Акцент на енергоефективності

На Львівщині завдяки співпраці з фондом “Східна Європа” уже з березня розпочнеться проект щодо покращення енергоефективності у Самборі та в Жовкві

фото: прес-служба ЛОДА
Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Львівської облради Петро Колодій, президент фонду “Східна Європа” Віктор Лях, керівники міст Жовкви та Самбора підписали 5 лютого Протокол про наміри щодо реалізації спільного проекту “Муніципальні партнерства для покращення енергоефективності у Самборі та Жовкві”.
В цьому документі сторони засвідчили свій намір підвищити енергоефективність двох міст Львівщини. Проект передбачає модернізацію міської котельні для споживання поновлюваних джерел енергії у Жовкві та реконструкцію системи вуличного освітлення Самбора. Для реалізації цих завдань фонд “Східна Європа” залучить 14 млн. грн (кошти ЄС), а Жовківська та Самбірська міськради – по 1 млн. 100 тис. грн, повідомляє департамент економічного розвитку, торгівлі та промисловості ЛОДА. 
Крім того, проект з енергоефективності у Самборі та в Жовкві передбачає здійснення енергоаудитів і навчання персоналу, різноманітні освітні кампанії для населення. Його реалізація розпочнеться вже цього року – з 1 березня – і триватиме до 28 лютого 2017-го. 
“В період економічної кризи, коли Україна бореться з ворожою агресією, дуже важливо те, що міжнародні компанії дають можливість Львівщині реалізувати необхідні для суспільства проекти. Адже кожен зекономлений кіловат-годин електроенергії, кожен метр кубічний газу – це наш вклад у спільну перемогу держави. Це дозволить нам впровадити найновіші сучасні технології і європейські стандарти”, – зазначив  очільник області Олег Синютка, інформує прес-служба ЛОДА.
В період економічної кризи, коли Україна бореться з ворожою агресією, дуже важливо те, що міжнародні компанії дають можливість Львівщині реалізувати необхідні для суспільства проекти
Як наголосив голова Львівської облради Петро Колодій, енергетична незалежність є важливою основою нашої держави, тому, реалізовуючи заходи з енергозбереження, для Львівщини є дуже важливою співпраця з міжнародними фінансовими інституціями, серед яких і фонд “Східна Європа”. З його слів, проекти, які пропонує цей фонд, Львівщина охоче впроваджує в життя. І зауважив, що підписання цього тижня згаданого протоколу – лише частина тієї співпраці, яка продовжуватиметься в майбутньому. 
“Співпраця між фондом “Східна Європа”, Львівською облрадою, Львівською облдержадміністрацією та місцевими радами на Львівщині перспективна. Адже, крім залучення фінансового ресурсу в регіон, отримуємо неоціненний досвід співпраці з міжнародними фондами. Ба більше, активними учасниками процесу залучення європейських інвестицій є самі територіальні громади. Тобто території можуть реалізовувати проекти не лише своїм коштом, але й залучати кошти співфінансування”, – сказав Петро Колодій, повідомляє прес-служба облради.
Президент фонду “Східна Європа” Віктор Лях своєю чергою зазначив, що співпраця фонду та Львівщини триває вже п’ять років. Мовиться про реалізацію низки різноманітних проектів – стосовно  електронного врядування, заходів з енергоефективності, розвитку малого і середнього бізнесу тощо. 
“Ми працюємо з різними областями України, однак Львівська область для нас особлива. Саме тут сконцентрована найбільша кількість проектів. Сподіваюся, наша співпраця буде довготривалою та ефективною”, – резюмував він.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4198 / 3.99MB / SQL:{query_count}