Вимогливий і принциповий

Олег Синютка, голова Львівської облдержадміністрації, – про команду, головні меседжі, гарячі лінії в районах і чого чекати бізнесу

фото: прес-служба ЛОДА (Ігор Сенкальський)
Львівщина розпочала 2015 рік із новим керівником: Президент Петро Порошенко 26 грудня підписав указ, а 30 грудня особисто представив краю голову Львівської облдерж­адміністрації – 44-річного Олега Синютку. 
Вимогливий і принциповий новий очільник області досі сім років поспіль обіймав посаду першого заступника міського голови Львова. Працьовитий господарник, який завше націлений на конкретний результат і вболіває за якість роботи, тепер відповідає за 20 районів області (а не шість, як у Львові). 
“Пошта” поспілкувалася з Олегом Михайловичем про принципи та пріоритети роботи, завдання від глави держави та гарячу лінію тепер уже для жителів Львівщини.
Співрозмовник каже, що послухає всіх, але рішення прийматиме самостійно. Він акцентує, що посадовці мають якісно та добре виконувати свою роботу, а чиновники області повинні забути про хабарництво! 
У найближчий місяць новий керівник області планує сформувати команду, об’їздити всі райони краю та провести там зустрічі. Чи стовідсотково почує громаду Львівщини очільник краю – покаже час. Сам Олег Синютка акцентує: “Якщо ти не чуєш людей, ти не зможеш приймати правильних рішень”.

“Мене на цю посаду не лобіювала жодна політична сила”

– Олегу Михайловичу, як воно – бути першим у області?
– Якщо хочеш добре виконувати свою роботу, посада насправді не має значення. У будь-якій справі треба брати відповідальність на себе. А тут, окрім внутрішньої мотивації, посада ще й зобов’язує, бо розумієш, що маєш приймати кінцеві рішення і за них відповідати. 
– У Львові подейкували, що ви давно хотіли бути першим. Так кажуть люди, з якими ви працювали в міській раді. Мовляв, ви дуже амбіційний чоловік і чекали свого часу. Це так?
– У мерії Львова так була організована робота, що міський голова давав кожній людині змогу себе реалізувати, будь-яку хорошу ініціативу там підтримували. Тому за це міський голова Львова заслуговує пошани.
– …а щодо амбіцій бути першим?
– “Перший” – це не за посадою, а за можливістю реалізувати свої задуми. І змога втілити мої плани в місті у мене була цілком.
– У Львові за вимогливість вас боялися…
– У місті я робив багато непопулярних речей, які принесли користь. Сьогодні динаміка Львова – одна з найкращих. А коли речі непопулярні, то обов’язково є багато людей, яким те чи інше не до вподоби. 
– Кому можуть не подобатися кроки вимогливого керівника?
– Я особливо не запитував, подобається чи ні. Є завдання та робота, які треба виконувати швидко і якісно. 
– Колись у інтерв’ю “Пошті” тодішній голова Львівської ОДА Віктор Шемчук казав, що він – “жорсткий керівник”, а його попередник Михайло Цимбалюк говорив, що він – “строгий, але справедливий”. А як би ви про себе сказали? Можливо, принциповий і вимогливий?..
– Мине небагато часу, і характеристику дадуть…
– …жорсткий керівник?
– Не подарунок. Щодо принциповий… Чоловік завше має дотримуватися своїх обіцянок. Щодо вимогливий… Так! Утім не буду вимагати більше, ніж вимагаю від себе. Я проти корупції та хабарництва, категоричний щодо підлабузництва – передусім не терплю його сам.
– Щодо підлабузництва, то, на жаль, це поширене явище на Львівщині.
– Не думаю, що багато людей ризикне зі мною бути підлабузником. Хто хоче – може спробувати, але не раджу.
– Знаючи вас, одразу виставите з кабінету геть!
– Так!
– 30 грудня Президент України казав, що “велика приємність і честь представляти нового голову Львівської ОДА”. Ви давно особисто знайомі з Петром Порошенком?
– Коли публічно чуєш від глави держави такі слова, то це ще більша відповідальність. Ти свідомий, що не можеш підвести першу особу держави.
– …то коли і де познайомилися з Петром Порошенком? Не призначатимуть на високу посаду людини, якої не знають. Вас мали добре знати… Чи вас на цю посаду хтось лобіював?
– Мене на цю посаду не лобіювала жодна політична сила, тому маю можливість зі всіма політичними силами вибудовувати правильні та довірливі стосунки.
Певен: у області боятимуться брати хабарі, особливо після того, як одного-двох таки посадять!
– Кажуть, що у вас добрі стосунки з парламентарем фракції партії “Блок Петра Порошенка” Ігорем Гринівим (довгий час у мас-медіа саме його особа фігурувала як претендент на посаду голови Львівської ОДА. – “Пошта”). Ви ж колись разом із ним були в партії “Реформи і порядок”? 
– Із Ігорем Олексійовичем ми знайомі з 1999 року. Так, були у ПРП.
– То яка роль пана Гриніва у вашому призначенні?
– Наскільки знаю самого Президента, то він, вислухавши всіх, рішення приймає самостійно. Це дуже добре для держави.
– У цьому питанні ви з главою держави схожі.
– Це ж не найгірше (сміється).
– Свого часу на роботу у Львівську мерію Андрій Садовий запросив вас особисто. Цього разу – персонально Президент. На високі посади запрошують тих, хто добре працює. 
– Таким чином акцентуєте на ще більшій моїй відповідальності на посаді голови ЛОДА.
– Було чимало охочих стати керівником Львівщини, але важка і відповідальна ноша випала вам. Чому Олег Синютка?
– Глава держави був лаконічним: “Ласкаво просимо в команду Президента”. На кожній роботі треба дуже відповідально ставитися до виконання своїй обов’язків: чи ти двірник, чи майстер на заводі, підприємець або управлінець. Завше треба виконувати добре свою роботу!
– Мудрі і золоті слова. Втім не всім це до вподоби. Не всі чомусь добре сприймають вимогливість. У Галичині ще кажуть, даруйте, “то ся зробить”…
– Тішуся, що у Львові та загалом на Львівщині є багато людей, які добре виконують свою роботу, люблять її.
– Ще б пак, львів’яни працьовиті! Як і жителі Львівщини.
– Цілком згоден! Ми просто інколи забуваємо людям дякувати за їхню працю. 

Завдання від Президента

– Перебуваючи на Львівщині, Президент чітко окреслив вам як керівникові краю завдання – забезпечення оборони і безпеки та проведення реформ.
– Саме ці завдання глава держави ставить перед усіма головами ОДА. Оборона та безпека сьогодні вкрай актуальні, бо Україна перебуває у стані військового конфлікту. Оборонний комплекс Львівщини асоціюється лише з бронетанковим заводом, але насправді це не так. 
На Яворівському полігоні під час візиту Президента представили багато речей для війська, які виготовляють на Львівщині. І йдеться не лише про бронетехніку. Львівщина – серце України, і ми повинні бути свідомі того, що відповідаємо за долю всієї країни. Якщо не будемо боротися на сході України, то російські найманці постукають у двері Галичини. 
А щодо реформ, то без них ми не змінимо на краще життя громадян. Утім часу маємо вкрай мало, а реформи потрібно проводити швидко і якісно. На жаль, у 2014-ому через неспокій на сході з реформами ми мало просунулися вперед. Люди розуміють ситуацію, терплять, але все ж чекають змін у державі. Передусім необхідно змінити спілкування громадян із владою. Маємо дати жителям Львівщини можливість доступу та донесення думки до влади, аби вона могла реагувати на звернення.
– Конкретизуйте, будь ласка. Адже про “потребу спілкування з громадою” говорили і ваші попередники…
– Оскільки я завше акцентую на конкретному результаті, то ми в області відпрацюємо систему, коли житель Львівщини матиме можливість звернутися безпосередньо до керівництва району чи області по телефону. Звісно, виконання звернень будуть чітко відстежувати і конт­ролювати.
З 12 січня планую розпочати об’їзди районів. Почну зі Сокаля та Червонограда
– Отже, Львівщина перейматиме досвід міста Лева – кажу про гарячу лінію міста. У Львові вона працює ефективно, і кожне звернення таки на контролі. Механізм уже роками відпрацьований.
– Так. Мова саме про аналогічну гарячу лінію, але тепер – у масштабах області. Цей механізм не лише відпрацьований, а й дав у Львові реальний і позитивний результат. Влада має чітко знати, які проблеми турбують людей! А як же знати, чи добре та чи інша служба, скажімо, розчистила дорогу від снігу в Буському чи Яворівському районі, якщо не мати можливості доступу до інформації безпосередньо від людей?
– Безперечно. Самі жителі мають бути активними та свідомими, а влада мусить усе чітко контролювати. 
– Так, влада має організувати процес і чути громаду обов’язково! Про імітацію роботи посадовцям на місцях радив би забути.
– Знаю, що у Львові ви особисто контролювали виконання звернень на гарячу лінію міста. А в області також про всі звернення будете знати? Чи це буде прерогатива насамперед керівника району?
– Наразі ще не можу сказати, який буде масив інформації, але буду відстежувати його. Це принципово! Це важливо для прийняття управлінських рішень. Керівник району має знати про всі дзвінки. Про всі! Влада – для людей! І саме це має розуміти і пам’ятати кожен керівник у області.

“Із 12 січня планую розпочати об’їзди районів”

– Перебуваючи на посаді першого заступника міського голови Львова, ви особисто щодня виїздили на ті чи інші об’єкти і контролювали процес. Скажіть, будь ласка, як тепер плануєте свою роботу? Коли і в яких районах вас варто чекати?
– Звісно, між містом і областю суттєва різниця. У Львові впродовж 20 – 30 хвилин був у будь-якій точці міста й особисто бачив ситуацію або інспектував об’єкт. Звісно, в Турківський чи Сокальський район за півгодини не дістанешся. З 12 січня планую розпочати об’їзди районів. Почну зі Сокаля та Червонограда. 
– Не один керівник області здійснював аналогічні поїздки, але якихось конкретних зрушень ми так і не відчули. Знаючи вас, певно, зміните підхід? Райони різні, як от Стрийський і Турківський, Яворівський і Буський... Якою буде ваша формула спілкування з районами?
– З одного боку, я готовий делегувати головам райдерж­адміністрацій максимальні повноваження. Вважаю, що в кожному районі має бути вибудувана чітка вертикаль влади, але одночасно має бути і велика відповідальність керівників на місцях. Голова району – керівник (так було у Львові), який приймає рішення та повинен нести максимальну відповідальність за них. 
– Отож акцент – на довірі до керівників на місцях. Але щоб була повна довіра, має бути сильна і потужна команда. Вона вже є? Чи наразі все на стадії напрацювань?
– Зараз зустрічаюся з потенційними кандидатами на посади голів РДА.
– Хто ці люди? За партійною квотою, містяни-професіонали чи ваші знайомі? 
– Наразі в жодної людини не запитував (і не планую цього робити) про її партійну приналежність. Передусім це має бути професійна та чесна особа.
– Це будуть вихідці з тих районів?
– Дуже б хотів, аби в кожному був на посаді голови РДА виходець із цього ж району. Скажімо, у Львові Андрій Садовий – перший міський голова, який народився, вчився та працював у рідному місті. Певен: кожна людина, яка народилася на тій землі, буде максимально працювати задля добробуту і розвитку району.
– Людей професійних на місцях є чимало. Як будете робити вибір? Можливо, вже є певні пропозиції когось чи поради Президента?
– Хочу подякувати главі держави, бо Петро Порошенко насправді дав можливість підбирати кадри за професійністю і моральними якостями. Я готовий вислухати всі пропозиції. Оскільки відповідальність буде за мною, то кінцеве рішення прийматиму особисто.
– Чи побачимо на чолі керівництва районів жінок? Скажімо, у Львові їх кілька, які фахово працюють.
– Стать не має значення. Головне – професійність! У Львові троє жінок є керівниками районів. Вимоги, звісно, були однакові і до жінок, і до чоловіків. 

Суворе попередження хабарникам!

– Серед окреслених вами на представленні пріоритетів роботи на цій посаді – протидія корупції. З цим злом роками все борються і борються, та віз і нині там. На жаль. Коли ви працювали в міськраді, посадовці також не боялись і брали хабарі в райадміністраціях Львова. Який ваш рецепт подолання корупції?
– Без подолання корупції неможливий якийсь результат у реформах. Потрібно водночас іти двома шляхами. З одного боку, варто максимально спрощувати дозвільні процедури. Коли будуть прописані чіткі і прозорі процеси, звісно, буде менше спокус залізти в кишеню підприємцеві чи пересічному громадянину.
З іншого – відповідальність кожної конкретної людини. Насправді дуже неприємно, коли на хабарах затримували заступників голів райадміністрацій Львова. Всі вони чітко знали: якщо оберуть такий шлях – рано чи пізно доведеться відповідати!
– Але ж брали і не боялися! Чому? Як це подолати?!
– Думаю, і в області, на жаль, будуть такі ганебні та неприємні речі. Попереджую – це буде моя принципова позиція у співпраці з правоохоронними органами: хабарники будуть відповідати за свої дії обов’язково! Думаю, багатьох це зупинить. Сподіваюся.
фото: прес-служба ЛОДА (Ігор Сенкальський) 
– А не краще п’ятьох-десятьох затримати і таки посадити до тюрми? Боятимуться, думаю. Засудити на реальний термін, а не щоб вони знову “домовилися” зі силовиками. Так зробили в Грузії, і ефект є!
– Ні, “домовлятися” точно не будуть. Бо тоді треба буде домовлятися зі мною, а зі мною не домовишся! А те, що сьогодні першим заступником міністра МВС України є професійна Ека Згуладзе, яка ефективно боролася з корупціонерами і хабарниками в Грузії, є ще більшою можливістю подолання цього явища в Україні, зокрема на Львівщині. Певен: у області боятимуться брати хабарі, особливо після того, як одного-двох таки посадять! 
– Отож ви – керівник, із яким нереально домовлятися?
– Навіть не рекомендую пробувати!
– На вас також не можна впливати щодо прийняття рішень?
– Послухаю всіх, але рішення прийматиму особисто. За те чи інше рішення персонально відповідатиму перед Президентом. 

Про команду та її формування

– Хто запропонував Юрієві Турянському залишитися в ЛОДА, зокрема, на посаді в.о. першого заступника голови ОДА? Це ваше особисте рішення чи вплив когось? 
– Не можна перед людьми зачиняти двері…
– Себто ви даєте шанс себе проявити?
– Так.
– Отож це рішення ваше, Президента чи вплив певної політичної сили?
– Пан Турянський отримав шанс. Чи зуміє він використати його – залежить від Юрія Івановича. 
– Хто ще буде у вашій команді? Не секрет, що ви завше ставили акцент на сильній команді.
– У лютому 2015-го завершимо формувати команду. 
– Ваші кадри – це вихідці зі Львівщини та частина керівників із Львівської міськради?
– Звичайно, хотів би покликати в ЛОДА кількох людей, яких знаю по роботі в міськраді. 
– …а конкретніше, будь ласка.
– Спочатку потрібно, аби ці люди дали кінцеву згоду чи відмову.
– Як сприйме це Андрій Іванович? Будете забирати з мерії найсильніші кадри?.. 
– Львів є частиною області. Це найпотужніша територіально-адміністративна одиниця. З іншого боку, не може бути сильною область без сильного Львова. І треба віддати належне міському голові, який неодноразово говорив, що не може бути сильне місто Львів без сильної області.
Не буду вимагати більше, ніж вимагаю від себе. Я проти корупції та хабарництва, категоричний щодо підлабузництва – передусім не терплю його сам
– Кажуть, що Ірина Маруняк та Ірина Кулинич можуть працювати в ЛОДА…
– Всі можуть працювати в ЛОДА, будь-яка людина-професіонал. Ірина Михайлівна (Маруняк. – “Пошта”) за своїми здібностями може обіймати дуже багато посад. Зараз у неї відповідальність перед жителями Сихівського району Львова.
– Отож відтоку кадрів із Львівської міськради варто чекати?
– Це не буде щось надзвичайне.
– …“землетрусу” в місті не станеться?
– Однозначно ні.
– Скажіть, будь ласка, а як тепер будете вибудовувати співпрацю з міським головою Львова?
– Це будуть стосунки голови облдержадміністрації з міським головою обласного центру та найбільшого міста Львівщини. Розраховую на хорошу співпрацю області й міста, тож зроблю все можливе, аби вона була ефективною.
– Чи може Львів розраховувати на вас у лобіюванні важливих питань міста перед Президентом і в уряді?
– Не може бути успішної області, якщо не буде місто успішним!
– Якою буде співпраця з Львівською облрадою?
– Нормальною та ефективною. Депутати облради – самодостатні особи, яких обрала громада краю. Вже зустрівся з головою Львівської облради. Запланована зустріч і з президією облради.

Про дороги і порядок

– Скажіть, будь ласка, які сильні і слабкі сторони Львівщини?
– Сильна – передусім працьовиті люди! Львівщина має потужний потенціал, і цим треба гордитися. Не думаю, що багато регіонів мають такий. Звісно, наш край має дуже вигідну географію, особливо після укладення Угоди про асоціацію з ЄС. Це великий плюс Львівщини. Мінус – насамперед інфраструктура, зокрема дороги.
– Серед ваших пріоритетів роботи – розвиток інфраструктури області. Що плануєте робити в цьому керунку? Щоправда, громаді чітко наголосили: швидкого дива не буде. Як при недостатній кількості фінансів, але з працьовитими людьми покращити інфраструктуру в області?
– Жителі Львівщини заслуговують на те, щоб жити у кращих, комфортніших умовах. Економічний стан не такий, щоб обіцяти мільярдні інвестиції в інфраструктуру, але ми повинні продемонструвати позитивні зрушення. Так, швидкого дива не буде. Буде щоденна робота, яка в майбутньому дасть позитивний результат.
При цьому наголошу: кошти, закладені в бюджеті, треба вчасно освоювати! Торік кілька десятків мільйонів гривень, які виділили на область, не освоїли, тому їх довелося повернути в держбюджет. Такої безгосподарності терпіти категорично не можна! Такого не буде.
На жаль, маємо плачевний стан облавтодору. За короткий період перебування на посаді провів уже три наради щодо доріг. Якщо перша нарада закінчилася великими круглими очима учасників, то вже зараз говоримо предметно. Скажімо, 200 одиниць наявної техніки облавтодору навіть теоретично не можуть забезпечити Львівщину у випадку надзвичайної ситуації. Для порівняння: у Львові є майже 140 одиниць техніки на шість районів, а в області – 200 на 20. Це недопустимо! 
Маємо дати жителям Львівщини можливість доступу та донесення думки до влади, аби вона могла реагувати на звернення
– У Львові саме ви щодня контролювали процес ремонту магістральних доріг, і тепер містяни їздять відремонтованими автошляхами. Чи може тепер область сподіватися на масштабні ремонти доріг? Можливо, фірма “Онур” візьметься за роботи?
–  Радше, я організовував ремонт доріг (сміється). Передусім у області треба зробити ямковий ремонт.
– …а чи ефективний той ямковий ремонт?!
– Уже ніхто не пам’ятає ямкового ремонту, коли ми ліквідували всі ями на магістральних дорогах у Львові до 24 серпня 2007 року. Особливо пам’ятаю, якою була тоді вулиця Кульпарківська… 
– Скажіть, будь ласка, чому ви так запам’ятали саме це?
– Це було предметом моєї особистої гордості, аби до Дня Незалежності України у 2007-ому на магістральних дорогах Львова не було вибоїн! Я прийшов працювати у Львівську міськраду 1 листопада 2006-го, а першим заступником міського голови мене призначили в липні 2007-го. 
– Яким дорогам у області пощастить бути відремонтованими?
– Передусім дорогам державного значення, потім – обласного, далі – районного. Звісно, всіх за рік не відремонтуємо.
– Скажімо, до перлини Карпат – Славського – не дорога, а танкодром! Це ганьба! Була б хороша дорога – туристів було би більше. А так, обирають Буковель. 
– Знаю, що там залишилося зробити 10 кілометрів доріг. Звісно, цю роботу треба завершити. 
– Коли ви обіймали посаду в міськраді, вас не на жарт боялися комунальники. За останні роки Львів дійсно став чистішим. Ви завше акцентували на порядку та охайності. Чи можна сподіватися, що тепер і в області нарешті стане чистіше?
– Чистота – це така річ, яка мусить бути. Це логічно. 
– …але на узбіччях брудно, в області дуже багато стихійних сміттєзвалищ. Нікому досі до цього не було чомусь діла! Будете наводити тут лад?
– Авжеж! Будемо замітати! Чистота – це не та річ, яка потребує великих фінансових затрат. 
– Важливим є і бажання людей.
– Звісно. 

Чого чекати бізнесу?

– Ще одним вашим пріоритетом роботи є створення належних умов для ведення бізнесу. 
– Думаю, нині на Львівщині вести бізнес, особливо орієнтований на експорт, буде дуже вигідно. 
– Що чекати бізнесу від вас?
– Спрощення процедур підготовки земельних ділянок під розміщення виробництва та подолання адміністративних бар’єрів. Спокійно себе почуватиме той бізнес, який вчасно і згідно із законом сплачує податки. Тим, хто порушує закон, хоче щось мінімізувати чи “тінізувати”, буде, певно, неспокійно. Мають бути рівні умови для всіх підприємців!
– А ви б розпочали зараз бізнес за тих умов, які є?
– Зараз не можу розпочати бізнес, бо обіймаю посаду голови ЛОДА. 
– А який уже є бізнес в родини Синюток?

Довідка
Олег Синютка. Народився 14 лютого 1970 р. в с. Куропатники Бережанського району Тернопільської області в сім’ї вчителів.
У 1993 р. закінчив Прикарпатський педагогічний університет (м. Івано-Франківськ) за фахом вчитель історії.
У 1995 р. отримав диплом про другу вищу освіту за спеціальністю “Економіка та управління” Прикарпатського університету.
2002 – 2006 рр. – заступник міського голови Івано-Франківська.
Із листопада 2006 р. – директор департаменту економічної політики Львівської міськради.
З 5 липня 2007 р. – перший заступник міського голови Львова.
Одружений, із дружиною Наталією виховує доньку та сина.
– Моя дружина – співвласниця одного з підприємств на Івано-Франківщині. 
– Ви себе вважаєте забезпеченою людиною?
– Так. Тому мені дуже просто виставляти за двері тих, хто приходить із неправильними пропозиціями. Коли приїхав до Львова, приходили до мене люди з різними пропозиціями… Я їм казав одну фразу, від якої у всіх були великі очі: “Шановні, стільки грошей, скільки ви мені принесли, мені не треба, а стільки, скільки мені потрібно, у вас нема”. Тож усі йшли геть здивовані: скільки ж йому треба?!
– Ви так навмисне всім говорили?
– Звісно ж! 
– А чи вдасться зібрати команду з такими підходами та принципами, як у Вас?
– Буду старатися. Прагну цього! 
– А чи вже зустрічалися з мільйонерами Львова та області? Від людей бізнесу насправді залежить дуже багато. Як будете з ними спілкуватись і працювати?
– Певен: треба їх залучити до того, аби загальна ситуація на Львівщині покращилася. Чим більше буде в області багатих людей, тим краще.
– Даруйте, а чи дерибану на Львівщині не буде?
– Ні! Не можуть одні багатіти за рахунок інших. Якщо особа працює згідно із законом і має хист вести бізнес, це треба тільки вітати. 
– Чи можна залучити бізнес до розвитку області?
– Бізнес допомагатиме, я в цьому не сумніваюся. Зокрема, у Львові він останнім часом багато зробив, за що дякую.

На порозі 45-ти

– Вам у лютому випов­ниться 45 років. Багато встигли зробити за ці роки?
– Багато чого ще не встиг. Треба поспішати (сміється). Кожен чоловік має зробити три речі. Сина виховую, дерево посадив, але ще не встиг збудувати будинку. 
– Тепер почнуть говорити, що на посаді голови ОДА будете будинок зводити.
– О, так, будуть багато чого говорити. Нехай! Таке вже наше суспільство, що люди люблять попліткувати. Краще нехай працюють добре і якісно!
– А у вас багато ворогів?
– Це не основна проблема, яка мене хвилює.
– …а друзів надійних?
– Як і в кожної людини, вони є, і їх, напевно, менше, ніж хотілося б. 
– Хто вони?
– Це люди, які розділяють такі ж життєві цінності.
– Вашим товаришем нелегко бути?
– Тепер дуже легко! (сміється)
– Звісно, посада голови ЛОДА. Більш ніж певна, що ваші друзі – щирі та некорисливі. 
– Так, тому і друзі. Моя посада не визначає наших відносин. А охочих саме зараз стати другом, звісно, побільшає. 
Розмовляла Ірина Цицак
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9963 / 4.36MB / SQL:{query_count}