Віза: що варто знати?

Для польської шопінг-візи не треба довідки про доходи

фото: charivne.info
Генконсул Польщі у Львові Ярослав Дрозд заявив, що значно збільшилася кількість людей, які подають документи на візи до Польщі. 
Зараз ця країна пішла на умови Європейської комісії, яка ще у квітні затвердила додаткові документи, необхідні для отримання шенгенської візи. Окрім стандартних (заповненої анкети, паспорта, запрошення та страховки), потрібна ще й довідка з місця роботи. Однак для отримання шопінг-візи не треба довідки про доходи. 
За словами Ярослава Дрозда, нові правила не стосуються людей, які мають карту поляка чи хочуть отримати національну шопінг- чи бізнес-візу. Впровадження діє лише для шенгенської. Якщо людина не працює, то навряд чи зможе отримати візу, інформує ZAXID.NET.
“А це вже інше питання: якщо людина не працює, то звідки має гроші, щоб поїхати за кордон? За це має відповідати українська влада. Як безробітний може бути настільки багатим, аби їздити за кордон?” – наголосив Генконсул.
У консульстві роз’яс­нили, що процес уже почався, проте від людей, які зареєстровані на жовтень, ще не просять довідки. У листопаді ж вона стане обов’язковою.
Нагадаємо, що з 15 жовтня для отримання візи потрібно буде подати:
документи, що підтверджують вид діяльності (довідку з місця роботи). Для найманих працівників – довідку з місця роботи, а також інформацію про реєстрацію та контактні дані підприємства, ім’я, прізвище та посаду особи, яка її видала. Для приватних підприємців – оригінал і копію реєстраційних документів підприємства. 
Для осіб, які не працюють – витяг із банківського рахунку про наявність фінансових коштів із переліком операцій за останні три місяці. Для пенсіонерів – документ, який підтверджує отримання пенсії. Для учнів і студентів – довідку з навчального закладу, у якій зазначений період, вільний від занять учня чи студента. У деяких випадках документ, який підтверджує право власності (на землю, будинок, автомобіль або, в окремих випадках, інше майно) чи останню податкову декларацію (якщо особа подорожує вперше).
документи, що підтверджують наявність фінансових засобів (виписку з банку). Спонсорування: гарантійний лист від спонсора чи третьої сторони в Україні, який повинен містити інформацію про те, що третя сторона має достатні фінансові засоби для спонсорства. Або підтверд­ження наявності власних фінансових коштів – витяг із банківського рахунку, який містить перелік банківських операцій за останні три місяці; оригінал і копії дорожніх чеків, виданих на прізвище особи, яка подає документи на візу; письмову підписану декларацію, що відображає фінансове становище особи, яка подорожує.
документи, що підтверджують проживання (бронювання готелю). Сюди входить гарантійний лист приймаючої сторони, бронювання готелю або інший документ, який підтверджує місце проживання подорожуючої особи за кордоном.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.9933 / 4.07MB / SQL:{query_count}