Велосипеди в тренді!

У місті Лева у 2015-ому облаштують пункти прокату роверів

фото: Ольга Коханевич
Цього року у Львові з’явиться перший в Україні муніципальний велопрокат. Депутати міськради “дали добро”, тож NextBike Ukraine встановить у місті 17 станцій громадського велопрокату, площею у 29 кв. м кожна.
Позичити велосипед можна буде за такими адресами: пл. Ринок, 1; вул. Університетська, 1; пл. Галицька, 20; вул. С. Бандери, 15; вул. Кн. Ольги, 114; пл. Є. Петрушевича, 1; просп. Червоної Калини, 36, 81, 109,  вул. Митрополита А. Ангеловича, 28; вул. Щирецька, 36; просп. Чорновола, 57, 67; вул. Сахарова, 7; вул. Стрийська, 35, 45; вул. Героїв УПА, 74; вул. Під Дубом, 7-б; вул. Лукаша, 1; вул. Володимира Великого, 52; вул. Садова, 2-а.
Наприкінці минулого року дві українські компанії veliki.ua і “Трафік Менеджмент” виграли грант на створення муніципального прокату велосипедів від німецької NextBike Gbmh і GIZ (Німецьке товариство міжнародного співробітництва). 
За кордоном муніципальні прокати часто дотуються з міських бюджетів і частково за рахунок залучення інвестицій, платежів від розміщення реклами на велосипедах. Подібні мережі прокату велосипедів уже давно розвинені в Європі, США, Китаї, Японії та Росії. Про створення мережі в Україні вже неодноразово йшлося, але з різних причин досі проект втілити не вдавалося, інформує прес-служба міськради. 

До слова, для тих, хто не вміє кататись на велосипеді у Львові організовують спеціальні навчання! 
“У свої 16, 30, 60 років ти не вмієш їздити на велосипеді? Ніколи не пізно навчитися! І ми радо і безкоштовно допоможемо. Приходь 22 березня о 17.00 в Стрийський парк. Там уже чекатимуть велосипеди і люди, які вчитимуть на них їздити”, – йдеться у повідомленні Facebook-спільноти “Навчання їзді на велосипеді для дорослих”.
Тож o 17.00, місце зустрічі у Стрийському парку – біля входу в кінотеатр “Львів”, контактний телефон: 063 722 82 35.
Олег Шмід, радник міського голови Львова з питань розвитку велоінфраструктури, нещодавно розповідав “Пошті” про те, що активна робота над створенням велопрокату в місті розпочнеться вже у квітні. “Старт – у квітні. Не факт, що тоді вже можна буде взяти ровер і їхати. У середмісті є точки прокату роверів, але здебільшого вони зорієнтовані на туристів. Людина взяла ровер, покаталась і повернула назад у те ж місце. 
Ця система досить складна: для того, щоб узяти велосипед, потрібен якийсь документ, застава чимала. А найголовніше – де взяв ровер, туди й мусиш його повернути. Система муніципального велопрокату працює по-іншому. Вона успішно себе апробувала в багатьох містах Європи. Її сенс полягає в тому, що термінали для роверів розташовані рівномірно по всьому місту, а не лише в середмісті, здебільшого у спальних районах. Що найважливіше – ти не повинен туди ж, де взяв, повертати велосипед. Можна його залишити в тому терміналі, який розташований  найближче до тієї точки, куди ти їхав. Це величезний плюс. Так позбуваєшся відповідальності за цей ровер! Не треба сидіти на роботі чи парах, ходити на закупи і хвилюватися, що твій велосипед хтось може вкрасти”, – казав Олег Шмід.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
22.8374 / 4.09MB / SQL:{query_count}