Усі на зв’язку!

Громадські активісти, охоронці і таксисти Львова активно обмінюються оперативною інформацією з міліцією. Тепер у злочинців менше шансів залишитися непокараними

Міліція Львова намагається усіма можливими методами повернути довіру містян. Зі слів Юрія Гладуна, начальника штабу ГУ МВСУ у Львівській області, після Ночі Гніву правоохоронці зрозуміли, що спільнота їх “не те що не любить, а ненавидить”, тому зараз хочуть очистити репутацію, а заразом вийти на якісно новий, сучасніший рівень праці. 
“Під час Ночі Гніву ми зрозуміли, що без громади нічого не варті. Тоді була хороша координація дій, яку треба підтримувати далі. Саме завдяки їй вдалось утримати спокій у місті, зокрема 9 травня та в день виборів, коли всі очікували якихось провокацій”, – розповів Юрій Гладун. 
Так у Львові (вперше в Україні!) з метою двостороннього обміну оперативною інформацією між громадськістю і міліцією в чергових частинах Головного управління міліції області, УДАІ, ВДАІ, УДСО та батальйоні патрульної служби при міському управлінні міліції встановили програмне забезпечення “Zello”.
Цей канал прослуховує черговий, і якщо дійсно є правопорушення, де необхідне втручання працівників міліції, то він приймає рішення про направлення туди наряду міліції. Чергова частина міста також інформує громадян Львова про злочини, які стаються, зокрема, про викрадення автотранспорту, пограбування чи інші порушення, описує злочинців, а активісти своєю чергою можуть відстежувати їх на вулицях.
Під час Ночі Гніву ми зрозуміли, що без громади нічого не варті. Тоді була хороша координація дій, яку треба підтримувати далі. Саме завдяки їй вдалось утримати спокій у місті, зокрема 9 травня та в день виборів, коли всі очікували якихось провокацій
Зі слів Ігоря Зінкевича, голови виконкому громадського об`єднання “Варта-1”, за місяць у Львові вдалося за допомогою такого оперативного спілкування знайти шістьох дітей, двох людей старшого віку, які загубилися, та повернути власнику викрадену машину. Він також додав, що найбільше інформації надходить від таксистів, які є на вулицях і в нічну пору. 
Міліціонери залучають до встановлення такого програмного забезпечення (до того ж безкоштовного) охоронні структури й таксомоторні бюро. Зі слів Сергія Зюбаненка, начальника міліції Львова, такі нововведення допоможуть виключити людський фактор і комерційну складову з роботи міліції і дати можливість реагувати по гарячих слідах. 
“Також на варті спокою у місті стоятимуть камери відеоспостереження, проте наразі на балансі міліції їх є лише 24. Це дуже мало. До прикладу, на “Арені Львів” їх аж 300. Тому за допомогою міста намагатимемось встановлювати їх більше та залучати до єдиної бази і ті камери, які є в приватних структурах, поблизу банків і ресторацій”, – каже Сергій Зюбаненко.
Також головний міліціонер Львова має ідею забезпечити всіх робітників міліції та ДАІ, які безпосередньо контактують із людьми, так званими жилетами довіри. До них би кріпився GPS-навігатор і камера, аби мати можливість запису розмови з громадянами. Так, якщо когось із правоохоронців звинувачують у вимаганні хабара чи насильницьких діях, буде можливість ці факти спростувати чи підтвердити. Проте коли вони з’являться у Львові – наразі не відомо.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.0949 / 4.09MB / SQL:{query_count}