То вакцини є чи нема?

З часу призупинення використання вакцини БЦЖ у Львівській області на неї чекають більше 14 тисяч дітей

“Необхідні вакцини закупили, а ін’єкції БЦЖ розблокували” – таку заяву в Києві наприкінці минулого тижня зробив виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець.
Але, попри його слова, необхідних вакцин в українських медичних закладах досі нема. Справа в тому, що хоч зміни до Закону України “Про лікарські засоби” народні депутати прийняли ще 20 жовтня, офіційно їх не опублікували. Отже, вони досі не вступили в дію.
Чи не найбільше у Львівській області чекають на вакцину проти туберкульозу – БЦЖ. Як розповіла “Львівській Пошті” головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ЛОДА з вакцинопрофілактики Наталія Гончар, щойно зміни до прийнятого Закону “Про лікарські засоби” вступлять в дію – щеплення дітям відновлять.
“Чекаємо з дня на день. Але навіть ця ситуація нас не дуже врятує, бо є інша проблема – у Львівській області залишилося лише 400 доз вакцини БЦЖ, а з часу призупинення її використання (з середини березня. – “Львівська Пошта”) на неї чекають понад 14 тисяч дітей!” – зазначила Наталія Гончар.
Зі слів лікаря, департамент охорони здоров’я ЛОДА вже звернувся в Міністерство охорони здоров’я України з проханням можливого перерозподілу вакцини з інших областей для потреб нашої.
Окрім цього, у Львівській області майже не залишилося вакцини пентаксим (для перших двох щеплень проти кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції), інфанрікс (проти кашлюка, дифтерії, правця), живої поліомієлітної вакцини та вакцини для профілактики кору, паротиту і краснухи. В окремих районах нашої області вичерпуються залишки вакцини для профілактики гепатиту В, але до кінця року її мало б вистачити.
“Відомо, що вже розподілили вакцину пентаксим та інактивовану поліомієлітну вакцину на нашу область, але вони надійдуть, найімовірніше, не раніше кінця листопада – початку грудня, – зазначила лікар. – Відсутній також дифтерійно-правцевий анатоксин як для дітей шестирічного віку, так і старших семи років і дорослих”.
Достатньо Львівщина забезпечена лише вакциною для профілактики гемофільної інфекції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7027 / 4.08MB / SQL:{query_count}