Транспортний поступ Львівщини

Аеропорт “Львів” відкриють для світових авіакомпаній, в області реалізовуватимуть проект “Євроколія до Львова”, а конкурс на будівництво концесійної дороги “Львів – Краковець” оголосять у квітні

Дороги Львівщини, а також її залізничні й повітряні шляхи, під пильним оком парламентарів: на виїзному засіданні Комітету з питань транспорту ВРУ вирішили відкрити небо, налагодити залізничне сполучення з Європою та сприяти ремонту доріг регіону. 
Під час засідання вирішили, що уже у квітні оголосять конкурс на будівництво концесійної дороги “Львів – Краковець”, у травні аеропорт “Львів” відкриють для світових авіакомпаній, а ще в області реалізовуватимуть проект “Євроколія до Львова”. Говорили і про дороги  області, які, на жаль, є одвічною проблемою і, мабуть, головним болем не одного водія та кожного очільника краю.
Керівник Львівщини Олег Синютка дорогами переймається й щиро визнає: “На Львівщині погані дороги – це проблема номер один, яка стримує розвиток усього господарства. Адже мережа автодоріг місцевого значення, а це 6,5 тисяч кілометрів, є найбільшою в Україні”. Він і вирішення проблеми запропонував – безперечно “адекватне” фінансування, а також регіональні дороги віддати в обласне підпорядкування.  
Нагадаємо, що у січні 2015-го в інтерв’ю “Пошті” Олег Синютка наголошував, що сильні сторони Львівщини працьовиті люди і це “потужний потенціал, яким треба гордитися”, а мінус краю – дороги. “Сильна – передусім працьовиті люди! Львівщина має потужний потенціал, і цим треба гордитися. Не думаю, що багато регіонів мають такий. Звісно, наш край має дуже вигідну географію, особливо після укладення Угоди про асоціацію з ЄС. Це великий плюс Львівщини. Мінус – насамперед інфраструктура, зокрема дороги”, – зазначав очільник краю. 

“Євроколія до Львова”

Про євроколію, чи пак вузьку колію до Львова говорять уже не перший рік. В  Україні колія ширша за європейську. Тож, аби швидше, без зайвих пересадок, зі Львова доїхати у міста Європи, потрібно побудувати євроколію. Свого часу проект обіцяли втілити у життя ще до Євро-2012. Та й досі “обирають” варіанти втілення й створюють робочі групи. 
На виїзному засіданні комітету ВРУ з питань транспорту виконувач обов’язків начальника Львівської залізниці Олександр Єфіменко розповів, що залізниця розглядає два варіанти реалізації цього проекту.
На Львівщині погані дороги – це проблема номер один, яка стримує розвиток усього господарства
Один із них – експлуатація третього міжнародного транспортного коридору, тобто сполучення Львів – Мостиська – Краків – Варшава. Передусім цей напрям розглядається як можливість пасажирських перевезень. Вартість впровадження цього проекту – близько 50 млн євро. 
Другий, коротший – зі Львова в Рава-Руську і до Варшави. А вже з Варшави можна отримати транспортне сполучення з Берліном. Представник Укрзалізниці запропонував, що для здійснення дослідження та планування щодо реалізації проекту “Євроколія” потрібно створити робочу групу з досвідчених спеціалістів, аби ті розпочали розробку плану дій проекту.
Нагадаємо, мета проекту – ефективне міжнародне залізничне сполучення між Польщею, країнами Євросоюзу та Україною.

“Львів – відкрите небо”

“Ми нині суттєво втрачаємо від відсутності угоди про спільний авіапростір. Якщо це питання не вирішать на державному рівні, то потрібно запровадити на базі львівського аеропорту пілотний проект “Львів – відкрите небо”.
За рік побачимо, чи це дало можливість збільшити прибутки. Ми можемо прийняти окреме рішення і надати йому п’ятий рівень свободи (право на політ між двома іноземними державами в ході перельоту, що починається або закінчується в своїй країні), щоб лоукости та інші авіакомпанії могли вільно літати. Для цього не потрібно угод із Європейським Союзом, а достатньо позиції держави”, – зазначив під час засідання очільник Львівщини Олег Синютка.
фото: lwo.aero
Парламентарі пропозицію підтримали, але зауважили, що для цього необхідно усунути певні недоліки в роботі аеропорту. Адже, хоч летовище й побудували до Євро-2012, в експлуатацію досі не здано злітно-посадкову смугу, систему навігації, а також не вирішено питання про незалежне електроживлення! Та все ж перший заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер повідомив: “Перед нами стоїть завдання підписати угоду про “відкрите небо” у травні цього року”. “Відкрите небо” – це суттєве здешевлення авіаквитків для українських пасажирів за рахунок залучення лоукостівських компаній. Більше гарантій щодо рівня безпеки пасажирів при польоті.  
“Якщо угоду буде підписано, то аеропорти України, зокрема і Львівський та Бориспільський, зможуть залучити авіакомпанії та разом з тим збільшити пасажиропотік, а це означає і збільшення прибутків українських аеропортів”, – повідомив перший заступник голови Комітету ВРУ з питань транспорту Ігор Васюник. Після підписання угоди про спільний авіаційний простір передбачається зняття будь-яких обмежень на ринку авіаперевезень Україна-ЄС стосовно кількості рейсів, ємності та пунктів відправлення/призначення на територіях України та країн-членів ЄС, інформує прес-служба ЛОДА. 
Нагадаємо міжнародний аеропорт “Львів” поєднано міжнародним регулярним повітряним сполученням з вісьма містами шести країн світу, а саме: Австрією, Італією, Німеччиною, Туреччиною, Польщею та Росією.

Автобан “Львів-Краковець”

Цілком ймовірно, що вже за чотири роки зі Львова до Краковця поїдемо автобаном.
“До Краковця з території Польщі вже підведений автобан на три смуги у кожну сторону, а на території України доводиться їхати по “стежці”, ще й ями оминати. Ми не маємо права відкласти реалізацію цього проекту на Львівщині”, – зазначив Олег Синютка.
Зі слів експертів, дорогу вдасться збудувати за 4-5 років. Її експлуатація триватиме близько 45 років. Проект фінансової моделі, усі необхідні обґрунтування та конкурсна документація вже розроблені і наразі проходять узгодження в уряді.
Йдеться про ділянку з Краковця до Західного обходу Львова з виходом на існуючу дорогу на Рівне і Київ.

Регіональні дороги – в обласне підпорядкування!

Дороги регіону у поганому стані. Те, що водіям Львівщини доводиться гоцати по ямах, не новина й для керівництва області. Відтак Олег Синютка на виїзному засіданні Комітету висловив кілька пропозицій, які, на його думку, допоможуть навести лад із дорожнім господарством.
фото: dt.ua
Отож, найперше очільник області пропонує передати територіальні дороги у підпорядкування області для отримання можливості належного їх обслуговування та ремонту. З його слів, одночасно варто також і розподілити фінансовий ресурс, який передбачався на утримання цих шляхів. Адже в кінцевому результаті протяжність автомобільних доріг місцевого значення зросте на 822,5 км.
Також Олег Синютка пропонує змінити систему оподаткування, зокрема структуру надходжень акцизного податку з реалізації пального. А ще передбачити субвенцію обласному бюджету близько 87% від суми акцизного збору та в’їзного мита на нафтопродукти, транспортні засоби й шини, які надходять до Держбюджету з Львівщини.
Серед інших пропозицій Олега Синютки, які підтримав парламентський комітет – оптимізація структури ДП “Львівський облавтодор”, що дозволить суттєво скоротити кількість філій (з 20 до 11 філій), а також фінансування будівництва та ремонту доріг до міжнародних пунктів пропуску.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6501 / 4.14MB / SQL:{query_count}