Роздільна смуга чи нова парковка?

На проспекті Свободи облаштували окрему смугу для громадського транспорту – аби маршрутки менше часу в заторах стояли. Проте львівських водіїв делініаторами не злякаєш: припаркуються і оком не моргнуть!

фото: Андрій Польовий
У Львові цього тижня на проспекті Свободи на ділянці від вул. Городоцької до вул. Гнатюка міська влада облаштувала окрему смугу (делініатор) для руху громадського транспорту. 
У мерії сподіваються, що це дозволить автобусам курсувати швидше, інформує прес-служба міста.

Чергова новація у центрі 

Зі слів заступника голови Галицької райадміністрації Львова Андрія Зозулі, відповідне рішення прийняли на міській комісії з безпеки дорожнього руху.
“Зараз робітники проводять роботи з облаштування окремої смуги спеціальним ґумовим бар’єром, щоб приватному автотранспорту було важче заїжджати на цю смугу, і щоб тут рухався тільки громадський транспорт. Ще облаштуємо необхідні дорожні знаки, відповідно до схеми руху громадського транспорту”, – розповів Андрій Зозуля.
З його слів, якщо водії будуть паркуватись на цій смузі, то їхні автівки евакуатор забиратиме на штраф-майданчик. Вартість робіт разом із облаштуванням дорожніх знаків та розмітки – близько 200 тис. грн. Роботи планують завершити наступного тижня.
Як зазначає начальник управління транспорту та зв’язку міськради Віктор Щир, окрему смугу на прос­п. Свободи створювали в системі концепції управління транспорту та зв’язку “Швидкісні автобусні перевезення для маршруту №3А”.
Така смуга буде не тільки на проспекті Свободи, а й на вулиці Стрийській. Ми хочемо і там виділити окреме місце для громадського транспорту, що дасть змогу маршруту №3А і іншим, які рухаються на цьому відрізку дороги, пришвидшити рух на 15-20 хвилин до кінцевої зупинки
“Така смуга буде не тільки на проспекті Свободи, а й на вулиці Стрийській. Ми хочемо і там виділити окреме місце для громадського транспорту, що дасть змогу маршруту №3А і іншим, які рухаються на цьому відрізку дороги, пришвидшити рух на 15-20 хвилин до кінцевої зупинки. Це є основна мета – щоб громадський транспорт максимально наблизити до графіків руху. По вулиці Стрийській концепцію ще розробляють, як тільки її затвердять, то можна буде говорити про облаштування делінізаторів на цій вулиці”, – сказав Віктор Щир. 
Як додає радник міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Олег Шмід, у Львові вже є приклад окремої смуги для руху громадського транспорту. Йдеться про вул. Січових Стрільців, яка розділена велодоріжкою на смуги для приватного та громадського транспорту. 

Реакція містян: це буде хіба нова парковка!

Проте львівські водії то є такі люди, коли вирішили припаркуватись, їх ніщо не зупинить: ні велодоріжки, ні пішохідні переходи і роздільні смуги. Тож цілком передбачувано, що таку дорожню новацію вони вирішили не помічати і паркуватись собі як це робили на дорогах у центрі раніше.
 
фото: Андрій Польовий
Тож у мережі Facebook у групі “Дайте пройти” користувачі публікують і активно обговорюють фото із такими порушеннями. Так, користувач Vasyl Nabochenko пише: “Була виділена лінія, став виділений паркінг. Хоча в Норвегії автобусні “виділенки” включають таксистів, мотоциклістів та електромобілі (останні лише до 2016, здається, бо їх вже там так багато, що скоро будуть затори і на “виділенках”)”. 
А ось дописувач Taras Koliankovskyi пише, що “і так було зрозуміло, що це буде просто покращення сервісу паркування, якого так бракувало місту”. 
У свою чергу інші зазначають, що водії там паркуються лише тому, що ще не звикли до нововведення. “Приберуть ці машини, ось колись на іншому боці була купа машин припаркована, зараз вже не паркуються. Так і тут, декілька вивезуть евакуатори, а потім всі звикнуть”, – пише Михайло Чалий.
А ось начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Сергій Кіраль списує ці порушення на “правовий нігілізм” у суспільстві та захищає міську владу: “Треба віддати належне мужності та відданості міських урядників ідеї розвитку громадського транспорту в умовах правового нігілізму в суспільстві та відсутності повноважень контролю за дотриманням правил дорожнього руху... Тим не менше, проект покликаний створювати умови для вироблення відповідної звички в учасників дорожнього руху з тим, щоб бути готовим після прийняття змін до законодавства новою радою. Вдячні мешканці Львова і надалі будуть підтримувати всі починання міськради, що відповідають досвіду міст Європи, здоровому глузду, а громадськість всіляко сприятиме інформуванню мешканців та забезпечить покарання громадським осудом порушників”.
У відповідь дописувач Маркіян Баран зазначає: “Sergii Kiral, а у нас тепер буде в Раді львівське лобі, яке буде стимулювати якнайскоріше “прийняття змін до законодавства” стосовно відповідальності за порушення ПДР. Правда?”. Проте це питання посадовець наразі залишив без відповіді… 
Щоправда, слідкувати за дотриманням Правил дорожнього руху справа інспекторів ДАІ. Проте, як пише Іван Радковець, вони, мабуть, “очікують дзвінка від добропорядних і пильних львів’ян”. “Місто велике, їх мало, то час від часу (бажано щодня) не полінуйтесь їм зателефонувати. Повірте, на третій день вони до вас навіть у друзі попросяться”, – резюмує він.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.2859 / 4.11MB / SQL:{query_count}