Торгівля – порятунок “підземок”

Підземні переходи у Львові ремонтують коштом місцевих підприємців

фото: alex-shutyuk.livejournal.com
У деяких львівських підземних переходах, мов у фільмі жахів: темно, лампи  ледь світять, сходи як після бомбардування, а у дощові дні “підземки” взагалі перетворюються на такі собі міні-басейни. І у такому стані вони залишаються впродовж років! Львів’яни цими підземними переходами практично не користуються. Кажуть, що краще переходитимуть дорогу у недозволеному місці, ніж наважаться ступити углиб тих тунелів.
У нашому місті є усього 16 “підземок”: 12 з них на балансі райадміністрацій, ще чотири відомчі (дві з яких взагалі не функціонують). Минулого тижня на виконкомі Львівської міськради погодили, аби у двох підземних переходах на вул. Пасічній та перехресті вул. Грінченка – вул. Хмельницького, які є на балансі міста, облаштували торговельні майданчики з тимчасовими торговельними павільйонами. Але для таких змін підземки потребують упорядкування та проведення ремонтних робіт, що також вказано у цьому рішенні. Доведуть до ладу і відомчу “підземку”, що на Стрийській, 45, яка знаходиться на балансі ЛАЗу. 
Михайло Пінзак, начальник відділення капремонту управління інженерного господарства ЛМР розповів “Львівській Пошті”, що “в інженерному відношенні львівські “підземки” придатні для використання, інша річ – санітарний стан”. Якщо підземний перехід потрібно відремонтувати, то з такими питаннями потрібно звертатися у райадміністрації. 
Щодо підземних переходів у середмісті, то вони у доброму і навіть зразковому станах, до прикладу, на площах Митній та Галицькій. Кілька років тому Личаківська райадміністрація розпочала ремонт переходу на Пасічній. Закінчити роботи там планували ще торік, але не так сталося як гадалося…
“Підземний перехід, що на вул. Пасічній облаштований ще у 80-х роках, коли тривала забудова того мікрорайону. Цей перехід уже дев’ять разів передавали в оренду підприємцям, які брали на себе відповідальність за нього. Щоразу вони зобов’язувалися привести об’єкт в порядок та підтримувати належний санітарний стан за умови встановлення там торговельних кіосків, – розповідає “Львівській Пошті” голова Личаківської райадміністрації Львова Іван Лозинський. – Було навіть два підприємці, які на три роки мали угоду, але домовленостей вони  не виконали, тож угоду довелося розірвати. Зараз знову звернувся підприємець, який хоче взяти “під опіку” цей перехід. Він планує там поновити світло, налагодити водовідведення… Все за свій рахунок”. 
Зі слів співрозмовника, у райадміністрації на балансі є ще один перехід на пл. Митній. Цей об’єкт підприємці взяли в оренду на п’ять років. “Вони і освітлення там налагодили, і порядок тримають. Думаю, що це для міста позитивна практика”, – додає Іван Лозинський.   
У нашому місті є усього 16 “підземок”: 12 з них на балансі райадміністрацій, ще чотири відомчі (дві з яких взагалі не функціонують)
Ще одна “підземка”, яку планують відремонтувати, знаходиться на перехресті вулиць Грінченка та Хмельницького. Зі слів голови Шевченківської райадміністрації Львова Олександра Удовенка, підземний перехід не працював більше 30 років. Він запевняє, що підприємці, які планують торгувати там, упорядкують підземний перехід за свої кошти. 
Начальник відділення капремонту управління інженерного господарства ЛМР Михайло Пінзак зазначив, що підземний перехід як споруда в цілому не може бути переданий в оренду, орендувати можна лише площу під торгівлю. Але, якщо підприємці хочуть там облаштувати торговельні майданчики, то їм доведеться зробити “підземки” презентабельнішими. Для міста це великий плюс. У даному питанні головне не перестаратися із кількістю торговельних кіосків, оскільки за будівельними стандартами підземні переходи мають бути вільними і просторими. 
Як уже вказувалося, із 16 пішохідних переходів чотири є відомчими. Це “підземки” на вулиці Городоцькій, 355, перехресті вулиць Вільхова – Курмановича, вулицях Героїв УПА, 76 та Стрийській, 45. Чи не в найгіршому стані перехід на вул. Стрийській, який перебуває на балансі ЛАЗу. Як писала “Львівська Пошта”, завод дав зобов’язання, що до середини 2013-го її відремонтує. Та ремонтні роботи у “підземці” почали робити лише цього року, інформує прес-служба ЛМР. 
“Нещодавно ЛКП “Львівводоканал” почистив зовнішні каналізаційні мережі. Зараз вдалось залучити зовнішні кошти, щоб відремонтувати половину сходових маршів переходу. Буде відремонтовано два з чотирьох сходових маршів – від зупинки громадського транспорту на вул. Володимира Великого та від зупинки громадського транспорту біля ЛАЗу. Зараз роботи тривають з боку ЛАЗу. Завершити ремонт двох сходових маршів плануємо через місяць”, – розповів начальник відділу комунального господарства Сихівської районної адміністрації Львова Віктор Західний.
З його слів, про облаштування там торгових павільйонів не йдеться, адже перехід перебуває у приватній власності.
“Підприємець не має ніякої вигоди від фінансування ремонтних робіт. Єдине, що його заклад розміщено на початку вул. Володимира Великого і таким чином він дбає про безпеку своїх клієнтів. Вартість ремонтних робіт – понад 60 тис. грн”, – сказав Віктор Західний. 
У переході залишиться відремонтувати ще два сходові марші та внутрішню каналізаційну мережу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.2186 / 4.12MB / SQL:{query_count}