Музей Пінзеля накриють… цератою!

Дах музею Йоана-Георга Пінзеля накриють… поліетиленом, а коли ж серйозно візьмуться за реставрацію пам’ятки, досі невідомо

фото: архів
Аби споруда дочекалась давно обіцяного ремонту, її накриють цератою, а далі як то кажуть, як Бог дасть, якщо будуть гроші буде ремонт, обіцяють чиновники.     
“Це скандал! Я ходжу по центру міста і бачу – цей будинок реставрують, той реставрують, а музей Пінзеля так стоїть. Ми Пінзеля не можемо представити, експозицію розділили на дві частини, люди приходять, хочуть бачити роботи Пінзеля, а я їх по всьому місту відсилаю, – зазначила “Львівській Пошті” директор Музею сакральної барокової скульптури Йоана-Георга Пінзеля Леся Банах
– Ми самі себе тимчасово накрили. Найняли хлопців, зібрали копійки, купили поліетилен і накрили. Перезимуємо. Таке враження, що музей Пінзеля то не музей і що це не територія Львова і не один з найстаріших храмів Львова!” 
У міськраді ж не знають як бути з пам’яткою. Кажуть, гроші є хіба що на папері, тож коли розпочнеться реальна робота невідомо.
Стан будівлі і її реставраційна історія ілюструє загальне ставлення до культури, до пам’яток у місті
“Аби завершити ремонт, який потрохи проводимо вже роками, немає коштів. На цей об’єкт мало бути спільне фінансування з міського і обласного бюджетів. Зараз є гроші лише з міського бюджету, і то “на папері”, коли вони надійдуть, ще не відомо. Ми плануємо залучити до ремонту цього об’єкта гроші німецького бюро технічної співпраці GIZ, щоб вони надали нам фінансову допомогу, а коли це вдасться, не знаємо”, – зазначала раніше начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищеко.
Будівля на пл. Митній, 2 має непросту “долю”, спершу там був костел, згодом монастир кларисок, потім склад для тютюну, гімназія, а перед Другою світовою – гарнізонний храм. Загалом же чимало містян теперішній стан пам’ятки, якій вже понад 400 років, вважають ще однією ганьбою міста, кажуть, що стан будівлі і її реставраційна історія ілюструє загальне ставлення до культури, до пам’яток у місті.  
Нагадаємо, аби привести музей Пінзеля до належного стану, варто замінити дерев’яні конструкції, відреставрувати сигнатурки та куполи на вежі, покрити дах міддю. Взимку реставраційні роботи розпочали, але тоді ж і закінчили, бо Держказначейство затримувало міські проплати.
Лідія Горницька, керівник архітектурної майстерні №3 інституту “Укрзахідпроектреставрація”
Минулий режим, позаминулий і теперішній не до кінця усвідомлюють, що відбувається з архітектурними пам’ятками!

На жаль, у Львові яскраво декларують чиновники і посадовці міста те, як сильно вони люблять місто і дбають про архітектуру, натомість вішають баняки на фасади, і робимо ще багато того, що робити не можна.

Відтак ми вже декілька зим ловимо архітектурні деталі з музею Пінзеля, вони досить часто падають з фризу, карнизу. На щастя, ще нікого не травмувало. А потрібно було б бодай взяти вишку і зняти ті деталі, які вже ледве тримаються. Але це чомусь мало кому цікаво.

Тож найперша проблема музею Пінзеля – це гроші, а друга – рівень нашої культури.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.9822 / 4.08MB / SQL:{query_count}