Без грошей і… без квитків

Львів’яни нарікають, що термінали для продажу квитків на проїзд у електротранспорті забирають гроші, а квитків не видають. “Пошта”дізналася про причини несправності

фото: Андрій Польовий
Від початку року, коли Львів приймав силу-силенну туристів, соціальні мережі почали рясніти повідомленнями про те, що електронні термінали для продажу квитків, встановлені на зупинках міста, чомусь забирають гроші, а квитків не видають. 
Такі випадки бували й раніше, але саме зараз вони почастішали.  

Гнівні повідомлення у Facebook

“Вдруге маю справу з ситуацією, коли купую квитки на трамвай або тролейбус у терміналах (зазвичай беру на 10 – 20 гривень) і вдруге апарат показує, що вони є. Вношу кошти, проходить процес, перед собою бачу головний екран, але нема ані грошей, ані квитків. Телефонував у банк, який обслуговує ці термінали (є зазначені телефони на самих апаратах). Там  сказали, що не вони не обслуговують, а просто приймають платежі. Коли запитав, до кого мені звернутися, скерували на вулицю Сахарова, 2, телефонів не дали. 
Я ще розумію, якби в терміналі не було квитків і він не проводив операцій із купівлі  їх. Але проводить! Сьогодні в обід на кінцевій трамвая №2, на вулиці Коновальця, вдруге купував квитки в терміналі. Але і кошти зникли, і квитків не отримав (навіть ніякої квитанції або повідомлення на екран)”, – обурюється користувач-анонім у Facebook-спільноті “Варта-1”. 
А от користувач Олег Ковалюк пише, що теж телефонував у банк і гроші йому таки повернули (щоправда, на рахунок мобільного). “У мене таке вже тричі було. Тепер купую квитки лише у трамваї у водія”, – зазначає Marta Hrytsko.
Якщо бачите, що термінал не працює, повідомляйте про несправність у Львівелектротранс
На це користувач Олег Ковалюк відповідає: “Водій повинен керувати трамваєм, а квиточки потрібно купувати в автоматі чи кіоску! Те, що він “глючить”, це нічого страшного. Просто треба “напрягтись” і кудись подзвонити, щоб повернули гроші”. 
Частина містян певна: якщо хочемо бачити Львів європейським містом – маємо привчитись користуватися терміналами та захищати свої права, бо так є у всіх цивілізованих країнах. А якщо бачите, що термінал не працює, – повідомляйте про це у Львівелектротранс.
“Кожен термінал має свій номер. Він є в розділі “Інформація”. Якщо купівля невдала, дзвоніть на номер довідки (він також зазначений на терміналі). Оператору пояснюєте ситуацію. Бажано, щоб при купівлі ви вказували свій номер телефону. Також ліпше це робити одразу тоді, коли виникла така ситуація. Зрештою, вся процедура була гарно описана в “Інформації”,  просто почитати потрібно. “Піднапряжіться” – і все буде гаразд. Ми повинні звикати користуватися картками і терміналами, а не готівкою – рухаємося до Європи, а не до “совку” – зазначає Олег Ковалюк. 

То в чому ж причина?

Як розповів “Пошті” Перепелюк Сергій, начальник відділу зборів ЛКП “Львівелектротранс”, підприємству відомо про такі випадки і воно готове відшкодовувати втрачені гроші. 
Якщо людина скористалася терміналом, а їй не видало ані квитка, ані грошей, то в той же день треба звернутися на Сахарова, 2 або на гарячу лінію банку, номер якої вказаний на моніторі, – 0 800 602 602. Тоді банк або працівники  ЛКП можуть оперативно перевірити систему терміналу за вказаною адресою, пересвідчитися, що клієнт вклав саме таку суму грошей. Банк може повернути кошти на мобільний, а у Львівелектротрансі вам віддадуть квитки.
“Термінал, як і будь-яка “залізяка” може ламатися, мати різні технічні дефекти. У терміналі є отвори для чека і грошей. Деколи люди плутають їх, часто не забирають квитанції – тоді термінал її “зажовує”, після чого переходить у аварійний режим”, – каже Сергій Перепелюк.
Зі слів співрозмовника, такі дефекти терміналів ніяк не пов’язані з сильними морозами, які були на свята, бо до холоду стійкі. Вся справа в тому, що користувач перед вами не забрав своєї квитанції.
Термінал, як і будь-яка “залізяка”, може ламатися, мати різні технічні дефекти
“Морозу термінали не бояться, а от вологи не дуже люблять. Папір для квитанцій вбирає її в себе, відтак можуть бути технічні збої. Коли термінал видає квиток, його одразу треба забирати. Там є датчик, який “бачить” квиточок, але  на нього осідає пил, тож він може некоректно працювати. Принтер “думає”, що ви вже забрали квиток, і починає друкувати наступний. Тоді вони впираються один у другий і “зажовуються”. Тож треба одразу забирати і квитки, і квитанції, інакше наступний клієнт може мати проблеми з покупкою”, – розповідає Сергій Перепелюк. 
Зараз у Львові працює 75 терміналів для продажу квитків на трамвай або тролейбус. Минулого тижня фахівці оновили версію програмного забезпечення на терміналі, що на вулиці Сахаров, 2. Тепер кілька днів вивчатимуть, як вона працює. 
“Якщо нова система працюватиме добре, то згодом оновимо її на всіх терміналах. Буде новий інтерфейс, який працюватиме швидше. Якщо раніше, щоб купити квиток, треба було 30 секунд, то зараз – до 10”, – зазначає співрозмовник “Пошти”. 
У ЛКП просять львів’ян повідомляти, якщо якийсь із терміналів не працює. Буває, термінали страждають від вандалів, які хочуть витягнути з них гроші.
“Торік було три такі випадки. Одного разу правопорушників вдалося впіймати. Вже є рішення суду, що вони мають відшкодувати матеріальні збитки. Це були двоє львів’ян. Їм дали по два і три роки умовно. Дістатися  до грошей у терміналі дуже непросто – для цього треба майже знищити термінал”, – додає Сергій Перепелюк.
20.08.2015 21:19
http://vk.com/id69374277

Телефон наведений в статті не дійсний!


Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1614 / 4.23MB / SQL:{query_count}