Шенгенські візи і новації

Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові на початку другого півріччя 2015 року розпочне процедуру збору біометричних даних (цифрових фотографій і відбитків усіх пальців рук) при оформленні шенгенських віз для українців

фото: nyms-tour.com.ua
Про це вчора повідомив Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд, інформує Львівський портал. З його слів, Генконсульство та компанія VFS Global в Україні, що обслуговує візові центрі консульського округу, вже мають у наявності спеціальні сканери для збору біометричних даних. “Ми чекаємо на введення цієї системи. Орієнтовно це станеться на початку другого півріччя цього року”, – сказав дипломат. 
Він наголосив, що біометричні дані в українців братимуть лише для шенгенських віз. Для національних  цього не робитимуть. Окрім того, біометричні візи видаватимуть як для власників біометричних паспортів, так і для власників звичайних.
“Різниця між українськими біометричними паспортами і біометричними візами полягає в тому, що в міграційних службах беруть відбитки двох вказівних пальців людини, а для біометричної візи потрібно здавати відбитки всіх пальців рук. Але це буде спрощена процедура, тобто біометричні дані людини братимуть у два етапи: спершу зніматимуть відбитки чотирьох пальців обох рук, а пізніше – двох великих пальців”, –  розповів Ярослав Дрозд.
Нагадаємо, що біометричні візи вводять відповідно до вимог Візового кодексу ЄС у дипломатичних представництвах і консульських установах країн-членів ЄС в Україні. Зняття відбитків пальців здійснюється з допомогою  електронного сканера.
При цьому діти віком до 12 років звільняються від надання біометричних даних. Також не вимагається повторне надання біометричних даних протягом наступних 59 місяців після внесення відповідної інформації до ВІС. Процедура збору та зберігання біометричних даних відбуватиметься в повній відповідності з вимогами законодавства у сфері захисту персональних даних.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7287 / 4.06MB / SQL:{query_count}