Меседжі від Турянського

Грошей і газу недостатньо, закон про очищення влади “активно люструє”, переселенці освоюються на Львівщині і їх буде ще більше. Очільник області підсумував життя регіону

фото: прес-служба ЛОДА
Війна, загроза дефолту, дефіцит бюджету, проблеми з газом і переселенцями – у області чимало справ, які потребують нестандартних рішень. Та життя триває, попри всі негаразди. 
Цього тижня т.в.о. голови Львівської ОДА Юрій Турянський підсумував життя Львівщини за останні 9 місяців, розповів про виконання місцевих бюджетів, виклики та загрози цього опалювального сезону, стан оборонної та мобілізаційної роботи, говорив про ремонт доріг Львівщини та про переселенців. 
Однак знітився, коли його запитали про люстрацію, та обурився, що 11 листопада депутати Львівської облради не змогли продовжити роботу сесії після обідньої перерви через брак кворуму. 

Акцент на економію та енергоощадність

Для “спокійного” опалювального сезону газу Львівщина має недостатньо, тому, зі слів керманича краю, треба економити. І це вже зробили. “Доки було тепло, опалювальний сезон у області призупинили. Відтак вдалося зекономити близько 50% газу”, – каже Юрій Турянський. 

Люстрація в силі. Самолюстрація вітається
Не оминув т в. о. голови ОДА і теми про люстрацію. “Закон України про очищення влади вже в силі. До того ми аналізували, як він повинен діяти і якими будуть його наслідки. Наразі одна людина, яка мала би підпасти під дію закону, сама написала заяву на звільнення і її вже звільнено”, – розповів керманич краю. З його слів, ця особа перебувала на посаді голови райдержадміністрації понад рік впродовж періоду, зазначеного в Законі України про очищення влади.
На запитання журналістів “невже в області немає більше людей, які прислужувались колишній владі і шкодили народу?”, Юрій Турянський відповів, що чимало осіб за останні півроку вже звільнили. З його слів, це саме ті люди, що могли підпасти під цей закон. 
“Дуже багато кадрових змін відбулося ще до мого призначення на цю посаду. Добре, що такий закон є, адже керівництво області має план дій і знає чітко, як чинити в тих чи інших випадках”, – резюмував посадовець.
А от запорука теплих помешкань узимку – пошук можливих інвестицій у енергоощадність. “Нині в області проводять енерго­аудит – діє так зване єдине інвестиційне вікно, коли будь-яка міжнародна компанія чи національний інвестор, що мають намір впроваджувати енергоефективні технології, матимуть змогу отримати повну інформацію щодо цього напрямку, аби відважитися на інвестування. 
А багато котелень області вже нині переорієнтовані з газу на тверде паливо”, – говорить посадовець. До слова: на впровадження енергоощадних технологій області передбачено 29 млн грн державної субвенції. Частину з цих коштів уже виділили.
Варто зазначити, що на Львівщині – один із найвищих показників розрахунку підприємств теплопостачання за газ. Якщо в Україні цей показник в середньому сягає  40,5%, то в області – 70,8%. Поза тим, голова ОДА дорікнув керівникам у недопрацюванні. Мовляв, “у багатьох випадках немає підписаних договорів із НАК “Нафтогаз України” щодо лімітів газу”. 
“Коли теплопостачальне підприємство не законтрактувало газу, то є так званий понадлімітний відбір палива. Тут Львівщина, на жаль, пасе задніх”, – наголосив він. 

Жахливі дороги, знервовані водії…

Цього року Львівщина не отримала жодної копійки з обіцяних урядом коштів на ремонт доріг. Скажімо, відповідно до урядової постанови №169, область у 2015-ому мала отримати понад 140 млн грн на ремонт шляхів, зокрема, на дорогу Р-15 у напрямку Червонограда і на ремонт західного об’їзду Львова. 
“На жаль, цьогоріч ми не отримали жодної копійки з обіцяних 140 мільйонів, які дали б нам можливість провести ремонт, аби наші дороги не були в такому жалюгідному стані, як зараз! Домовилися з підрядними організаціями, які на свій страх і ризик інвестували майже 20 млн грн у ремонт і очікують розрахунку. Львівщина таки мусить отримати обіцяні кошти цього року, інакше доріг у нас не буде… 
За останні 10 років коштів у дороги не вкладали, лише проводили ямкові ремонти. Тепер лише пожинаємо плоди”, – обурено зазначив керівник області. 

25 тисяч переселенців 

За оперативними даними, реальна кількість вимушених переселенців із Криму та Донецької і Луганської областей на Львівщині становить близько 25 тисяч осіб. 
Офіційно зареєструвалась у відповідних органах лише третина. “Це люди, які не можуть себе забезпечити самі, тож реєструються, аби отримувати допомогу. Проте, за оперативними даними, реальна кількість переселенців становить близько 25 тисяч осіб. Вони або винаймають житла, або купують нерухомість”, – сказав т.в.о. голови ЛОДА.
Юрій Турянський певен: потік вимушених переселенців на Львівщину постійно збільшуватиметься. Станом на зараз міграційна служба вже зареєструвала 8,5 тисячі людей, із них 2,8 тисячі – неповнолітні.
У будинку на вул. Винниченка порахували, що завдяки допомозі волонтерів і небайдужих громадян, які допомагають вимушеним переселенцям на Львівщині, обласний бюджет зекономив понад 70 млн грн. 
“Величезна подяка громаді Львівщини та волонтерам, які опікуються переселенцями, надають їм житла та різну допомогу. Область отримала на допомогу переселенцям 1 млн 75 тис. грн від комісара ООН, який займається питаннями біженців. Окрім цього, надійшла гуманітарна допомога з Німеччини – 5 тонн теплого одягу та взуття і тонна продуктів”, – додав Турянський. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6780 / 4.12MB / SQL:{query_count}