Це повинен знати кожен!

Львів’ян учитимуть самозахисту, основ військової справи і азів екстреної домедичної допомоги

фото: прес-служба міськради
Жителі міста могли помітити, що днями у самому серці Львова, на площі Ринок, з’явився дивний величезний намет. Це не прихисток протестуючих, як бува зазвичай, а інформаційно-практичний центр безпеки міста. 
Містяни вже й назву йому придумали – “150 квадратних метрів корисної площі”. І з назвою передали всю суть ідеї його встановлення, адже саме там будь-хто зможе здобути найнеобхідніші знання і навички у цей непростий для країни час – з медичної допомоги та самозахисту. Волонтери у наметі працюватимуть щодня з 10.00 до 20.30. У центрі надаватимуть консультації інформаційного характеру, проводитимуть навчання, майстер-класи та практичні заняття з чотирьох основних напрямків – екстрена медицина, основи самозахисту, основи військової справи та цивільна оборона. Також там можна буде записатись на вишкіл. 
“У Львові міська влада спільно з військовими відкриває оперативні курси з навчання військової справи. Кожен охочий може пройти елементарний вишкіл і здобути знання, необхідні на першому етапі. Ми також запланували проведення курсів надання першої медичної допомоги для чоловіків і жінок, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий. – У цьому напрямі співпрацюємо з Центром медицини катастроф, Мальтійською службою та Червоним Хрестом. Починаємо масове ознайомлення населення з правилами поведінки в умовах війни, терористичних загроз та техногенних катастроф”.

Для участі у навчаннях обов’язкова реєстрація. Практичний курс військової підготовки можна буде пройти на базі Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного. Планується, що у четвер та п’ятницю проводитимуться чотиригодинні теоретичні курси, а в суботу – практичні заняття на полігоні.
Тренінги та інструктаж з основ самозахисту проводитимуть представники спортивних організацій, федерацій, шкіл.
Участь у заходах – лише за попередньою реєстрацією. Зареєструватись на практичні та теоретичні заняття можна в Інформаційно-практичному центрі безпеки міста за адресою пл. Ринок, 1. Час роботи центру: 10.00 год. – 20.30 год.  Тел.: (032) 297-55-51, 297-55-52; емail: safecity.center@gmail.com, сторінка в інтернеті: safe-city.com.ua.
Варто зазначити, що до навчань містяни поставились з ентузіазмом. Хоч черг у інформаційному центрі на пл. Ринок ще нема, та все ж там досить людно уже з дня відкриття.
“Доки грім не вдарить, чоловік не перехреститься. Ми нехтували цими знаннями. Сама лекції з основ медицини не раз прогулювала, а з лекцій безпеки життєдіяльності взагалі мало що пам’ятаю, хоч начебто й щось розповідали, – ділиться львів’янка Олеся. – Тоді, років п’ять тому, й припустити не могла, що колись мені ті знання пригодяться, що почуватимусь у небезпеці і житиму у країні, де йде війна. Обов’язково запишусь на кілька лекцій з медицини”.
До навчань залучають усіх охочих, адже, якщо доведеться захищати місто, то робитимуть це всі, незалежно від статі, віку, професії, розповів радник міського голови Андрій Шевців. Основне, щоби у зацікавлених було фізичне здоров’я, сила і дух.
Все ж до таких навчань допускають не всіх бажаючих. Так “сумнівним” особистостям вишкіл й не світить. Їх не допустять до навчань стрільби та інших лекцій на полігоні. “Ми збираємо інформацію про людей, які мають бажання проходити такий теоретично-практичний вишкіл. Беремо від них паспортні дані, формуємо групи, – пояснює Андрій Шевців. – У них буде два дні теорії, потім виїзд на полігон. Паспортні дані беремо для того, аби знати, кого навчаємо – ми ж несемо відповідальність за наші дії. Тож співпрацюємо з міліцією, завдяки цій співпраці перевірка паспортних даних не займатиме багато часу”. 
Також у центрі розповідатимуть, як поводитись із вибухівкою, якою можуть начиняти різні предмети, навіть авторучки і дитячі іграшки. “Знаємо, що нині є зброя непрямого ураження. Для її створення використовують суміші, які спалюють певну площу. Треба знати, як з такими речами поводитись. Тож проводитимемо лекції з вибухотехніками. На сході країни терористи часто начиняють вибухівкою дитячі іграшки, кулькові ручки, мобільні телефони, – додає радник міського голови. – 
Також ми розповсюджуватимемо інформаційну продукцію, зокрема й буклети, в якій ітиметься про те, як пересічним людям поводитись за умов бойових дій”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6740 / 4.1MB / SQL:{query_count}