Першодрукаря перепоховають

У Львові збираються дослідити останки Івана Федоровича

Польські науковці проводять найсучасніші дослідження і ДНК-тести кісток, які, можливо, належать першодрукареві Івану Федоровичу. Саме Федоровичу, а не Федорову! Бо він сам так підписувався, інформує zaxid.net
У 70-их роках у львівській церкві святого Онуфрія під час археологічних розкопок під іконостасом знайшли надгробну плиту. У монастирських записах зазначалося, що там був похований першодрукар Іван Федорович. Останки перенесли у Музей книги, де вони є дотепер. 
“Ми робили спроби досліджувати їх, але бракувало грошей. Цього року ми запросили фахівців із медичної кафедри Вроцлавського університету, і вони погодилися провести ці дослідження безкоштовно”, – каже генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького Лариса Возницька-Разінкова.
Дослідження, які мають показати, кому ж насправді належать кістки, наразі тривають. Згідно з попередніми результатами, це фрагменти скелетів різних людей. Можливо, серед них є й Іван Федорович, однак це ще треба довести. 
Перепоховають останки в грудні на тому ж місці, де і знайшли, – в Онуфріївському монастирі, а також відновлять надгробну плиту, яка зникла 100 років тому.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7961 / 4.06MB / SQL:{query_count}