Щоби зцілити рани війни

У шпиталі імені Митрополита Шептицького для військових відкрили Центр психологічного здоров’я

фото: kurs.if.ua
У шпиталі ім. Митрополита Шептицького днями запрацював Центр психологічного здоров’я, де військовим, родичам загиблих на Майдані, волонтерам, які їздять у зону АТО, допомагатимуть долати посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).
Допомогу подаватимуть у центрі комплексно психолог, психіатр, священик і соціальний працівник. Крім цього, бійці АТО і їхні родини можуть пройти повне медичне обстеження безкоштовно, інформує християнський портал КІРІОС. 
“Центр психологічного здоров’я створений у зв’язку з тим, що сьогодні чимало військових переживає посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Це не просто психологічне навантаження. Це психотравма, з якою людина самостійно справитися не може. Завдяки кваліфікованій допомозі в центрі багато людей зможуть повернутися до звичного життя. Гасло, яке ми обрали для Центру психічного здоров’я, – “Зцілення ран війни”. Ми віримо, що пропонована нами допомога – шанс повернутися з війни тим, хто втратив надію, радіти життю і реалізовувати плани. Запорукою цього є особлива методика – духовна опіка, психотерапія, соціальний супровід”, – зазначив адміністратор благодійної установи “Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького”, отець-доктор Андрій Логін.
За словами отця Андрія Логіна, такий Центр є пілотним проектом, бо модель, яку взяли за основу, базується на досвіді діяльності реабілітаційних центрів для військових у США.
Видатки за медичне, психологічне обстеження та лікування бійців АТО і їхніх сімей взяла на себе Фундація Духовного Відродження, що співпрацює зі шпиталем. Створення Центру психічного здоров’я відбулося завдяки співпраці комісії УГКЦ у справах душпастирства й охорони здоров’я МБФ “Карітас”, Єльського університету (США) та української діаспори з американських міст Нью-Хейвен і Хардфорт.
Присутня на презентації психологічного центру завідувач медичної частини шпиталю імені Митрополита Андрея Шептицького Юлія Конанець розповіла, як проходить медичне обстеження військових. “Спочатку я оглядаю пацієнта. Тоді, залежно від того, на що він нарікає, проводять усі обстеження. Серед найосновніших – рентген, УЗД, ехокардіографія, електрокардіографія. Після того направляємо військовослужбовців у Центр психологічного здоров’я, де їм надають кваліфіковану психологічну допомогу”, – розповіла Юлія Конанець.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6489 / 4.08MB / SQL:{query_count}