Навіщо митись? Ідіть на пари!

“Пошта” дізналася, чому в гуртожитки львівських вишів гарячу воду подають лише за графіком і що потрібно зробити, аби спудеї могли митися не лише рано-вранці та пізно ввечері

Містяни ще па­м’я­тають, як жилося, коли водопостачан­ня у Льво­ві було за графіком: кілька годин вранці, кілька ввечері – ось і всі вигоди… 
Тепер так живуть студенти в гуртожитках львівських вишів. Зокрема, вони гарячою водою можуть користуватися лише чотири – шість годин на добу, і нема на це ради. Технічно місто зробило все, аби гаряча вода з кранів жителів текла цілодобово, але гуртожитки вишів – у компетенції Міністерства освіти. Таких технічних можливостей вони не мають… 
“Це абсурдно: ХІХ століття за вікном, а в нашому гуртожитку досі холодні 90-ті. Гаряча вода є лише два дні на тиждень, і то по кілька годин увечері! Щодня ми проводимо “обряди з черпака”. Я грію воду в баняках або чайнику і йду митись у кімнату, бо душові кабіни, коли нема гарячої води, замкнені! Якщо відверто, то якось соромно про це говорити… Той, хто зробив постачання гарячої води цілодобовим у місті, здобув визнання. Тож у того, хто зробить його цілодобовим у гуртожитках, також є шанс!” – певна Тетяна, студентка одного із львівських вишів. 
Деякі студенти до гарячого водопостачання в гуртожитках за “скупими” графіками ставляться по-філософськи. 
“Культурний Львів не завжди був таким культурним: не постійно тут гаряча вода була цілодобово, не всі райони міста були каналізовані (і досі майже сотня будинків без каналізації). Львів – досить парадоксальне місто. Живучи в гуртожитку якогось його вишу, студент повинен звикати до парадоксів. Як на мене, подекуди спартанські умови життя в гуртожитках нас надихають!” – розповідає Микола, студент одного з університетів міста Лева.
Гаряча вода є лише два дні на тиждень, і то по кілька годин увечері! Щодня ми проводимо “обряди з черпака”. Я грію воду в баняках або чайнику і йду митись у кімнату, бо душові кабіни, коли нема гарячої води, замкнені!
Із 2010-го у Львові почали подавати гарячу воду цілодобово. Однак у більшості гуртожитків міських вишів гаряче водопостачання за графіком і досі “становить” дві-три години вранці і дві-три години ввечері. До того ж і холодну воду, буває, подають із перебоями. 
Восени цього року на проблему звернули увагу. В адміністрації міського голови Львова вирішили дослідити, чому в гуртожитках нема гарячої води цілодобово, й домовитися про те, як можна цю проблему вирішити. 
“З’явилась інформація, що в кількох гуртожитках наших вишів воду подають у визначені години. Так не має бути, адже вода повинна бути цілодобово. Якщо знаєте про такі випадки, пишіть нам! Відкорегуємо!” – пише на своїй сторінці у Facebook директор департаменту “Адміністрація міського голови” ЛМР Андрій Москаленко.
Під повідомленням посадовця висловилось чимало студентів… Вони розповіли, що неодноразово зверталися до керівництва вишів і питали, коли будуть “жити, як люди”. Відповідали ж їм, що справа в економії та культурі користування, що університет не має грошей платити за гарячу воду, коли студенти на парах... Також спудеї написали чимало адрес гуртожитків, у яких “скупе” водопостачання. До прикладу, у гуртожитках університету фізичної культури вода є лише по дві години зранку і ввечері, а гарячої зовсім нема.
“Кілька років тому було впроваджене цілодобове гаряче водопостачання міста. Воно мало би стосуватись усіх об’єктів Львова. Усі, хто працює, живе, навчається на території міста Лева, мали би користуватися водою цілодобово, тому що ми живемо у ХІХ столітті. Такі обмеження досить дивні у наш час, – розповідає “Львівській Пошті” Андрій Москаленко.
– Ми дізналися, що в одному з гуртожитків львівського вишу нема цілодобового водопостачання – вода є дві години вранці і дві ввечері. Нині відповідні управління міськради та інші структури з’ясовують, чому в гуртожитках університетів нема цілодобового водопостачання. Здебільшого в університетах це пояснюють тим, що вони технічно не можуть подавати воду цілодобово. Ми думаємо над тим, як місто може допомогти в цій справі”.
Оскільки в розрахунок плати за проживання в гуртожитку закладені витрати на комунальні послуги, то цілодобове використання гарячої води спричинить і підвищення плати за проживання в гуртожитку
У більшості вишів міста неохоче говорять про проблеми в гуртожитках. Кажуть, що всіх усе влаштовує, що вода за графіком це нормально, що для того, аби щось змінити, потрібні гроші. А їх, як завжди, нема… 
У гуртожитках Франкового університету гаряча вода є з 6.00 до 10.00 і з 18.00 до 22.00 щодня. Головний інженер університету Петро Павлентій розповів “Львівській Пошті”, що нині у виші обговорюють питання цілодобового водопостачання гуртожитків.
“Ректорат університету має на меті провести капітальні ремонти інженерних мереж, зокрема водопостачання та водовідведення, з метою централізованого й системного їх налагодження, аби можна було ставити питання про можливість і доцільність їх цілодобової експлуатації. Адже для того, аби мережа могла витримати той тиск, під яким нам подає воду місто, має бути надійною вся система”, – зазначає Петро Павлентій.
Якщо вода в гуртожитках Франкового вишу все ж буде цілодобово, то, ймовірно, підвищиться і плата за проживання… 
“Оскільки в розрахунок плати за проживання в гуртожитку закладені витрати на комунальні послуги, які університет повною мірою оплачує зі спецфонду (бо міністерство їх не компенсує вже кілька років), то цілодобове використання гарячої води спричинить і підвищення плати за проживання в гуртожитку. Зараз вона коливається від 160 до 175 гривень. Окрім цього, восьмигодинне постачання гарячої води значно економить енергоносії, адже студенти більше часу проводять на парах, аніж перебувають у своїх помешканнях”, – розповідає директор студмістечка Роман Березюк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.5426 / 4.12MB / SQL:{query_count}