Режим генерального прибирання

“Пошта” довідалася, чи будуть Львів та область чистими до великодніх свят, наскільки ретельно підійшли до цієї справи комунальники, що вже встигли прибрати, а що тільки планують

фото: Андрій Польовий
Ще ніби нещодавно Різдво було, а вже й Пасха не за горами. Люди традиційно закочують рукави і беруться чепурити свої домівки. Окрім домашніх клопотів, жителі Львова та області щороку прибирають і місто, зокрема, впорядковують парки і сквери, фарбують бордюри і лавки, зрізають сухі гілки з дерев.
Роботи чимало, адже деякі міські сквери й вулиці, тротуари та дворики буквально встелені сміттям – від поодиноких недопалків і папірців до цілих куп непотребу. 
Тож у Львові в рамках кампанії “З нами місто розквітає” 16 – 28 березня триває загальноміське прибирання, проводять дрібний ремонт тротуарів, прибудинкових доріг. Прибрати загалом планують 700 га зелених зон і висадити 300 саджанців.
Не зовсім чисто й на території області. Несанкціоновані сміттєзвалища там чи не на кожному кроці, а водоймища та кювети закинуті мотлохом. Аби покращити санітарний стан на Львівщині, з 9 березня до 9 квітня триває місячник прибирання, благоустрою і озеленення. Керівники та працівники різноманітних установ і підприємств наводять лад на закріплених за ними територіях. Комунальні служби також повинні прибрати всі кладовища та меморіальні комплекси.

Робота в середмісті кипить

До Великодня залишилося не так і багато – трохи більше двох тижнів, тому комунальні служби активно наводять лад у місті Лева. 
Гуляючи вулицями Львова, чи не на кожному кроці можна зустріти працівників, які то бордюри білять, то дерева, а ще фарбують турнікетні огорожі та смітники. Також вони перекопують міські газони та клумби, висаджують квіти. На лавочку зараз теж не присядете, бо там записка з текстом “Обережно, пофарбовано!” Словом, робота кипить.
“Ми розпочали роботу з фарбування парканів, бордюрів і лавочок. Приводимо в належний стан і декоративні стовпці, і дорожні знаки, і боларди, звільняємо стенди і зупинки від реклами.  В деяких місцях вичищаємо поребрики від нарослої трави. Роботу розпочали з приходом весни, аби не робити все насамкінець”, – зазначив у розмові з “Поштою” начальник відділу комунального господарства Галицької райадміністрації Львова Микола Захарків. Із його слів, до прибирання міста долучаються і комунальні підприємства. Вони  ремонтують своє.
Певно, було б незле штрафувати горе-прибиральників. Один раз заплатять, другий, а на третій задумаються
“ЛКП “Львівелектротранс” фарбує електричні стовпи, Укртелеком ремонтує телефонні будки. Дуже добре, що вони долучаються, адже самостійно ми собі б не зарадили”, – каже Микола Захарків. 
Більшість клумб, зі слів співрозмовника, впорядковуватимуть ближче до Великодня, коли вже буде стабільно тепло. “Сьогодні погода хороша, а завтра мороз. Розсада таких перепадів не переносить, тому рослинність висаджуватимемо через тиждень-два. Наразі тільки перекопуємо центральні клумби. Натомість уже зараз розчищаємо фонтани. Сподіваємося, що до Великодня вони запрацюють”, – пояснює Микола Захарків. 

Комунальники не завше сумлінні

Передвеликодні прибирання, безумовно, справа корисна і потрібна. Втім прибиральники не завше виконують свою роботу сумлінно, тому після їхньої праці час від часу золоті верби виростають. 
фото: Андрій Польовий
Зокрема, коли фарбують бордюри чи смітники, нахабно розливають фарбу, забруднюючи і асфальт, і будинки. А коли фарбують лавочки у скверах або парках, забувають бодай якось застерегти львів’ян не сісти на пофарбоване й не замаститися. Містян така часто халтурна робота комунальників обурює, однак не завше осмілюються робити їм якісь зауваження, мовляв, краще так, аніж ніяк.
“Вранці йшла на роботу і побачила, що кілька людей у спецформі фарбували бордюри. Як би це прикро не звучало, та вони робили це абияк. Фарба так розбризкувалася навколо, що хляпнула на мої штани. Почала з ними сваритись, а вони мені у відповідь кажуть, що за їхню зарплату цього б узагалі ніхто не робив. З одного боку, розумію їх, а з іншого – треба робити на совість, що би там не було”, – нарікає львів’янка Марія.
Подібна ситуація зі смітником, що неподалік церкви Анни. Комунальники так “старалися” привести його до пуття, що добряче розлили біля нього фарбу. Зараз там величезна чорна пляма. Проходячи повз, ще раз переконуєшся: до європейських стандартів нам ще ой як далеко! 
“За кожною ділянкою району закріплена окрема група робітників. Стояти над кожним і пильнувати, аби він виконував свою роботу як належить, ніхто не буде. Спрацьовує людський фактор: роблю, аби було. От і все! Якщо бачимо, що є якісь недопрацювання, намагаємось виїздити на місце і заново наводити лад, адже ми зацікавлені в чистоті району не менше, ніж його жителі”, – каже Микола Захарків. 

Допоможіть місту: пофарбуйте паркани та двері!

Активно цього року прибирають і в Сихівському районі. Косметичні ремонти там тривають ще з початку весни. Наводять порядки не тільки на вулицях і в парках, а й у під’їздах – миють сходові майданчики та вікна, фарбують перила східців. 
“Пофарбовано вже 562 метри турнікетної огорожі. Цього року впорядковуємо і газони, адже взимку на асфальт сиплять пісок, який пізніше відгортають на клумби та газони. Таким чином бордюр стає нижчим за шар ґрунту. Коли падає дощ, увесь цей мул тече дорогами та бруднить не лише бордюри, а й наші туфлі. Зараз ліквідовуємо цей непотрібний шар ґрунту і проводимо ямковий ремонт, аби до Пасхи вулиці належно виглядали”, – повідомила “Пошту” голова Сихівської райадміністрації Львова Ірина Маруняк.
Комунальники, коли фарбують бордюри чи смітники, розливають фарбу, забруднюючи і асфальт, і будинки, а коли фарбують лавочки у скверах чи парках, забувають бодай якось застерегти львів’ян не сісти на пофарбоване й не замаститись
Із її слів, до робіт із благоустрою залучають і жителів району, тому кожен може внести свою лепту. “Ми закликаємо людей прибирати подвір’я будинків, фарбувати паркани та двері. Особливо це стосується тих, хто живе у приватних будинках. Таким чином і працюємо, аби район був і чистий, і приємний до найбільшого свята християн – світлого Великодня”, – каже Ірина Маруняк. 
Співрозмовниця додала, що для того, аби бордюри фарбували належним чином, потрібно дотримуватися спеціальної техніки: відкопати бордюр із сере­дини газону й  утворити там “рівчачок”: так фарба не буде витікати на тротуари та дороги і не дошкулятиме жителям Львова. 

Гайда прибирати і в селах! 

Наводять лад зараз і на Львівщині: розчищають лісові масиви та придорожні кювети, ліквідовують несанкціоновані сміттєзвалища. 
“Облавтодор розчищає автошляхи і території, прилеглі до трас, управління лісорубів – лісові масиви, а управління водного господарства порається біля водоймищ. Тобто кожен відповідає за те, що належить йому. Також висаджуємо дерева та кущі. Сподіваємося, що до Пасхи таки вдасться закінчити всі роботи з прибирання області”, – зазначила “Пошті” заступник директора департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Ганна Башта. З її слів, до прибирання залучають і жителів прилеглих територій. 
“Ми закликаємо людей виходити на загальні місцеві толоки. Дехто прибирає по-своєму – палить суху траву. Цього робити категорично не можна! Це порушує ґрунтовий покрив і нищить родючий шар ґрунту. Також токсичні речовини, що виділяються від спалювання трави, забруднюють повітря.  Крім цього, димова завіса утворюється, що заважає водіям стежити за дорогою”, – нарікає Ганна Башта.
З її слів, для того, аби переконати людей не розпалювати вогнищ, долучають навіть священнослужителів. Останні звертаються до громадян під час недільних проповідей і наголошують на шкідливості таких дій.
Ірина Гримак, заступник голови Львівської облдержадміністрації
Цього року до прибирання Львівщини ми підійшли дуже ретельно і скрупульозно. Передусім ремонтуємо дороги, прибираємо узбіччя та лісосмуги, впорядковуємо сміттєзвалища.

В населених пунктах наводимо лад у закладах охорони здоров’я, на кладовищах, обрізаємо сухі гілки з дерев і висаджуємо саджанці. Робота триває, а що вийде з того – час покаже.

Перед Пасхою, 8 квітня, плануємо об’їхати всі райони області. Якщо будуть якісь зауваження, то до Великодня, 12 квітня, матимемо час їх виправити. Працівники також повинні виконувати свою роботу якісно і сумлінно. За цим має ретельно стежити керівник підприємства, за яким вони закріплені. Хоча це також залежить і від самого робітника: якщо він поважає своїх співгромадян, то свою роботу виконуватиме на всі сто, незалежно від того, яку зарплатню за це отримує. Звичайно, зараз живеться нелегко. Зарплати теж могли би бути вищими...

Тоді б, може, халатності було менше! А наразі, певно, було б незле штрафувати горе-прибиральників. Один раз заплатять, другий, а на третій задумаються.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.2042 / 4.16MB / SQL:{query_count}