Аби не їхати “зайцем”

Львівелектротранс збільшує кількість електронних терміналів. Згодом квитки на проїзд у трамваї чи тролейбусі можна буде придбати і в супермаркетах

фото: Андрій Польовий
Минув майже рік, відколи у Львові запрацювали перші електронні термінали для продажу квитків. Пілотними стали три “бокси” на зупинках на вулицях Сахарова, Є. Коновальця та І. Франка.
Містяни термінали хоча й не одразу, проте сприйняли позитивно, адже придбати квиток для проїзду в трамваї чи тролейбусі стало значно простіше: не треба відволікати водія від кермування чи передавати гроші через увесь транспортний засіб гадаючи, отримаєш ти квиток чи ні. Нині у місті вже є 75 таких терміналів. Як розповіли “Пошті”, до кінця року їх має стати 150. 
Нагадаємо: для того, щоби купити квиток через термінал, спочатку треба обрати кількість необхідних квитків і номер рахунку, на який переказуватиметься решта (наприклад, номер мобільного), бо термінал її не видає. Інтерфейс діє українською, російською та англійською мовами. Першою купюрою для оплати квитків має бути купюра номіналом не менше 2 гривень, далі можна додавати по 1 гривні, якщо є потреба. 

По квиток – до терміналу

Як розповів “Пошті” директор Львівелектротрансу Орест Козак, електронні термінали до Львова привезла харківська фірма, яка постачає їх по всій Україні. 
“У Львові працює вже майже 80 терміналів. До кінця року плануємо, що їх буде 150, а згодом, може, і більше.  Коли всі вони працюватимуть – поки не відомо. Для цього ще треба пройти відповідні документаційні процедури, має бути відповідне рішення сесії міської ради про терміни їх встановлення. Ці процеси трохи затримали події в Україні, але, сподіваємося, незабаром усе вирішиться”, – каже Орест Козак. 
З його слів, термінали зручні і тим, що з їх допомогою можна продавати квитки без комісії. Такі “бокси” захищені не лише від сонця та дощу, а й від дій вандалів. Проте на них усе ж “нападали” (ламали екрани), і доводилося їх ремонтувати. 
 До теми                                     
Щодня на лінії виходить не весь електротранспорт, який міг би курсувати містом: виходить 65 трамваїв і 60 тролейбусів, а може виїхати 85. Найближчим часом підприємство планує поповнити своє трамвайне та тролейбусне господарство. Нині місто має 95 тролейбусів, з яких 38 давно треба списати, бо дуже старі, а ремонтувати їх важко і дорого. Цього року хочуть придбати ще 52 нових.  
Згодом до всіх терміналів, які працюють, підприємство запланувало під’єднати електронний монітор для спостереження за рухом електротранспорту,  проте коли це станеться – поки говорити рано. 
“Зараз пілотний варіант такого табло є, зокрема на вулиці Сахарова.  Додатковий екран  показуватиме номер рейсу, очікуваний час прибуття та маршрут трамвая. Програмне забезпечення для нього – це спеціально модифіковані програми GPS-навігації, що вже встановлені у всіх львівських трамваях”, – каже Орест Козак.  
Щодо додаткових новацій підприємства на цей рік, то там планують розширити мережу торгових точок, де можна придбати квитки. Відтак уже незабаром їх можна буде купити не лише в кіосках із пресою, а й у супермаркетах і торгових центрах на касі. 
“Раніше у Львові можна було купити квиток у магазині, це було практично. Зараз ми заключили угоду з підприємцями, маємо погодження торгових мереж, тому можна казати, що вже скоро буде можливість придбати квитки в супермаркетах чи, до прикладу, взяти їх як решту”, – розповів Орест Козак.

А чи не потерпатимуть від цього водії?

Водії трамваїв від продажу квитків у транспорті мають додатковий відсоток до зарплати – 12,5% від загальної суми проданих трамвайних чи тролейбусних квитків. Відтак із збільшенням кількості терміналів, ймовірно, водії зароблятимуть менше. 
Проте, як запевнив “Пошту” директор ЛКП “Львівелектротранс”, такі нововведення на зарплати не вплинуть, адже “зараз кількість проданих квитків у транспорті не зменшилась, хоча люди вже звикли до терміналів і користуються ними активніше. Водії як продавали квитки, так і продають, і скільки їх продали, стільки й отримали грошей”. До слова, мінімальна зарплата водія трамвая сягає 3 700 гривень. І це без надбавок.

 До теми                    
Ціну на проїзд у львівських трамваях і тролейбусах планують підвищити до 2 гривень, а вартість пільгового квитка – до 1 гривні. До такого рішення дійшли учасники громадських слухань стосовно підвищення тарифу на проїзд в електротранспорті Львова. Ймовірно, уже з 1 червня можна чекати підвищення вартості проїзду.
Як зазначив директор Львівелектротрансу, така ціна разового квитка є обґрунтованою, оскільки сьогодні підприємство не є самоокупним і потребує значних дотацій. За його словами, підприємство за місяць заробляє лише “2,5 мільйона гривень, а витрачає 7 мільйонів”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6487 / 4.11MB / SQL:{query_count}