На захист краю

До кінця травня на Львівщині планують повністю сформувати 3-ій батальйон територіальної оборони. Хоча немає коштів, аби забезпечити армійців елементарними речами, військовикам-контрактникам обіцяють доволі високу зарплату

фото: rmclviv.wordpress.com
Львівщина збирає добровольців до лав батальйону територіальної оборони, головним завданням якого буде охорона й оборона важливих об’єктів і комунікацій, боротьба з ймовірними диверсантами, іншими ворожими озброєними угрупованнями, забезпечення умов для оперативного розгортання військ у разі необхідності.
Так, на службу приймають добровольців віком від 18 до 45 років, придатних до військової служби за станом здоров’я, які не мають проблем із законом. Охочі стати військовиками повинні мати вищу, професійно-технічну чи повну загальну освіту. 
Як розповів “Пошті” Олександр Поронюк, керівник Західного регіонального медіацентру Мін­оборони України, учора під час розширеної наради щодо формування батальйону у Львівській ОДА визначили, що він складатиметься з 423 військовослужбовців, зокрема 40 офіцерів. Наразі ж до лав батальйону вступили 133 добровольці. 
У майбутніх військових перевіряють стан здоров’я, з’ясовують, чи не стоять вони на обліку у міліції, наркодиспансері, якими морально-діловими якостями володіють, а вже опісля беруть у батальйон. Зі слів Олександра Поронюка, багато часу займає здавання аналізів на СНІД, до того ж добровольці оплачують їх самі, а це затягує процес.
Під час розширеної наради щодо формування батальйону у Львівській ОДА визначили, що він складатиметься з 423 військовослужбовців, зокрема 40 офіцерів. Наразі ж до лав батальйону вступили 133 добровольці
Зброя, інженерне майно, техніка й необхідні запаси продовольства батальйону укомплектовані лише на 60%. Також є велика потреба закупити для особового складу батальйону бронежилети й шоломи. Офіцери, які проходитимуть військову службу на посадах у батальйоні територіальної оборони, отримуватимуть грошове забезпечення – від 4 тис. 200 грн до 5 тис. 700 грн, особи сержантського/солдатського складу – від 2 тис. 400 до 3 тис. 400 грн. Сума залежить від військового звання, посади й вислуги років конкретного військовослужбовця.
Наразі область виділила на потреби батальйону мільйон гривень, проте аби задовольнити всі, потрібно принаймні 5 мільйонів. Фінансове забезпечення батальйону відбувається через Львівський обласний комісаріат – так розпорядився  департамент фінансів Міноборони України.
Також на потреби батальйону збирають кошти в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Відтак, як написав на своїй сторінці у Fаcebook отець Степан Сус, спільними зусиллями в храмі вже зібрали майже 700 тис. грн, майже 20 тис. євро і понад 2 тис. доларів. На ці гроші вже придбали бронежилети різного класу, каски, спальні мішки, польові медичні набори, рації.
На благодійний рахунок, який відкрили для львівського батальйону, надійшло 27 тис. грн. За ці кошти вже купили засоби зв’язку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6616 / 4.09MB / SQL:{query_count}