“Глорія” повернулася на кам’яницю

На будинку на площі Ринок, 3 встановили копію скульптурної групи. Оригінал же буде в одному з міських музеїв

фото: Лілія Онищенко
Цього тижня у Львові на фасаді будинку на площі Ринок, 3 змонтували копію скульп­турної групи “Глорія”. 
Її оригінал понад два століття був окрасою цієї кам’яниці. Кам’яні фігури скульптурної групи “Глорія” та кам’яні вази з будинку на площі Ринок, 3 були в дуже поганому стані та потребували реставрації. Експерти вирішили, що автентичні скульптури не можуть більше зберігатися на фасаді будинку через значні пошкод­ження каменю, який у такому випадку руйнуватиметься далі, тому на фасад скульптурна група повернеться як копія, повідомили у прес-службі Львівської міськради.
 
фото: Лілія Онищенко
“Містяни та гості Львова на кам’яниці бачитимуть копію скульптурної групи, а професійно законсервований оригінал “Глорії” незабаром можна буде побачити в одному з львівських музеїв”, – кажуть представники Urban Project GIZ Lviv.
Роботи з виготовлення копій фігур скульптурної групи “Глорія” розпочалися ще наприкінці 2012 року. Їх автор – львівський скульптор Орест Дзиндра. Нові скульптури виготовлені з полянського вапняку. Ручна робота скульптора максимально відтворює бароковий оригінал.
Усі роботи з консервації скульптурної групи “Глорія” та виготовлення її копії проводилися представниками проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова” спільно з управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради. 
Загальна сума за виконання робіт становить близько 650 тисяч гривень, із яких 554 тисячі фінансував проект GIZ. Частка з бюджету міста складає 94 тисячі гривень.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7154 / 4.07MB / SQL:{query_count}