Проголосували й вирішили

Об’єктом першочергової реставрації містяни обрали львівську “статую Свободи”. Її відновлять за гроші Посольського фонду США, якщо місто виграє грант

фото: архів
Упродовж місяця львів’яни голосували за одну з шести архітектурних пам’яток Львова, яку відновлять, якщо місто отримає грант від Посольського фонду США. До голосування можна було долучитись у соціальній мережі Facebook і під час “Майстерні міста”, заходи якої відбувались у Львові впродовж червня.
Як інформує прес-служба міськради, за результатами голосування переможцем стала скульптурна  група “Ощадність” (львівська “статуя Свободи”) на просп. Свободи, 15 (1891), яка набрала 1449 голосів. На другому місці – будинок Юзефа Сосновського (1900 – 1908), що на вул. Чупринки, 50 – 52, – 947 голосів. Слідом за ним  – джерело з кам’яними левами на вул. Коперника – 812 голосів. 
На четвертому місці – вітраж на сходовому майданчику будинку (1910 – 1911; архітектор – Баденський) на вул. Герцена, 6 – 275 голосів. На п’ятому – скульптурна група алегорія “Правосуддя”,  що на Палаці Справедливості – 275 голосів. Останнє місце посіли 6 скульптур будинку Ландау (1909, архітектор – Подгородецький), вул. П. Дорошенка, 19 – 258 голосів.
Так, скульптурну групу “Ощадність” подадуть на конкурс, аби отримати грант від Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини. Про результати відбору стане відомо вже наступного року. Зазначимо,  що саме цей об’єкт  два роки поспіль подавали на щорічний конкурс від посольства США. Позаминулого року скульптурна композиція вийшла у фінал, проте поступилася першістю дерев’яний церкві святого Юра в Дрогобичі.
Нагадаємо, що проведення конкурсу стало можливим силами громадських активістів, архітекторів і небайдужих містян. Саме завдяки їхнім зусиллям цього року було складено перелік із 30 претендентів на реставрацію. Натомість визначати справді важливі архітектурні форми, які потребують реставрації, допомагали керівник управління охорони навколишнього середовища міськради Лілія Онищенко та керівник проекту GIZ у Львові Іріс Гляйхманн. 

 До теми                        
Посольський фонд США охорони культурної спадщини (AFCP) підтримує збереження пам’яток культури і традиційних мистецьких форм. Із 2001 року фонд надав фінансову підтримку більше ніж 750 проектам збереження культурних об’єктів у понад 120 країнах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7287 / 4.09MB / SQL:{query_count}