300 підків у місті Лева

В університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького сьогодні відкриють перший в Україні Музей підків

Сьогодні, 30 жовтня, на кафедрі хірургії Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького відбудеться відкриття першого в Україні Музею підків. 
Такий музей – чи не єдиний у Європі – постав на основі унікальної колекції підків, зібраної у 30-40-х роках XX століття визначним ортопедистом, професором Казимиром Щудловським і його батьком, який був добрим ковалем. Казимир Щудловський (завідувач кафедри ортопедії з 1924 по 1945 рік, ректор академії у 1936 – 1939 роках) використовував колекцію підків як наочність для навчання студентів – майбутніх ветеринарних лікарів і в кінці 40-х років подарував її академії.
Експозиція музею підків і його фонди налічують нині понад 400 експонатів, що походять з різних куточків світу. Більшість з них є талановитим витвором рук місцевих ковалів, адже при Ветеринарній школі у Львові ще від 1881 року функціонувала школа кування коней. Тому в поповнення основної колекції підків вніс свою частку нелегкої праці коваль школи Петро Голінко.
На стендах музею понад 300 підків. Тут є великі для ваговозів, легкі для верхових коней і навіть підкови для волів, ослів та мулів. Особливо привабливими є спеціальні підкови, що давали можливість використовувати для роботи тварин з хронічними захворюваннями чи вродженими вадами копит, сухожилків, суглобів. 
Представлені також спеціальні підкови для роботи в гірських умовах, на сипучих і кам’янистих ґрунтах, взимку і влітку. Зацікавлення викликають безшумні підкови, що використовувалися для роботи коней в містах у нічний і ранковий час та сучасні “спеціальні черевики” для корів і коней,  виготовлені з міцної пластмаси.
У музеї зберігається своєрідне ковальське надбання минулих століть: це підкови, знайдені під час археологічних розкопок. Правдоподібно, вони створені у XVII столітті. З 12.00 на площі перед музеєм розпочне свою роботу похідна кузня. Урочисте відкриття музею – 12.30.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.2067 / 4.08MB / SQL:{query_count}