Без світла надії

Міські депутати не довіряють Львівській асоціації незрячих

Міські депутати не довіряють Львівській асоціації незрячих

slipyj.jpg 

Попри те, що недавно відзначали Міжнародний день інва­лідів, рівень уваги, якою сьогодні наділяють неповносправних, залишає бажати кращого. Яскравим прикладом пустопорожніх обіцянок чиновників допомогти інвалідам  є чотирирічна проблема Львівського спортивно-культурного центру шахової асоціації незрячих України "Орієнтир". Підпри­ємство з 1995 року виготовляє канцтовари: ручки, зошити, ґумки та швидкозшивачі. 90% працівників - незрячі. Майже п'ять років підприємство намагається розширити виробництво і шукає більше приміщення, та основною перепоною в пошуках стала апатія... міської влади.

Керівник СКЦ "Орієнтир" Іван Яцишин розповів "Пошті", як з 2004 року оббиває пороги міської ради з єдиним проханням - надати приміщення для роботи. Його візити розпочалися, ще коли у кріслі міського голови був Любомир Буняк. Вже тоді в орендованій квартирі підприємству було затісно, а охочі працювати постійно прибували. Наразі підприємство функціонує у підвальному приміщенні без вікон та належних умов праці, та адреси свого "офісу" робітники не називають, аби без перешкод тимчасово працювати хоч там.

- Зараз у нас працює близько трьох десятків незрячих, - розповідає пан Яцишин. - Якби місця було більше, то й до роботи можна було б залучити більше людей, а так мусимо відмовляти, зрідка даємо роботу додому.

Перший похід до Ратуші закінчився тим, що пан Буняк розвів руками із "залізним" аргументом - належного приміщення немає. Тоді в "Орієнтирі" самі вирішили шукати будівлю. Невдовзі пан Яцишин прийшов до кабінету нового очільника міста - Андрія Садового, причому мав до пропозиції три варіанти приміщення для роботи. Зокрема, приміщення на проспекті Чорновола та вулицях Весняній та Підрічній.

- Садовий скерував нас до Олега Синютки, свого першого заступника, - продовжує пан Яцишин. - Той узяв усі три пропозиції на розгляд, пообіцявши, що проблему розв'яжуть...

Та незабаром у приміщенні на вулиці Весняній розмістили Львівське обласне державне бюро технічної інвентаризації. На Чорновола ...так і не змогли знайти власника. Варіант на вулиці Підрічній залишився єдиним, але за те, щоб його передали "Орієнтиру", повинні були проголосувати депутати на сесії міської ради. Та в останніх сумнів викликало те, що на чолі підприємства стоїть незрячий. За словами пана Яцишина, це був єдиний аргумент "проти". Депутати, мовляв, бояться, що за його спиною розвиватиметься зовсім інший бізнес, який тільки прикриватимуть товариством незрячих. Та пан Яцишин тлумачить такий крок, як бажання отримати хабар...

Не полишаючи надію, "Орієнтир" почав вкладати гроші в проектну документацію розбудови на вулиці Підрічній, загалом у розробку документів вклали близько 30 тисяч гривень. Проте незабаром міські депутати відмовилися надавати територію товариству сліпих, проголосувавши "проти" на сесії міської ради 13 липня цього року. Тоді по допомогу звернулися до члена комісії з питань охорони здоров'я, голови правління ЛОВ Українського фонду "Реабілітація інвалідів" Ярослава Грибальського.

Пан Грибальський теж обурений діями міських депутатів і розповідає "Пошті", що міські депутати двічі відмовили в наданні оренди "Орієнтиру", а коли він попросив їх пояснити, в чому причина таких дій, то йому сказали, що ділянку здали в оренду "Орієнтиру"... але не тому.

- Четвертого листопада цього року сесія міської ради віддала ділянку підприємству з такою ж назвою "Орієнтир", але зовсім іншого роду діяльності, - дивується пан Грибальський. - Щоправда, й досі не вдалося з'ясувати - це випадковість чи зумисний крок. Та, видається, що радше друге.

Як пояснив "Пошті" Олег Бас, голова фракції ПРП у Львівській міській раді, з "Орі­єнтиру" й справді приходили з проханням надати їм територію, але такі прохання видаються народному обранцю дещо сумнівними.

- Виникає питання, за які кошти вони будуть будуватися на тій території, - сумнівається Олег Бас. - Звичайно, незрячим потрібно допомагати, але чи в такий спосіб? Після надання землі вони будуть змушені залучити інвестора для подальшого будівництва. А опіс­ля інвестор скаже, що хоче в новобудові вести свої справи, і матиме на це повне право. В "Орієнтирі" запевняють, що мають власний бізнес, аби провадити справу, але особисто в мене це викликає деякі підозри, оскільки зараз труднощі в бізнесі є й у звичайних людей, не те що в неповносправних...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.3652 / 4.1MB / SQL:{query_count}