Пломби не винні!

Уперше за історію міської "комуналки" газовики у розпал опалювального сезону за борги відключили газ об'єктам теплопостачання

Уперше за історію міської "комуналки" газовики у розпал опалювального сезону за борги відключили газ об'єктам теплопостачання

drova.jpg

Із 9 на 10 грудня працівники ВАТ "Львівгаз" перекрили засувки на ТЕЦ-1 і півміста майже добу просиділо в холоді. У Львова  з'явилась перспектива стати другим  Алчевськом. На щастя, температура була плюсовою і міська влада обійшлася переляком, який пізніше перейшов у виправдально-наступальну позицію. "Пошта" спробувала розібратися, чи справді львів'янам загрожує ймовір­ність мерзнути цієї зими у власних домівках, чим це може обернутися для комунального господарства, а також хто винен і що робити.

Після інциденту з відключенням ТЕЦ-1 ЛМКП "Львів­теплоенерго" відразу ж  прислало своїх працівників, які позривали пломби і відновили газопостачання. До засувок приставили охорону, а прокурор міста подав припис про незаконність дій газовиків.

"Відключення ТЕЦ-1 незаконне! Згідно з законом про теплопостачання, під час опалювального сезону заборонено відключати об'єкти від тепла", - обурено зазначив  Андрій Садовий, міський голова Львова. При цьому додав, що заборгованість міста робоча і виникає кожного року, тож підстав відключати газ немає. І запевнив: "Львівгаз"  на "геноцид" не піде: "Вони прекрасно розуміють, що відключення газу може призвести до техногенної катастрофи. А це відповідальність і перед людьми, і перед законом". Щоправда, свою міру відповідальності за борги очільник міста суттєво применшив: "Єдиним джерелом отримання  коштів є громада міста. У нас такі кошти в бюджеті не закладені". І  подав пропозицію, щоб тарифи на тепло формувала центральна влада, а не місцева, аби громада міста не звинувачувала міського голову в тому, що він поганий.

Натомість газовики пояснюють свою позицію просто: будуть гроші - буде газ. Наразі загальний борг перед ДК "Газ України" по Україні сягнув більш ніж
1,7 млрд грн, а середній рівень розрахунків не перевищує 33%. Як наслідок: ДК "Газ України" доручила облгазам відключити від газопостачання 87 під­приємств-боржників. ЛМКП "Львів­тепло­енерго" з розрахунками на рівні  47% і боргом у 26 млн грн теж потрапило в перелік.

На запитання "Пошти", чи відключатимуть від газу  надалі ще якісь об'єкти, Олексій Ткач, прес-секретар ДК "Газ України", непевно відповів, що це залежатиме від технічних можливостей "Львівгазу", і запропонував львів'янам у разі чого опалювати помешкання вугіллям або ж дровами. "Це проблема органів місцевого самоврядування, як забезпечити теплом мешканців", - сказав він "Пошті".

Любомир Голубовський, в. о. голови правління ВАТ "Львів­газ", запевнив, що це був вимушений крок. "Львівтеплоенерго" не тільки є боржником і не має  виділених лімітів газу, а  й здійснює несанкціонований відбір природного газу, що може поставити під загрозу функціонування всієї газорозподільної системи Львівщини. "Коли вдарять морози, відбір газу різко збільшиться і тиск в газорозподільній мережі знизиться до аварійного.  А при такому режимі відбуватиметься аварійне відключення на газорозподільних пунктах і мешканці Львова не матимуть не тільки тепла, але й газу", - запевняє  Л. Голубовський.

На нараді Президента з керівниками ОДА досягнуто домовленості, що проплати  "ГазУкраїни" мають становити не нижче 60%, в іншому разі про ліміти газу на наступну декаду теплопостачальні підприємства можуть забути. І тоді усі найбільші побоювання українців щодо холодної зимівлі можуть реально справдитися.Наступна декада починається з 21 грудня...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.9017 / 4.09MB / SQL:{query_count}