Свята в готелі?

Мешканців зруйнованого вибухом будинку на Костюшка, 14, влада годує обіцянками про повернення у відновлені квартири до новорічних свят

Мешканців зруйнованого вибухом будинку на Костюшка, 14, влада годує обіцянками про повернення у відновлені квартири до новорічних свят

remont.jpg 

Уже десятий місяць поспіль мешканці зруйнованого ще 7 лютого вибухом триповерхового житлового будинку на вул. Костюшка, 14, змушені перебиватися у готелі "Львів" та орендованих квартирах, очікуючи завершення робіт на об'єкті та повернення у власне відремонтоване житло.

Наразі достеменно не відомо, чи ці городяни зустрічатимуть Новий рік та Різдвяні свята у власних відремонтованих помешканнях. Хоча ще влітку начальник головного управління з надзвичайних ситуацій у Львівській області Олексій Титаренко заявив мас-медіа, що "до 1 листопада планують повністю ліквідувати наслідки вибуху в будинку, і мешканці зможуть повернутися в свої квартири". Вже минуло і 1 лис­­топада, і навіть 1 грудня, а мешканці з Костюшка, 14, й надалі живуть у готельних номерах.

Чиновники повторюють все те ж, що й казали ЗМІ влітку та восени. Голова Галицької районної адміністрації Львова Ірина Маруняк  учергове запевнила "Пошту": остаточно усі ремонтно-відновлювальні роботи на Костюшка,14, планують закінчити до кінця 2008 року. Мовляв, "процес вже йде до завершення". "На цьому об'єкті нині досить інтенсивно тривають ремонтно-відновлювальні роботи. Їх проводять три підрядні організації. Замовником робіт є управління капітального будівництва міськради. Прагнемо, аби усі роботи були виконані якісно, тому, можливо, процес відновлення дещо затягнувся", - зазначила голова Галицької райадміністрації. Проблем із фінансуванням робіт начебто немає. Нагадаємо, що на ліквідацію НС Львівській міськраді з резервного фонду держбюджету України було виділено понад
7 млн грн.

Поза тим, Ірина Маруняк так і не дала ствердної відповіді на чітке запитання, коли саме зможуть повернутися всі відселені городяни у власні помешкання. У відповідь прозвучало: "Очікуємо, що це відбудеться до свят". Чиновниця каже, що зараз 26 мешканців із постраждалого будинку живуть у готелі "Львів" (там їх забезпечують триразовим харчуванням), ще п'ять осіб - в орендованих квартирах за кошти міськради. "Проживання у готелі оплачено до кінця року", - додала посадовець. Щочетверга, о 18.00, біля будинку на Коcтюшка,14, відбувається нарада за участі заступника мера Львова з питань містобудування, посадовців управління капбудівництва Галицької адміністрації та безпосередньо мешканців.

У прес-службі Львівської облдержадміністрації "Пошту" з посиланням на  начальника управління НС області Олексія Титаренка повідомили, що,  згідно з планами, відновлений будинок на Костюшка мають здати в експлуатацію до 19 грудня, себто до Миколая. При цьому уточнили: найреальніше, усі роботи остаточно завершать до нового року.

Суб'єктивний погляд

Петро Чопик,
мешканець квартири № 6а будинку на вул. Костюшка, 14:

- Із нашого будинку, який комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації визнала гостроаварійним, відселили родини із усіх квартир, окрім двох. Серед них моя (№ 6а) та квартира № 6, які розташовані на першому поверсі зруйнованого вибухом будинку. Чомусь про ці помешкання посадовці Львівської міськради забули. Але ж у моєму помешканні є чималі тріщини! Жодних пропозицій до мене стосовно відселення з боку міськради не надходило. Мене не визнали потерпілим, відповідно, про жодну компенсацію не йшла мова. Писав листи до Львівської міськради, проте комі­сія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на підставі "думки економістів та юристів" відмовила визнати мене потерпілим та у наданні мені матеріальної допомоги. Відповідно, як власник помешкання маю намір  судитися з Львівською міськрадою.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.0817 / 4.1MB / SQL:{query_count}