В очікуванні… 6 гривень

Деякі пільговики знову з пільгами, однак ненадовго, а проїзд у маршрутках Львова таки подорожчає. Коли й на скільки – вирішать після громадських слухань

фото: Андрій Польовий
Підвищення тарифу на перевезення в міських маршрутках не за горами. У міськраді як можуть цей процес гальмують, проте перевізники не відступають.
Кажуть, що оптимальна вартість проїзду у Львові повинна становити  6 гривень! Навряд чи наступне подорожчання буде на всі 100%, та все ж його не оминути. Містяни потроху готуються. 
“Все можна зрозуміти: пальне дороге, запчастини, паливно-мастильні матеріали, але й мене зрозумійте! Зарплати мені ніхто не підвищував. Ми якось підрахували: якщо проїзд подорожчає до 4,5 гривні за поїздку,  додатково на дорогу потрібно буде витрачати ще близько 70 гривень. А це відчутно! Мені здається, що наші перевізники – страшні маніпулятори.
Ми ж не знаємо ані прибутків їхніх, ані видатків. Немає обліку пасажирів! Я не готова і наразі не змирилася з думкою, що дорога на роботу і назад подорожчає. А щось дешевшим колись стане?” – каже львів’янка Людмила.

Спершу слухання, потім – підвищення

Учора на засіданні виконавчого комітету міськради, де, окрім членів комітету, було чимало перевізників і членів різних громадських організацій, шукали компромісу. Вирішили до попереднього рішення виконкому (від 10 березня), яким міські посадовці обмежили час пільгового проїзду, внести зміни.
Виконком дозволив пільговий проїзд без обмежень учасникам бойових дій, незрячим і їхньому супроводу, дітям із багатодітних сімей та дітям-сиротам. Щодо решти пільговиків, то для них обмеження в силі. Проїзд у автобусах Львова з 10.00 до 16.00 буде платний. 
Також вирішили “почати процедуру впорядкування тарифів у громадському транспорті міста”. “У цьому рішенні виконкому не зазначаємо розміру тарифу, бо його ще треба визначити належним чином, за результатами громадських обговорень і з урахуванням відповідних фінансових та економічних розрахунків”, – повідомила начальник юридичного управління міськради Гелена Пайонкевич.
Виконком дозволив пільговий проїзд без обмежень учасникам бойових дій, незрячим і їхньому супроводу, дітям із багатодітних сімей та дітям-сиротам
Міський голова запропонував призначити громадські слухання на четвер, 2 квітня. “Враховуючи, що підвищуються ціни на пальне, від останнього корегування тарифу вже дуже велика різниця. Я за те, щоб ми публічно це питання обговорювали на громадських слуханнях. Я до останнього виступаю проти будь-яких підвищень тарифів, бо люди бідні, пенсій не збільшили, зарплат також. Якщо буде доведена критична необхідність у корегуванні тарифу, має бути рішення, яке повинна публічно приймати громада. 
На цьому тижні ми будемо ініціювати великі громадські слухання, щоб люди публічно на цю тему дебатували. Вони можуть відбутись у одній із наших районних адміністрацій, де є великий зал, до прикладу, Личаківській або Шевченківській”, – зазначив Андрій Садовий.
Після виконкому всі розійшлися нібито задоволені, та все ж замислені. Перевізники знають, що процедуру підвищення тарифу почали, та все ж думають про те, чи завершать і яку вартість проїзду їм вдасться “протягнути”? Представники громадських організацій гадають, як жити далі, адже подорожчання проїзду та й узагалі подорожчання – невідворотне…  

Пільги все ж уріжуть

До слова, чимало пільговиків із 1 червня не матимуть права безкоштовного проїзду – так затягувати паски пропонує вже держава. Та все ж у Львові хотіли б захистити тих, кому це необхідно, тож міський голова... створив робочу групу. 
“З 1 червня скасовують у державі пільговий проїзд для великої категорії українців, тому сьогодні ми прийняли рішення створити робочу групу, що повинна відповісти на питання, яким чином місто може компенсувати тим категоріям, які мусили б мати пільгу з точки зору здорового глузду.
Нині чітко дійшли спільного рішення, що учасники бойових дій, багатодітні сім’ї, діти-сироти  і незрячі повинні користуватися всіма видами транспорту без жодних обмежень”, – зазначив міський голова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7337 / 4.09MB / SQL:{query_count}