять на сміттєзвалище. Про можли­вість купівлі такої машини у Львові поки що і не думають. Тим часом на смітниках міста та області цьогоріч опиниться більше 20 тисяч новорічних красунь. За словами Мирослава Пилипіва, заступника начальника Львівсь­кого обласного управління лісового і мисливського господарства, цього року в області офі­ційно зрубали та продали приб­лизно 15 тисяч ялинок. За оцінками фахівця, ще приблизно тисяч п'ять зрубали неофіційно. Найбільше порушень зафіксовано у Турківському та Старосамбірському районах. І лише 700 дерев вилучили під час щорічних екологічних рейдів. За них любителі вічнозелених красунь заплатили приблизно 14 тисяч гривень штрафів...

- Останніми роками вирубки дерев на новорічні свята суттєво зменшуються. Наприклад, у 80-х офіційно вирубували на Львівщині до півмільйона дерев. На початку 2000-х років - 30-40 тисяч. Це позитивна тенденція. Якщо це планові вирубки лісу чи вирубки на спеціальних плантаціях, нічого страшного в цьому немає. Погано коли їх вирубують не ті люди і не в тих місцях, - сказав пан Пилипів.

Улюбленим деревом браконьєрів залишається ялиця біла, яку найохочіше ставлять у своїх домівках львів'яни, але вирубку якої в нашій області офіційно заборонено з 2003 року. Однак, екологи задоволені - з кожним роком все більше жителів міста Лева віддають перевагу штучним ялинкам та деревцям, зробленим з гілочок.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
17.8141 / 4.07MB / SQL:{query_count}