Чи є майбутнє в оранжереї?

Львівська оранжерея, що у Стрийському парку, пусткою стоятиме ще рік-два

фото: facebook.com/savegreenhouseStryiskyiPark
Оранжерею у Стрийському парку планують відновити. Щоправда, коли повна реконструкція відбудеться, достеменно не відомо, не відомо й скільки на це потрібно грошей.
Минуло вже майже десять років, відколи теплицю, де були різні рослини та пальма, перестали фінансувати. У 2006-ому зросла ціна на газ, і на утриманні теплиці вирішили зекономити кошти з міського бюджету. Тож рослини, які були у горщиках, порозбирали, а пальма – замерзла. 
Нині від оранжереї залишився хіба що металевий скелет та повибивані шибки. Скло там усюди, а ще багато сміття. Чимало львів’ян ще пам’ятають теплицю, яка була окрасою, і дивуються як же швидко вона стала пусткою. 
“Пам’ятаю теплицю, тут зелено було, затишно. Якісь дерева росли, фікуси, а зараз страшно глянути. Скло повсюди, дивує, що ніхто не береться за неї. Здається, кілька років тому у Львові шукали інвесторів на її відновлення, якесь кафе тут хотіли зробити. Ну, не знаю, як щодо кафе, але відновлювати треба. Можна було б брати гроші за вхід. Здається, так і було колись”, – каже львів’янка Любов.
У Львові навіть з’явилась ініціатива “Врятуймо теплицю в Стрийському парку”. В однойменній спільноті у соцмережі Facebook активісти пишуть: “Оранжерея в центрі Стрийського парку у Львові колись буяла красою. Були там різні екзотичні квіти, кактуси, фікуси, пальми та бананові дерева. Зараз вона перетворилась y “мертву зону”, там побиті вікна і всюди мох. Ми виступаємо за реконструкцію оранжереї в її первинному вигляді, такою, якою її збудували ще понад 50 років тому”.
Також активісти побоюються, що в оранжереї зроблять кафе. ЛКП “Зелений Львів” й справді кілька років тому шукало інвесторів, які б і теплицю відновили, і новий бізнес започаткували, але… 
Володимир Чишинський, головний інженер ЛКП “Зелений Львів”, розповів “Пошті”, що нині про жодне кафе мова не йде. Наразі готують проектно-кошторисну документацію для відновлення оранжереї. “Зараз планують закласти гроші на проект кошторису. Треба підрахувати, що потрібно для відновлення і, можливо, вже цього року або наступного будемо її відновлювати”, – резюмував співрозмовник.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6407 / 4.08MB / SQL:{query_count}