Мінування на мільйон

У Львові з початку року зафіксовано півсотні псевдозамінувань. “Пошта” підрахувала, скільки кожній службі обходяться горе-витівки “жартівників”

Львів у 2014-му сильно потерпає від псевдозамінувань. Зокрема, з початку року у місті зафіксували майже 50 таких повідомлень. Під “обстріл” хуліганів потрапляли як торгівельні центри, кав’ярні, ресторани, готелі, так і комунальні підприємства та пам’ятки архітектури. 
Востаннє “мінували” Львів цими вихідними – було два повідомлення за добу. А ось найбільше дзвінків від мінерів зафіксували 26 липня: впродовж півтори години львівські правоохоронці отримали близько десяти  повідомлень про начебто замінування громадських об’єктів у різних частинах міста. 
Як зазначив “Львівській Пошті” головний міліціонер міста Сергій Зюбаненко, майже всі повідомлення про замінування надходять із зони АТО. На щастя, жодна інформація про вибухові пристрої у громадських місцях не підтвердилася, проте наробила добрячого шуму в місті. До того ж виїзд спецслужб на псевдозамінування обходиться державі у гарну копійчину. 
Скажімо, виїзд самих лиш вибухотехніків, слідчо-оперативної групи, кінологів та ДАІвців коштує бюджету понад 20 тис. грн! Година бригади “швидкої” допомоги – 500 грн, а виїзд пожежного автомобіля – 17 тис. грн. Тобто, з початку року, за приблизними підрахунками, на виїзди на об’єкти витрачено понад мільйон гривень!

Дзвонять із зони АТО 

Пік “замінуваннь” людних об’єктів нерухомості, припав на липень. “48 повідомлень про замінування у Львові від початку року – це справді неприємно вражаюча цифра. При тому 28 із них було у липні, і 14 повідомлень зафіксовано з початку року до червня включно”, – зазначив Сергій Зюбаненко.
Зі слів співрозмовника, всі замінування, про які повідомляли впродовж останніх разів, надходять із зони АТО – їх близько 30. Щодо решти, то їх наразі розслідують. 
“Мінери” можуть сісти за ґрати на термін від двох до шести років
“Уже чимало порушників затримали, за цими фактами відкрили кримінальні провадження. Людям загрожує не штраф, а позбавлення волі, йдеться про покарання за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності. Санкція передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від двох до шести років”, – каже Сергій Зюбаненко. 
Щодо повідомлень із зони АТО, як розповідає головний міліціонер міста, то люди, які сповіщають про “замінування”, інформацію про Львів отримують із інтернету, вони не знають специфіку Львова, надають лише адреси. До того ж зазвичай телефонують не на “102”, а до власників та адміністрації закладів. 

Скільки ж коштують державі псевдозамінування?

Кожне замінування має свою ціну. До уваги беруться і масштаби замінованої території, і кількість працівників різних структур, зокрема тих, які беруть участь в евакуації. “Через замінування, правдиве воно чи ні, міліція витрачає більше 20 тис. грн. У нас виїжджають вибухотехніки, слідчо-оперативна група, кінологи, можуть виїжджати і працівники ДАІ”, – повідомила “Львівській Пошті” в.о. начальника відділу зв’язків з громадськістю ГУ МВСУ у Львівській області Людмила Дячок
Як розповів виданню начальник відділу зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю держслужби надзвичайних ситуацій у Львівській області Віталій Туровцев, виїзд одного пожежного автомобіля державі обходиться у 17 тис. грн. У цю суму враховано і зарплату рятувальникам, і знос техніки, і витрати на бензин, на амортизацію автомобілів тощо. 
“На псевдозамінування розрахунку, як такого, немає. У такому випадку можна брати до уваги лише витрати на бензин. У середньому це кілька сотень гривень. Загалом виїзди на псевдозамінування завдають серйозніших збитків, ніж фактичних фінансових витрат, – ми забираємо техніку, а вона в той час могла би бути задіяна за призначенням. Допоки “розміновування” не завершиться, техніку з місця події забрати не можемо, навіть у разі нагальної потреби. Автівка повинна чергувати на місці допоки працівники міліції не закінчать свою роботу”, – розповів Віталій Туровцев.
Виїзд служб міліції на об’єкт обходиться бюджету понад 20 тис. грн, пожежників – 17 тис. грн, а година бригади “швидкої” – 500 грн
Зі слів співрозмовника, на виклики про замінування переважно виїжджає один-два автомобілі, все залежить від об’єкта, який замінували. До слова, надзвичайники у таких ситуація на місцях лише чергують, вони не задіяні при евакуації людей, при обстеженні.  
А от виїзд карети швидкої медичної допомоги на годину коштує 500 грн. “Під час замінування виїжджає бригада швидкої допомоги. Вона складається із лікаря, фельдшера, санітара та водія. Так як ми неприбуткова фірма, то година роботи такої бригади коштує 500 грн. До того ж один такий виїзд на псевдозамінування може тривати від однієї годити й до чотирьох, а то й більше”, – розповіла “Львівській Пошті” головний лікар станції швидкої допомоги міста Львова Наталія Поважук

Травма для гаманця та здоров’я

Окрім фінансових збитків для держави, повідомлення про замінування є неабияким стресом для кожної людини. Проте постійні сповіщення про псевдозамінування з часом для містян стають звичним явищем. Це, на думку психологів, є загрозою, оскільки у певний потрібний момент люди не відреагують на повідомлення про правдиве замінування. 
“Спочатку людина дізнається про замінування, а вже опісля про те, що це неправдиве замінування. Сама інформація про факт замінування належить до  екстремальних ситуацій. Людина, почувши таке повідомлення, реагує зміною адаптованості. Реакції можуть бути різними  – від паніки до ступору. А це негативно впливає на організм”, – розповідає “Львівській Пошті” психолог Наталія Маркевич.
Вона додає, якщо таких повідомлень буде багато, то вони переходять у ранг вже не екстремальних, а таких, які ми сприймаємо. “Коли ж люди не реагують на небезпечну ситуацію, можуть щось важливе пропустити, щось небезпечне. Певна: така велика кількість повідомлень у ЗМІ про небезпеки, а саме замінування, спрямовані на те, що в якийсь момент ми не відреагуємо на потрібний сигнал, тоді то й трапиться біда”, – зазначила Наталія Маркевич.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.1604 / 4.12MB / SQL:{query_count}