Як допомогти велосипедистам?

Впродовж двох днів у Львові програмісти будуть розробляти прототипи сервісів, які допомагатимуть безперешкодно пересуватися містом на роверах

фото: facebook.com/lvivtravel
У Львові проблеми вирішують із допомогою ІТ-технологій: згодом велосипедистів чекатимуть програмні новинки, які будуть допомагати пр;остіше пересуватися містом на роверах, водії матимуть сервіс, який допоможе знайти вільні паркувальні місця, а містяни зможуть повноцінно аналізувати проблеми електроенергії в квартирах.
Львів упевнено взяв курс на розвиток сфери інформаційних технологій. Уже наступного тижня одна з ІТ-компаній у місті разом із Львівською міськрадою та Інститутом міста влаштовують Bicycle Hackathon. Цього разу це буде дводенний hack-марафон, присвячений розробці додатка для велосипедистів. 
“Хакатон” — це захід, під час якого різні спеціалісти у сфері розробки програмного забезпечення інтенсивно та згуртовано разом працюють над розв’язанням якоїсь проблеми чи над створенням нового додатка чи сервісу. Ключовою метою цього заходу є створення прототипу сервісів, які допоможуть львівським велосипедистам. “Хакатон” проходитиме 13 – 14 вересня у StartUpDepot (вул. Весняна, 4), інформує прес-служба міськради. Участь у заході безкоштовна, проте попередня реєстрація обов’язкова. 
Після закінчення часу “розробки” судді визначать три найкращі та найцікавіші проекти. Переможці отримають цінні призи та квитки на участь у найпотужніших конференціях. “Ми вирішили ускладнити завдання учасникам, вказавши пріоритетні напрямки для створення сервісів. Це можуть бути квестові додатки, різні агрегатори, туристичний додаток або ж навігатор із корисною інформацією та коментарями чи який підкаже, як обрати велосипед. Звичайно, ми будемо раді побачити цікаві ідеї. Головне – щоб продукт дійсно допомагав людям”, – зазначила Євгенія Береза, представник ІТ-компанії.
Окремим блоком ми виділили аналітичні ресурси. Хочемо побачити, де найчастіше бувають велосипедисти, де найінтенсивніший велорух у місті
“На заході буде багато менторів (керівників, наставників – “Пошта”), які ділитимуться своїм досвідом і підказуватимуть учасникам, як зробити максимально якісне та корисне рішення”, – зазначив “Львівській Пошті”Антон Шишкін, спеціаліст департаменту розвитку Львівської міськради
Із його слів, продукти, які створюють на таких “хакатонах”, передусім повинні бути практичні у використанні, створені для людей. “Про ціну такого сервісу чи додатка говорити ще рано. Усе залежить від розробників, проте будь-яка робота повинна оплачуватися”, – певен співрозмовник. 
Якщо це буде навігатор, то, до прикладу, він повинен підказувати студентові-роверисту, де краще припаркувати велосипед і скільки метрів спудеєві ще треба буде пройти до вишу. “Окремим блоком ми виділили аналітичні ресурси. Хочемо побачити, де найчастіше бувають велосипедисти, де найінтенсивніший велорух у місті. Таку інформацію було б ідеально отримувати не з одного, а з багатьох ресурсів, аби побачити картину загалом. Отож завдання перед програмістами стоїть нетривіальне”, – додав Антон Шишкін. 
“Велохакатон” у Львові відбувається за промоцією Європейського тижня мобільності. Незабаром місто чекає найбільша ІТ-конференція у Західній Україні – “ІТ-Арена”. У жовтні у Львові відбудеться “хакатон”, де розроблятимуть ІТ-рішення екопроблем міста. Також у Львові планують розробити сервіс, який допомагатиме водіям – підказуватиме, де найближча парковка з вільними місцями (але лиш у тому випадку, якщо та буде обладнана відповідними датчиками). Це зекономить як час водія, так і зменшить кількість шкідливих вихлопних викидів у атмосферу. 
Також згодом завдяки ІТ-рішенням львів’яни зможуть легко порахувати, скільки грошей і пального вони економлять, якщо пересуваються пішки чи на велосипеді. Також у місті працюють над ІТ-проектом, який дозволяє повноцінно аналізувати витрати електроенергії у квартирі. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.0436 / 4.09MB / SQL:{query_count}