Техніка для АТО: відновити – і до бою!

Львівські солдати ремонтують списані військові машини та відправляють їх у гарячий Донбас

фото: Тетяна Оліярчик
Упродовж останніх двох десятків років у військовій частині технічного забезпечення, що на Львівщині, припадали пилом запчастини та простоювала стара військова техніка, а нові автомобілі вона отримувала ще за часів Союзу. 
Нині ж там кипить робота: одні солдати розвантажують нові акумулятори, інші – шини, решта завантажує автомобілі деталями, що згодом відвезуть у військові частини чи в зону АТО. 
Сьогодні на сході перебувають тисячі вояків із Львівщини. Там дислокуються десантники 80-тої окремої аеромобільної бригади, 24-та окрема механізована бригада, новокалинівські та бродівські вертолітники, нещодавно створений окремий ремонтно-відновлювальний полк озброєння, 3-тій батальйон територіальної оборони Львівщини, батальйон “Львів” – добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення. Вік військових – від 18 до 60 років. 

Лагодять і передають у зону АТО 

Ще торік на військовій базі технічного забезпечення списані військові автомобілі з інших частин лише зберігали.
Та з початком воєнних дій на сході країни керівництво вирішило, що техніку потрібно ремонтувати і відправляти в АТО. Зі слів начальника однієї з військових частин технічного забезпечення Львівщини Михайла Саф’яна, лише за місяць їхні фахівці відновили 12 одиниць техніки. Авта передали військовим. 

Загалом у частині зберігається майже 16 тис. т автомайна. 
На забезпеченні бази перебуває чимало військових частин та установ, де міститься понад 12 тис. одиниць техніки. Аби освоїти такі масштаби, у частини є потужна матеріально-технічна складова та чимала територія, де є сховища, у яких можна розмістити приблизно 19 тис. т майна. 
Деякі об’єкти зберігання унікальні. До прикладу, сховище для автошин збудоване у вигляді металевого плауна, складається із триповерхової конвеєрної лінії для завантаження та розвантаження продукції. 
Для транспортування майна залізницею є дві гілки колії і дві рампи для завантаження, обладнані маніпулятором і баштовим краном.
“У нашій частині зосереджена техніка, що була відчужена до Центру обліку надлишкового майна. Та в останній момент нам вдалося довести, що ці автівки можна привести в робочий стан. Відчуженню підлягали понад 30 одиниць військової техніки. Наші фахівці частину їх відновили своїми силами, – розповідає Михайло Саф’ян. – Зараз ремонтуємо ЗІЛ-131. Він призначений для по-новому сформованої частини. Зараз завершують відновлювальні роботи, перевіряють системи живлення, змащення...”
З його слів, волонтери неодноразово пропонували свою допомогу. Але в частині є фахівці, які наразі підмоги не потребують.
Солдати розповідають: аби поставити військову машину на колеса, треба не один день працювати. “Усі гумотехнічні вироби мають свій термін експлуатації, тому кожен зразок військового технічного озброєння потребує часу на ремонт. До прикладу, один військовий автомобіль ЗІЛ довелося відновлювати майже три дні. Усе залежить від того, що треба замінити. Поламаного немає нічого. Проблема в тому, що машина довго стояла, її ніхто не використовував. Передусім треба міняти паливний бензонасос або замінювати його мембрану. Необхідно добряче потрудитися”, – розповідає “Пошті” військовий технік.
Із травня, коли на сході почалась антитерористична операція, з військової частини передали 950 тонн майна. “Запчастини й деталі до автомобілів ми відправляли не лише на схід, а й у відновлені частини”, – зазначає Михайло Саф’ян.

Держава купує запчастини вперше

Чи не вперше за роки незалежності військова частина отримала нові деталі: акумулятори й автошини.
фото: Тетяна Оліярчик
“Ми отримали нову партію акумуляторних батарей і шин для різних марок автомобілів. Усі прилади нові, із заводів. Далі, відповідно до нарядів, деталі видаємо різним військовим частинам. На цій базі працюю чотири роки. За цей час майно не оновлювали, аж поки не почалася війна. Ось отримали ще одну партію акумуляторів 2014 року випуску. Наразі на складі є понад 2 тисячі зарядних пристроїв різної категорії. Найдешевші коштують 400 гривень”, – розповідає т.в.о. начальника обліково-операційного відділу згаданої частини Василь Карпов.

У зоні АТО є виїзні ремонтні батальйони, які працюють у конкретних зонах.
Начальник експлуатаційного відділення капітан Андрій Олійник на сході перебував більше місяця. “На фронті дуже велика потреба автомобільної техніки та запчастин. Щодня там обстрілюють наших військових, тому техніку треба ремонтувати безперервно, – зазначає співрозмовник. – Ми виконували різну роботу: міняли двигуни, стартери, радіатори, генератори, мости. Бувало, доводилося розбирати двигун і замінювати деталі. Це дуже клопітка робота”.

Керівник Західного регіонального медіацентру Міноборони України Олександр Поронюк розповідає “Пошті”, що закупівлі здійснюють держкоштом. Згідно з окремим рішенням уряду, з держбюджету України на потреби армії виділили понад 8 мільярдів гривень із резервного фонду; із них майже 2 мільярди гривень – на пальне, запчастини й обслуговування техніки.
Із військової частини відправляють на схід як готову техніку, так і окремі деталі. “До прикладу, ми підготували три кунги, які 12 років зберігалися на наших складах. Їх невдовзі передадуть у військові частини, де переобладнають у пересувні пральні пункти для особового складу. Потім кунги поїдуть у зону АТО”, – розповідає Михайло Саф’ян. 
Замовлення з АТО в частині отримують майже щодня. “Завантажили кабіну автомобіля ГАЗ-66, який передаємо для військових на схід. Загалом майно відправляємо майже щодня. У АТО деталі їдуть два дні. Найчастіше в нас замовляють агрегати, мости, двигуни”, – зазначає начальник відділу зберігання частини Євген Сибіряков.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6708 / 4.13MB / SQL:{query_count}