Спочатку гроші – потім візи

Із червня Польща запроваджує систему передоплат для українців, які бажають отримати візу. Проте тепер їх буде простіше оформити переселенцям із Польщі та туристам

фото: redaktion-blaulicht.de
Українці тепер зможуть отримати візу простіше, швидше та безпечніше. Адже Польща боротиметься із незаконними візовими посередниками за допомогою передоплат, щоб унеможливити бронювання вільних місць людьми, що так і не приходять оформляти документи.
Крім того, наші західні сусіди спростили оформлення документів на виїзд за кордон для деяких категорій громадян. 

То кому буде простіше?

Спрощення процедури отримання візи перш за все стосується осіб, яких переселили із Польщі до України в 1944-1945 роках, а також їхніх дітей, онуків та родичів. 
Щоправда  лише за умови, що вони  мають документи із українських чи польських архівів, які б підтвердили цей переїзд. Відтак, зазначена категорія громадян може клопотати про отримання дворічних віз (якщо до цього часу не мали жодної візи) та п’ятирічних віз (якщо вже колись використовували бодай дві візи, одна з яких була польською). 
Також полегшення стосується туристичних віз. Українці, які вже мали короткострокові туристичні візи, зможуть отримати однорічну багаторазову візу, а громадяни,  які звертаються за шенгенською візою вперше, отримуватимуть піврічну дворазову візу.

Передоплата тепер обов’язкова!

Як розповів Генеральний консул Польщі у Львові Ярослав Дрозд, найбільшою проблемою із отримання віз для українців нині є нелегальне посередництво. А для того, щоб можна було отримати документ на виїзд швидко та безпечно, Польща запроваджує систему передоплат. 
Тому, вже із 1 червня змі­нюється  реєстрація на подання документів у Візовий центр Генконсульства Республіки Польща у Львові. Бажаючі отримати тут візу повинні будуть спершу оплатити в банку сервісний збір за послуги центру. 
 “Ми проводили інтер­нет-реєстрацію, однак в Ук­раїні є багато програмістів, які реєстрували людей, що так ніколи і не приходили складати документи, лише місця заповнювали та створювали черги. Коли ми це побачили, то вирішили, що найкращим виходом із ситуації буде жива розмова з оператором, проте з допомогою певних програм комп’ютерники блокують телефони колл-центру”, – розповів Ярослав Дрозд.
 До теми                                 
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає можливим введення безвізового режиму між Україною і Європейським Союзом до середини 2015-го року, інформує “РБК-Україна”. 
Так, він відзначив необхідність створення ефективного законодавства та його імплементації. За його словами, Україні необхідно імплементувати закони про біженців, про захист персональних даних, про біометричні паспорти та про набуття внутрішнього притулку біженцями.
Тому особи, які хочуть зареєструватись для подання документів на отримання візи на початок липня, повинні здійснити попередню оплату сервісного збору, вартість якого не змінюється (18,5 євро), проте тепер оплачувати збір треба буде до складання документів. Для цього потрібно прийти у відділення “Кредобанку” або “Ідея Банк”. Із собою потрібно мати український та закордонний паспорти, а також надати номер мобільного телефону.
“У банку заявник отримає підтвердження оплати, а також персональний код клієнта, який потрібно буде вказати під час реєстрації на сайті Візового центру або зателефонувавши на гарячу лінію колл-центру. Можливість самої  реєстрації у клієнта з’явиться через добу після здійснення передоплати. Після цього людина отримає визначену дату та час подання документів до Візового центру”, – каже Ярослав Дрозд.
Код, який надаватиме банк для кожного клієнта буде унікальним, тому це допоможе боротися із фіктивними заявниками. Квитанція ж про оплату послуг дійсна впродовж половини року із дня оплати. Клієнт матиме можливість повернути передоплату у тому випадку, якщо не зможе подати документи у визначений термін з поважної причини, а також один раз перенести дату реєстрації. Зазначимо, вартість візи залишається незмінною та становить 35 євро. Перший термін подання документів за новою системою – 5-6 липня. 

Черги за візами постійні

Зі слів генконсула, попри зменшення кількості областей, які входять до Львівського консульського округу, поляки видають у Львові все більше віз. 
Так з листопада мешканці Тернопільщини й Чернівеччини отримують візи Польщі не у Львові, а в Луцьку. Натомість до Львівського консульського округу входять лише три області: Івано-Франківська, Закарпатська і Львівська. Але попит на візи настільки великий, що вже зараз неможливо зареєструватись, аби встигнути отримати візу раніше за середину червня.
Перший термін подання документів за новою системою – 5-6 липня
Як повідомляла раніше Йоанна Васяк, консул генконсульства Польщі у Львові, з початку цього року видали на 10 000 шенгенських віз більше, аніж у минулому. Загалом це 62 000 віз, тоді як за той же період минулого року їх видали 42 000.
Вона також зауважила, що зменшилась кількість відмов видачі віз, тепер у їх отриманні відмовляють лише 2%, здебільшого через фальшиві документи,  бо українці надалі купують їх у нечесних посередників. 
Андрій Лепак, юрист ініціативи “Європа без бар’єрів”
У Львові є два консульства які видають візи до Шенген-зони, це консульство Республіки Польща та консульство Чехії.

Раніше в консульстві Польщі була жива черга, люди приходили, займали її і стояли мало не цілими днями, це було справжнім знущанням. Тепер ця черга перемістилась у онлайн, через реєстрацію у на сайті в системі “е-консулят”.

Проте зараз знаходяться умільці, які зумисне “забивають” вільні місця людьми, які так і не приходять складати документи. Через це минулого літа треба було аж два місяці чекати, щоб мати можливість прийти до консульства Республіки Польща і здати документи на візу.

Саме завдяки цьому працювали посередники, які налагоджували цю, так звану, “кібер-роботу” і вивільняли за гроші місця для людей, щоб ті могли прийти і подати документи швидше.

Згодом у консульстві вирішили повернутись до роботи колл-центрів, але це результатів не дало, посередники і далі працюють. Польща це найближча до нас європейська держава, та й за великим рахунком візу там отримати просто. З цього літа генконсульство вирішило запровадити ще один експеримент, щоб побороти посередників.

Так тепер людина має заплатити передоплату за візу у банку, а там вона отримає спеціальний код і вже потім зможе зареєструватись через сайт чи колл-центр візового центру. При цьому вартість віз не зміниться, просто сервісний збір треба буде заплатити перед реєстрацією.

А ось щодо консульства Чехії, то там таких черг немає. На початку квітня, щоб отримати час на оформлення документів у Візовому центрі Польщі, треба було чекати понад два тижні, тоді як у чеському тиждень. Тому тепер, у літній пік відпусток, подивимось, як польське консульство справляється з оформленням віз, адже там також збільшили штат працівників, які допомагають оформити документи на отримання віз.

Також має полегшити роботу те, що польське консульство у Львові тепер обслуговує лише три області, а саме Івано-Франківську, Закарпатську та Львівську. Я ж вважаю, що система передоплат справді може допомогти зменшити черги і побороти посередництво. Хоча, наші люди вміють пристосуватись до всього, раніше думали, що і електронне реєстрування і колл-центри стануть панацеєю, але так не сталось.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6608 / 4.15MB / SQL:{query_count}