Гайда спільно патрулювати Львів!

Аби у рідному місті було безпечно і спокійно, міліціянтам допомагають громадські активісти – Народна Самооборона Львівщини та “Варта-1”

Чимало негативних суспільних процесів загострюються у часи війни… Тож цілком очевидно, що допоки чоловіки-герої, серед яких і чимало міліціонерів, воюють, шахраї, розбишаки й інші злочинці почуваються значно впевненіше у тому чи іншому місті. 
Відтак чи то аби уникнути напруження “криміногенної ситуації” у Львові, чи навпаки, як реакція на її “напруження”, у Львові заговорили про патрулювання міста активістами й волонтерами, працівниками муніципальної дружини, автомайданівцями і дружинниками Самооборони. 
Активісти своєї справи не полишали, місто вони патрулюють, і вочевидь досить вдало, ще з буремної минулорічної зими. Навіть у міліції визнають, що “волонтери-парулювальники” є їм неабиякою підмогою. 
Також у міліції міста розповідають, що збільшили кількість нарядів уночі та посилили охорону громадського порядку. Це допомагає оперативніше реагувати… розкривати злочини й запобігати правопорушенням. Скільки ж міліціонерів патрулюють місто вночі – інформація секретна. 
Головний міліціонер Львова Сергій Зюбаненко розповів “Пошті”, що “кримінального” напруження у місті немає, квартирних крадіїв, грабіжників, шахраїв, убивць поодинці та все ж ловлять.
Запрошуємо львів’ян, тих, хто готовий виділити свій час для того, аби підтримати порядок у місті для безпеки, зголошуватися у штаб Народної Самооборони Львівщини на вул. Шота Руставелі, 2
“Патрулювання активістів та муніципальної дружини корисні. У місті ж не бачу жодних ускладнень обстановки. Всі резонансні злочини, які були скоєні навіть на тому тижні, розкриваємо. Днями затримали маститих квартирних злодіїв… Муніципальна дружина допомагає нам у боротьбі зі стихійною торгівлею. Що ж стосується активістів, то хто патрулював місто увесь цей час, той і продовжує. До такої співпраці міліція ставиться позитивно. Коли цього тижня вбили інспектора ДАІ, ми проводили рейди у пошуках убивці. Було близько 50 активістів і “Варта”, і самооборонівці. Одразу всі активізувалися по соцмережах, по zello”, – розповідає Сергій Зюбаненко.
Очільник міського управління міліції розповідає, що є певні труднощі, та все ж вони не “катастрофічні”. “Постійно відправляють міліціонерів в АТО,  йдуть ротації, звісно, що міліціонерів менше. Труднощі є, але це не катастрофа. Менше відпочиваємо, частіше приступаємо до служби. Як інакше? Не знаю, звідкіля зараз у місті взявся  такий ажіотаж щодо патрулювання, і чому він зараз з’явився, а не місяць тому? В місті кримінальна ситуація не погіршилася. В деяких напрямках покращилася в рази. У місті поменшало пограбувань на 20%. Єдине, що збільшилось – шахрайства, та ми з цим зараз працюємо!”, – каже Сергій Зюбаненко. 
Натомість активісти кажуть, що не так вже й спокійно в місті, на їх думку, це  наслідки загальної ситуації в країні. Адже “жуліків” зі сходу викурила війна, тож вони можуть отаборитись де завгодно, зокрема й у Львові. 
Ігор Зінкевич, голова виконкому громадської організації “Варта-1”, розповів “Пошті”, що “Варта-1” – не лише патрулюванням допомагає міліції, а й є своєрідним стимулом для відкритості. Прозорості львівські міліціонери прагнуть віддавна, навіть нове управління міліції вирішили побудувати символічно-прозорим… 
“На каналі “Варта-1” говоримо про події, які не завжди МВС висвітлює, відтак у них немає можливості приховати інформацію. Окрім того, активність громадськості змушує міліцію працювати, не дає можливості зробити щось незаконно, не за правилами. З нами міліція охоче співпрацює. Канал слухають у МВС, зокрема й керівництво”, – розповідає Ігор Зінкевич.
У міліції міста розповідають, що збільшили кількість нарядів уночі та посилили охорону громадського порядку
Канал “Варта-1” координаційний, працюють п’ятеро-шестеро людей, які моніторять інформацію. Окрім того є чотири-п’ять машин, які патрулюють місто щоночі, це волонтери, вони мають можливість і хочуть щось змінити. Канал “Варта-1” відкритий, прослухати і відреагувати може кожен, кому не байдуже і у кого є можливість. 
Також у місті не припиняли своєї роботи активісти Народної Самооборони Львівщини. Ба більше, зараз вони ще більше активізуються. “Ми обов’язково активізуватимемо сили Самооборони. Уже п’ять місяців, як проводимо міські патрулювання, зокрема у Залізничному районі, Сихівському та Франківському. Спілкувався із керівництвом міста та управлінням міліції щодо тіснішої співпраці. З муніципальною дружиною чомусь співпраці немає, вони ініціативи не проявляють, – розповідає “Пошті” депутат Львівської міськради, керівник Народної Самооборони Львівщини Валерій Веремчук
– Зі Самообороною патрулюють люди, які ще з часів Ночі Гніву розпочали цю справу. Нічні патрулювання – це дуже складно, вдень робота, вночі замість відпочинку знову робота, причому абсолютно безоплатно. До речі, запрошуємо львів’ян, тих, хто готовий виділити свій час для того, аби підтримати порядок у місті для безпеки. Зголошуватися треба у штаб Народної Самооборони Львівщини на вул. Шота Руставелі, 2”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.8734 / 4.11MB / SQL:{query_count}