Купівельний бум безпідставний!

Очільник області Олег Синютка доручив перевірити, чи, бува, не самі торговці створюють штучний продуктовий ажіотаж. До “ревізії” залучать і прокуратуру

Львівщина вже другий тиждень живе в небаченому купівельному бумі. Чогось подібного вже давненько, на щастя, не було.
Люди буквально змітають з полиць супермаркетів олію, цукор, борошно, крупи. Хтось запасається продуктами, бо боїться їх стрімкого подорожчання, а хтось, дивлячись на спорожнілі полиці, лякається дефіциту.
Очільник області Олег Синютка хоч і запевняє львів’ян: “Скуповування продуктів – не найкращий спосіб інвестування”, а все ж вважає, що кожен має право купити те, що запланував, і стільки, скільки вирішив. Адже дефіциту продуктів немає, тож цей ажіотаж голова ОДА називає не інакше, як “новими засобами війни, які грають на руку агресорові”.
“Сьогодні в тих, що мають сім’ї, дітей, батьків, виникає нормальне бажання купити продукти про запас, доки мають можливість. Для мене це не паніка. Це відповідальність. Сміятися з них, зневажати чи обурюватися не буду, не хочу нікого вчити, що хто повинен робити.
Але ставити цих людей (вони ж не ікру закуповують, не сир французький, не червону рибу) в позицію, що вони ще й повинні соромитися цього – це реально неправильно! Знайома молода мама, викладач університету учора розривалася між двома емоціями – піти і купити запаси продуктів із зарплати, яку дали, і тим, як на неї будуть дивитися, осуджувати”, – пише на своїй сторінці у соцмережі Facebook львів’янин Сергій Смірнов.

Продукти є!

Учора, 27 лютого, голова ЛОДА Олег Синютка зібрав керівників  найбільших торговельних мереж області, аби вони пояснили, що відбувається з продажем продуктових товарів. На цій зустрічі були присутні представники прокуратури, правоохоронних органів, органів контролю та Антимонопольного комітету. 
Очільник області запевнив, що, за його інформацією, продуктових запасів достатньо, тож дивується, чому полиці в деяких крамницях так раптово спорожніли, що своєю чергою тільки посилює ажіотаж.  
“Нині на ринку області склалася дуже важка ситуація. І причин цього дві: перша – об’єктивні речі, які від вас не залежать, вони пов’язані не з девальвацією, а з українсько-російським протистоянням. Нагнітання, провокування політичної та фінансової нестабільності – це продовження війни, тільки іншими засобами. Коли люди піддаються паніці, ситуація поглиблюється, погіршується. Я переконаний, що нині питання це перебуває радше в емоційній площині, ніж у фінансовій”, – пояснив Олег Синютка.
Я не буду нікого лякати, але хтось може “доробитися”!
Голова ЛОДА розповів, що має список мереж, у яких відсутні борошно та олія (їх привезуть аж 2 березня), і дивувався, чому це сталося. “Я не розумію вашої підприємницької логіки. Якщо є такий ажіотаж на товар, то чому ж немає нормального постачання цього товару?” – запитав очільник області. 
І наголосив, що торговці спеціально підігрівають ажіотаж табличками “В одні руки – лише три пляшки олії або чотири кілограми крупів”. Це, з його слів, маркетинговий хід, який працює на нагнітання ситуації. 
Своєю чергою представники торговельних мереж кажуть, що товар є, але оскільки попит перевищує пропозицію, то його не встигають вчасно довозити. Проте один із них повідомив, що у їх торговельній мережі товарних запасів вистачить на два-три дні, є проблеми з цукром, пояснюючи, що всі заходи з обмеження продажу товарів у одні руки є бажанням самих покупців. Вони скуповують продукти, а потім перепродують їх з невеликою націнкою. 
Але всі торговці одностайні в тому, що підвищення цін на товари неминуче, але на скільки саме подорожчають ті чи ті продукти – ще не відомо. 

Спекулянтів покарають. Боляче!

Олег Синютка пояснив, чому важко запобігти ріст цін. 
“Люди питають: чому ви не припините зростання цін? Адже гречка повинна коштувати вісім гривень, а її продають у два з половиною рази дорожче!”. Я їм пояснюю: хто минулого сезону виробив гречку, нині повинен продати її за стільки, аби мати змогу купити пальне, мінеральні добрива і все інше, щоб можна було знову сіяти. Виробник, якщо нині продасть гречку по вісім гривень, не матиме можливості її знову посіяти. Але до чого тут торговельні мережі?! 
Якщо ви купили гречку по вісім гривень, то маєте змогу її продати по дев’ять п’ятдесят, а не по 23. Тож прошу Антимонопольний комітет, прокуратуру перевірити, чи на цьому не хоче хтось заробити. Я не буду нікого лякати, але хтось може “доробитися!” – наголосив голова ЛОДА.
Коли люди піддаються паніці, ситуація погіршується. Питання радше в емоційній площині, ніж у фінансовій
І додав, що Антимонопольний комітет вже одержав вказівку розслідувати цю ситуацію. Крім цього, голова ЛОДА звернувся до обласної прокуратури з проханням перевірити можливі порушення рівня граничних цін на основні види продовольчих товарів, встановлені розпорядженням голови ОДА від 7 жовтня 2013 року.
“Дуже важливо, щоб хтось не вирішив підзаробити на продуктовому ажіотажі. Слід розуміти, що сьогодні у нас триває українсько-російський конфлікт, у якому використовують вже інші засоби. І наше завдання – не стати жертвою провокативних дій, а заспокоїти людей, щоб вони не видавали останні гроші, адже, повторюю, продовольчих запасів цілком достатньо”, – резюмував очільник Львівщини.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2179 / 4.12MB / SQL:{query_count}