Кого заберуть до війська?

Третя хвиля часткової мобілізації завершена, але повістки ще можуть приходити. Вже зі жовтня в Україні розпочнеться плановий призов до армії

Львівщина виконала план з мобілізації. Від початку проведення АТО із області мобілізовано майже вісім тисяч осіб. Зараз у зоні АТО перебуває п’ять тисяч львів’ян, інформує прес-служба облдержадміністрації.
“На Львівщині завершено третю хвилю мобілізації. Хоча деякі райони були проблемними, зокрема Самбірський та Старосамбірський, загалом Львівщина виконала завдання, поставлені керівництвом держави”, – зазначив т.в.о. губернатора краю Юрій Турянський. Загалом в області військовозобов’язаними є близько 300 тисяч чоловіків.
Львівщина виконала план з мобілізації. Від початку проведення АТО із області мобілізовано майже вісім тисяч осіб. Зараз у зоні АТО перебуває п’ять тисяч львів’ян, інформує прес-служба облдержадміністрації. 
“На Львівщині завершено третю хвилю мобілізації. Хоча деякі райони були проблемними, зокрема Самбірський та Старосамбірський, загалом Львівщина виконала завдання, поставлені керівництвом держави”, – зазначив т.в.о. губернатора краю Юрій Турянський. Загалом в області військовозобов’язаними є близько 300 тисяч чоловіків. 

Мобілізація закінчилася. Частково…

Днями в Україні закінчилась третя хвиля часткової мобілізації, масштабнішої аніж друга, та тим паче перша. Вона була необхідною, аби провести ротацію військових, які воюють на сході країни. 
Обласні військові комісаріати про виконання мобілізаційного плану ще не звітують та все ж зазначають, що справа не з легких, загалом з тридцяти повісток “на руки” вручити вдавалось лише одну. Ще більш ілюстративні цифри – майже 1000 чоловіків, яким мали б вручити повістки у Львівській області, перебувають у розшуку. 
Борис Андрєєв, заступник львівського обласного військового комісара у прямому ефірі програми “Відверта розмова” на 24 каналі розповів, що відкрито майже 40 кримінальних проводжень через ухиляння від військової служби. До слова, за ухиляння від армії українцям загрожує від 2 до 5 років позбавлення волі.

фото: архів
Також за час третьої хвилі часткової мобілізації Львівський обласний комісаріат неодноразово пікетували. Жінки й матері військових вимагали, аби непідготовлених хлопців не відправляли у зону АТО. Неодноразово обласний військовий комісаріат повідомляв і про те, що впродовж третьої хвилі часткової мобілізації “спостерігається ухиляння військовозобов’язаних медиків, вони не приходять до військових комісаріатів Львівщини”.  
Нагадаємо, 21 липня 2014-го Президент України підписав Указ “Про часткову мобілізацію”, який наступного дня  затвердила Верховна Рада України. Часткова мобілізація оголошена у зв’язку з поширенням проявів тероризму,  що призводять до загибелі мирного населення та військовослужбовців у східних регіонах, концентрацію угруповань військ на території Російської Федерації поблизу державного кордону України, загрозою нападу та  небезпекою незалежності України.
До слова, мобілізації не підлягали юнаки призивного віку. До військкоматів викликали тільки тих, хто вже проходив службу у Збройних силах та/або має військовий квиток. Як правило, це особи, старші 20 років. Також кожен мобілізований перед відправкою у зону АТО повинен пройти не менш як 15-денне навчання – так зване бойове злагодження на полігонах.
Відкрито майже 40 кримінальних проводжень через ухиляння від військової служби. До слова, за ухиляння від армії українцям загрожує від 2 до 5 років позбавлення волі
У ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” визначено, хто має право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. Зокрема це чоловіки, на утриманні яких перебувають п’ять і більше дітей віком до 16 років; жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років; зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.
Тривала третя хвиля часткової мобілізації 45 днів. За рахунок новобранців влада провела ротацію у зоні АТО. Мобілізували всіх військовозобов’язаних, які пройшли медкомісію, а також мають спеціальності, які нині необхідні армії. Переважно, це спецпризначенці, артилеристи та інші військові фахівці. Мобілізованих відправляють до навчальних центрів, на навчання й бойове злагодження. 
“Згодом чекатимемо призову на дострокову службу. Мобілізація тривала 45 діб. Після цього терміну повістки приходити вже не можуть. Можуть бути уточнення даних військовозобов’язаних, військові комісаріати не перестають працювати. Нас цікавить чи змінили місце проживання військовозобов’язані, склад їхньої сім’ї”, – розповів “Львівській Пошті” речник Львівського обласного військового комісаріату Роман Поронюк

Плановий призов зі жовтня

Скільки повісток вручили – інформація секретна. Але віддати в руки “папірець” вдавалось чи не кожному тридцятому!
“До прикладу, якщо виписали 30 повісток, то вдавалося вручити лише одну. Чому? Кожен громадянин, якщо змінює своє місце проживання, зобов’язаний повідомити про це військовий комісаріат, але люди цього не роблять. Була в нас ситуація із нардепами. Деякі місцеві депутати, яких обрали до Верховної Ради не попередили військовий комісаріат про це, ми і виписали їм повістки. А народні депутати України мобілізації не підлягають”, – додав Роман Поронюк. Тими, хто не взяв повістки, займатимуться правоохоронні органи та прокуратура. 
Натомість керівник Західного регіонального медіацентру Олександр Поронюк в ефірі радіо “Львівська хвиля” повідомив, що повістки військовозобов’язаним все ще приноситимуть. Якщо за ці 45 днів, які тривала мобілізація не набрали необхідну кількість танкістів чи артилеристів, то їх добиратимуть окремо. 
Якщо виписали 30 повісток, то вдавалося вручити лише одну. Чому? Кожен громадянин, якщо змінює своє місце проживання, зобов’язаний повідомити про це військовий комісаріат, але люди цього не роблять
“Це стосується всіх найбільш дефіцитних військових спеціальностей, наприклад, механіки, водії, танкісти, артилеристи, гранатометники. Значна частина українців має досвід служби в Збройних силах, я думаю, що військові комісаріати виконають це завдання”, – розповів “Львівській хвилі”  Олександр Поронюк. 
Окрім того, цієї осені знову будуть приносити повістки і молодим хлопцям, адже в Україні у жовтні розпочнеться плановий призов до армії. Щоправда Президент запевнив, що такі юнаки не будуть виконувати завдання у зоні АТО. “Рада вирішила відновити вже цієї осені призов на строкову службі до ЗСУ. При цьому призвані на строкову службу військовослужбовці будуть проходити військову службу, і не будуть залучатись до виконання бойових завдань в зоні АТО”, – сказав Петро Порошенко, інформує УНІАН. 
Останній призов до ЗСУ пройшов восени 2013 року. Навесні 2014 року призов проводився тільки у внутрішні війська МВС. 5 травня виконувач обов’язків президента України Олександр Турчинов підписав указ “Про заходи щодо підвищення обороноздатності держави”, яким передбачено відновлення призову в ЗСУ.

Хто звільнений від мобілізації?
Громадська організація Ukrainian Legal Aid Foundation на своїй сторінці у Facebook подала роз’яснення адвоката Василя Ковальчука щодо того, хто звільнений від мобілізації та які документи варто надати, аби це підтвердити.
Якщо згідно з Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” ви не підлягаєте призову під час мобілізації, то вам необхідно мати конкретні документи, як доказ права на відстрочку.
Військовозобов’язані, заброньовані на період мобілізації: 
• посвідчення про відстрочку від призову (форма №4) передбачене Інструкцією про бронювання військовозобов’язаних підприємствами, установами та організаціями на період мобілізації і воєнного часу, затвердженої Постановою Міжвідомчої комісії з питань бронювання військовозобов’язаних підприємствами, установами та організаціями на період мобілізації і воєнного часу №1 від 22 травня 1996 р.
Якщо говорити про підприємства приватної форми власності, то обов’язковою умовою для бронювання певних співробітників – є наявність мобілізаційного завдання (замовлення). В такому випадку підприємства отримують від органів управління перелік посад і професій про бронювання військовозобов’язаних. Після цього такі військовозобов’язані підлягають постановці на спеціальний військовий облік.
При цьому комплекс заходів щодо постановки даної категорії громадян на спеціальний військовий облік, а також надання їм посвідчень про відстрочку від призову – обов’язок підприємства. В іншому випадку, якщо військовозобов’язані не будуть переведені на спеціальний військовий облік (хоча мають на це право) – вони підлягатимуть мобілізації. 
Військовозобов’язані, визнані тимчасово непридатними до проходження військової служби:
• висновок військово-лікарської комісії про ступінь придатності до військової служби;
• рішення військово-лікарської комісії про тимчасову непридатність до військової служби.
Зазначені документи потрібно оформити в результаті проходження військово-лікарської експертизи відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу, затвердженого Наказом Міноборони України №402 від 14 серпня 2008 р. 
Чоловіки, на утриманні яких знаходиться троє і більше дітей віком до 18 років:
• свідоцтво про народження дитини;
• довідка про склад сім’ї, затверджена Наказом Мінпраці та соцполітики України №204 від 22 липня 2003 року, довідка про перебування на утриманні, видана місцевою радою (держадміністрацією);
• виписка із трудової книжки. 
Жінки і чоловіки, на утриманні у яких знаходиться повнолітня дитина, яка є інвалідом І або ІІ другої групи, до досягнення ним 23 років:
• свідоцтво про народження дитини;
• паспорт дитини;
• довідка про склад сім’ї;
• акт (витяг з акту) огляду медико-соціальної експертної комісії;
• виписка з трудової книжки. 
Усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років:
• свідоцтво про народження дитини;
• паспорт дитини;
• довідка про склад сім’ї;
• рішення органів місцевого самоврядування про надання дитині статусу сироти або статусу дитини, позбавленої батьківського піклування;
• рішення органів місцевого самоврядування про встановлення опіки, піклування;
• рішення суду про усиновлення дитини. 
Зайняті постійним доглядом за особами, які потребують його відповідно до законодавства України, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд:
• висновок медичної установи про необхідність постійного стороннього догляду;
• рішення місцевого управління праці та соціального захисту населення про призначення компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги;
• договір довічного утримання (догляду);
• рішення органів місцевого самоврядування про встановлення опіки над особами, яким необхідний постійний догляд. 
Що стосується студентів і аспірантів денної форми навчання, то необхідними документами для отримання відстрочки від мобілізації може бути довідка з місця навчання, студентський квиток, залікова книжка тощо.
Наведений перелік документів не є вичерпним і має лише рекомендаційний характер. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.2068 / 4.2MB / SQL:{query_count}