“Заморожена” обіцянка?

Рейки, колектор і базар – три камені спотикання проекту “Трамвай на Сихів”

фото: Андрій Польовий
Влітку цього року в місті почали нарешті прокладати славно­звісну колію на Сихів. 
Говорили про проект майже 10 років, допоки в житловому масиві нарешті не розрили клумбу, яка розділяла дві дорожні смуги. Ця колія – справа не одного місяця. Над проектом працюватимуть і в 2015-ому.  
Сихівці побоюються, що розрите залишать зимувати, відтак болота не уникнути. Втім у ЛКП “Львівавтодор” запевняють, що ніяких незручностей не буде. Але вони вже є! 
В ЛКП кажуть, що роботи з облаштування дорожньої основи для трамвая на ділянці від мікрорайону “Санта-Барбара” до сихівського мосту вже на завершальному етапі. Ймовірно, невдовзі прокладуть колію. 

Проблеми нової колії

Та все ж у проекту є чимало проблем. Одна з них – базар. Справа в тому, що досі не порозумілися міська влада і підприємці з “Санта-Барбари”, які є категоричними противниками прокладення колії, адже задля цього потрібно знести ринок. Із ними досі не домовилися ані будівельники, ані чиновники. Вирішення конфлікту негласно перенесли на наступний рік. 
Та міський голова стоїть на своєму: трамвай на Сихів “поїде наступного року, усі проблеми вирішимо, а базар перенесемо”.
“Наступного року введемо в експлуатацію трамвайну колію, яка з’єднає Сихів із середмістям. Усі труднощі тимчасові… Звичайно, є певний спротив людей, які не хочуть, аби трамвай їздив (перевізники розуміють, що втратять клієнтів), але є 160 тисяч жителів Сихова, які за трамвай, бо це комфортно: і дешевша ціна проїзду, і можливість швидше дістатися в середмістя, – зазначив учора “Пошті” міський голова Львова Андрій Садовий. – Базар перенесемо в інше місце. 
Якби це залежало від людей, які там працюють, то все було б значно простіше. Але є кілька “дядьків”, які намагаються шантажувати міську владу, вимагаючи ту чи іншу земельну ділянку. Але жителі Сихова мають домінуючий вплив. Сьогодні це питання дебатуємо, тож знайдемо місце, яке задовольнить усіх”.
фото: Андрій Польовий 
До зими колію прокладають на іншій ділянці, наразі вже чимало зроблено. Призупинилися роботи через трамвайні рейки, бо ще донедавна не було відомо, де їх купуватимуть. Але проблему вже вирішили – рейки будуть австрійські. 
Ба більше, зараз є складніша справа – колектор (старий, який виводить стоки зі Сихова, повністю зруйнований). Новий побудують на ділянці від вулиці Угорської до Липової Алеї, і на це піде щонайменше рік. 
Директор ЛКП “Львівавтодор” Олег Береза розповів “Пошті” про три проблеми сихівської колії. “Перша – базар “Санта-Барбара”. Ми повинні передати будівельний майданчик для проведення робіт. Наразі очікуємо рішення міськради. Друга проблема – рейки, але її ми вже вирішили: будуть австрійські рейки і відповідні кріплення до них. Коли їх монтуватимемо – точно сказати не можна. Узгоджуємо терміни постачання.
Якби це залежало від людей, які там працюють, то все було б значно простіше. Але є кілька “дядьків”, які намагаються шантажувати міську владу, вимагаючи ту чи іншу земельну ділянку
Третя проблема – колектор. Очікуємо проект для того, аби все підрахувати. Триває погодження з Європейським банком для отримання нової суми дофінансування, оскільки нового колектора проект не передбачав. Якщо все буде добре, можливо, ремонтні роботи почнемо ще цього року або взимку”, – розповів учора  “Пошті” Олег Береза. 
Співрозмовник пояснив, що попередній колектор був бетонним, а газове середо­вище, яке утворювалося всередині нього, роз’їдало основу. Відтак від колектора майже нічого не залишилось. 
“Проектанти, спеціалісти Політехніки та фахівці інших наукових інститутів формують проект колектора. Будівництво буде складне. Копатимемо ділянку до 13 метрів завглибшки. За попередніми підрахунками, будівництво нового колектора з перехідними колодязями коштуватиме 2,5-3 мільйони євро”.

Триденні незручності

Згодом у рамках проекту “Трамвай на Сихів” на три дні (з 12 по 14 листопада) перекриють сихівський міст – замінюватимуть каналізаційні мережі.
Транспорт зможе оминати шляхопровід у обох напрямках вулицями Липова Алея – Дністерська – Зелена – Сихівська; Навроцького – Зелена – Сихівська; Луганська – Зелена – Сихівська; Хуторівка – Стрийська – Луганська, інформує прес-служба міськради. Після виконання робіт на ділянці від “Санта-Барбари” до мосту залишиться тільки влаштувати плити і трамвайні рейки. Олег Береза запевняє, що роботи на зиму “законсервують” якісно, тож болота не буде. 
Нагадаємо, що фінансують будівництво із трьох “гаманців”: кредит ЄБРР, грант німецького уряду й кошти міського бюджету. 
Як писала “Пошта”, згідно з проектом будівництва, трамвайну колію на Сихів прокладуть вулицею Стуса вздовж проспекту Червоної Калини до “Санта-Барбари”. Це робитимуть у два етапи: спершу – від вулиці Вернадського до Угорської, потім – від вулиці Угорської до Свєнціцького.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6546 / 4.12MB / SQL:{query_count}