Підготуватися до… війни

Львів’ян запрошують на курси з військової справи та медичної допомоги. За і проти ініціативи – від військового експерта

фото: Андрій Польовий
Спокійний і мирний Львів вирішили готувати до найгіршого. “Хочеш миру – готуйся до війни”, певен міський голова Андрій Садовий. Цієї п’ятниці, 12 вересня, у Львові на площі Ринок запрацює інформаційний центр, де всі охочі городяни зможуть записатися на курси з військової справи та подання першої медичної допомоги. 
Зараз мерія веде перемовини з медиками та військовими фахівцями стосовно розкладу цих занять і їх програми. Намет, у якому з 12 вересня діятиме центр, на площі Ринок уже встановили. Передусім навчання проходитимуть працівники великих підприємств міста. Долучитися можуть усі охочі львів’яни, але мер акцентує, що людей перевірятимуть, “аби не виникало непередбачуваних ситуацій”.
“Кожен чоловік повинен уміти захистити свою сім’ю та своє місто, користуватися зброєю. Кожен чоловік і жінка повинні вміти подати першу медичну допомогу. У нас є сусіди, яких нам Бог послав. Ми їх не змінимо. Якщо пригадати історію України, то у ХХ столітті насильницькою смертю померли кожен другий чоловік і кожна четверта жінка. Тому всі повинні мати певні навики. Що ми для цього робимо? Є військові кафедри, з якими ми домовилися про навчальні програми. Це будуть експрес-навчальні програми, щоби люди могли здобути перші навики”, – зазначив мер. 
“Кожен чоловік, який живе у Львові, повинен мати елементарні навики самозахисту. Дай Боже, щоб у житті вони ніколи не знадобилися”, – додав очільник міста.  
Як розповів “Львівській Пошті” Володимир Гулима, військовий експерт, нині знання громадян із цивільної оборони та військової справи на дуже низькому рівні. На його думку, так сталося через бажання державного керівництва  зекономити на речах, які в перспективі могли б гарантувати громадську безпеку. 
“Влада, не роблячи жодних реальних кроків у бік Європи, почала вважати, що нас повинен хтось захищати, тоді як це зовсім хибний месидж, із наслідками якого ми зараз зіштовхнулися. Раніше навчальні курси були постійні та додаткові. Людей вчили подавати першу медичну допомогу, розповідали, як правильно себе поводити, куди бігти у випадку небезпеки. Навіть у середніх школах були курси навчальної військової підготовки! Там викладали ази цивільної оборони та поводження зі зброєю. Зараз, на жаль, усе це занедбано. Під тиском реальних обставин ми змушені повертатися до цього питання”, – розповів Володимир Гулима. 
Треба знати, який набір медикаментів варто мати зі собою, як краще зробити запас у місцях, що можна використовувати як сховища, які брати продукти, у якій тарі їх зберігати
З його слів, ініціатива створити у місті курси медичної та військової підготовки для львів’ян дуже позитивна, бо правильні дії цивільного населення – це запорука того, що в найскрутнішій ситуації  не буде масових втрат. Люди мають бути попереджені, знати, що може статись, і за жодних обставин не піддаватися паніці, діяти так, як їх навчили. 
“Передусім треба зібрати необхідні речі та дітей, далі – іти в укриття, і там перечекати небезпеку. Треба знати, як поводитись, якщо, перебуваючи у місті, ви потрапили під обстріл (артилерійський чи ракетний). У жодному випадку не можна ховатися під дерева, бо вони можуть упасти, чи біля будинку, оскільки він може зруйнуватись. Це елементарні речі, їх повинні навчити львів’ян фахівці з питань виживання, –  розповів Володимир Гулима. – Люди повинні знати, де є найближчі укриття, облаштовані державою чи громадою, або місця, які можна використати як укриття (скажімо, підвали чи пивниці).
Треба знати, який набір медикаментів варто мати зі собою, як краще зробити запас у місцях, що можна використовувати як сховища, які брати продукти, у якій тарі їх зберігати. Також треба запастися свічками, ліхтариками та батарейками. При цьому необхідно наголосити, щоб люди не запасалися горючими рідинами (скажімо, керасином). Вони можуть зайнятись і привести до трагічних наслідків. Також громадяни повинні мати навички подання першої допомоги, бо, окрім поранень, можливо, доведеться подавати допомогу людям похилого віку в укриттях”.
Щодо навчання користуватися зброєю, військовий експерт певен: для всіх його проводити не варто. Зброєю повинні вміти користуватися лише ті люди, які відповідно до свого фаху мають право її застосовувати, зокрема, працівники різних силових структур.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.3862 / 4.11MB / SQL:{query_count}