Коли поїдемо трамваєм на Сихів?

Прокладення славнозвісної колії в розпалі. Частину робіт обіцяють завершити до зими, а здати весь об’єкт планують у 2015 році

фото: прес-служба ЛМР
Попри все, трамвай на Сихів таки поїде! І то не будь-який, а трисекційний “Електрон”. Ймовірно, це станеться вже наступного року. 
З облаштуванням трамвайної колії на Сихів було чимало проблем, та все ж улітку цього року її таки почали прокладати. Усіх питань вирішити не вдалося: досі нема порозуміння між міською владою та підприємцями з “Санта-Барбари”, які є категоричними противниками прокладення колії, адже через неї потрібно знести ринок. Із ними до сьогодні не домовилися ані будівельники, ані чиновники міської ради. Вирішення цього конфлікту негласно перенесли на наступний рік. 
До зими ж колію монтуватимуть на іншій ділянці. Наразі вже чимало зроблено. Днями чиновники звітували, що роботи із влаштування дорожнього корита для трамвайної колії виконали на 52% і на 33% облаштували піщану основу. Будівельники вже встановили дев’ять дренажних колодязів, облаштували майже половину бетонних опор. Роботи виконує турецька компанія “Онур”, яка виграла міжнародний тендер.

фото: прес-служба ЛМР
“Виконано половину робіт із дорожнього корита. На цих ділянках ми зараз активно працюємо, щоб не зупиняти рух транспорту. Як тільки ці роботи будуть виконані до щебеневого рівня, перекриватимемо ті ділянки, якими курсує автотранспорт. Перші рейки почнемо влаштовувати в кінці вересня – на початку жовтня, щоби завершити цю ділянку, а в наступному році зайнятися тією, що на вулиці Стуса. Можливо, там (на ділянках, які не впливають на рух транспорту) роботи розпоч­немо ще цього року. На сьогодні влаштовано 50 від­сотків дорожнього корита, нанесено 40 відсотків піщаного шару, влаштовано 40 відсотків дренажних колодязів, поставлено 40 від­сотків опор, влаштовано 30 відсотків щебеневої основи, щоби можна було вже плити зверху ставити й класти рейки”, – розповів директор ЛКП “Львівавтодор” Олег Береза
Роботи не є складними. Самі “онурівці” кажуть, що на вулиці Городоцькій торік їм працювалося значно важче. Та все ж львівські дороги не без сюрпризів... “Єдині труднощі – це подальші роботи, пов’язані з колектором на вулиці Угорській. Він збудований ще за Радянського Союзу, зараз майже повністю знищений. Глибина його залягання – 12 метрів. Ми зараз шукає методику, як правильно виконати ці роботи, щоб оптимізувати терміни і якість будівельних робіт”, – поділився Олег Береза. 

Новим рейкам – новий трамвай. “Львівський завод “Електрон” і далі випускає як трамваї, так і тролейбуси. Ще одного “рогатого” незабаром отримаємо – вже трисекційного. В ідеалі було б дуже добре, щоб новими коліями їздили нові трамваї, щоб це було якісне сполучення Сихівського масиву з середмістям”, – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова. 
На диво, гладко все і з грошима. Нагадаємо, що фінансування будівництва здійснюють із трьох “гаманців” – кредит ЄБРР (6 млн євро), грант німецького уряду (5 млн євро) та кошти міського бюджету (6,2 млн євро). За словами Олега Берези, на сьогодні ЛКП “Львівавтодор” вже оплатило майже 2,8 млн євро грантової частини на закупівлю матеріалів компанії “Онур”. “Готуються документи на оплату авансу з кредитних коштів у розмірі 1,4 мільйона євро. Цих коштів є більше, ніж достатньо, щоб “Онур” мав можливість працювати й купувати матеріали. Отож уже наступного року 150 тисяч сихівчан матимуть можливість діставатися до середмістя трамваєм. Частину трамвайного шляху планують завершити вже цього року”, – додав він. 
Як писала “Львівська Пошта”, згідно з проектом будівництва, трамвайну колію на Сихів прокладуть вулицею Стуса вздовж проспекту Червоної Калини до “Санта-Барбари”. Її прокладають у дві фази: спершу – від вулиці Вернадського до вулиці Угорської, потім – від вулиці Угорської до вулиці Свєнціцького.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.1243 / 4.1MB / SQL:{query_count}