Береженого Бог береже

Спокій у Львові бережуть міліціонери, самооборонці, та й самі містяни ґав не ловлять – пильнують, аби провокатор десь не затаївся

фото: ipress.ua
Містяни на сторожі, вони стали уважнішими один до одного, бо побоюються, що серед них можуть бути провокатори, диверсанти-сепаратисти. 
“Зло, що шириться країною, пересувається з людьми. Один покидьок тут, один там. А потім їх більше і більше, сотня “зелених чоловічків” їде того одного захищати. Я вже прокинувся без Криму, якщо не буду уважним, прокинусь без Львова, – розповідає львів’янин Степан, якому 75 років. А яка з мене користь, воювати вже не піду? А цими вихідними трьох російськомовних у камуфляжі бачив, може, то й наші львівські у “войнушки” бавляться… не знаю, зателефонував у міліцію, повідомив, там розберуться, вони зараз швидші і активніші стали”.
Начальник міліції міста Сергій Зюбаненко розповів, що містяни й справді активно телефонують на 102 з повідом­леннями про диверсантів, яким кортить порушити спокій у місті. Та все ж досі тривога була марною – сепаратистів у Львові не виявили. Здебільшого такі нечисті наміри містяни приписували туристам.
“Вихідні минули нормально. Ніяких диверсантів-сепаратистів ми не виявили. Хоча від громадськості надходило багато повідомлень про те, що десь оселяються групи людей, які розмовляють російською. Ми досить толерантно перевіряли цю інформацію, і виявилось, що то були туристи. Наразі такої інформації, яка б викликала занепокоєння, не маємо. До кожного повідомлення ставимось прискіпливо, все перевіряємо”, — каже начальник міліції міста.
Для попередження будь-яких правопорушень цими вихідними залучили майже  200 правоохоронців. Львів й надалі посилено охороняють, такий режим, зі слів Сергія Зюбаненка, запровадили ще з кінця квітня. Міліція пильнує усі пам’ятники та спеціальні об’єкти, в’їзди, виїзди з міста. Що ж до наступних вихідних, а зокрема 9 травня, то начальник міліції міста радить утриматись від масових заходів, адже саме натовп – середо­вище дій провокаторів.  
“Дев’ятого травня просимо уникати будь-яких масових заходів. Якщо для когось цей день свято, то варто відзначати його вдома. Адже всі провокації, які можуть виникнути, можуть бути спровоковані самими містянами. Бо, якщо є якість приїжджі витівники, а немає масових заходів, великого натовпу, то провокацій легко уникнути. Провокатори не можуть діяти самі по собі, їм потрібен натовп”, – каже Сергій Зюбаненко. 

фото: portal.lviv.ua
Та 9 травня день такий, що провокації все ж можливі… Комуністична партія вже подала заявку про намір проведення масових заходів і на Марсовому полі, і на Пагорбі слави. Самооборона й міліція міста готові пильнувати містян. 1 травня самооборонці спільно з правоохоронцями провели тренінг із запобігання можливим провокаціям. Вони готові взяти під свою охорону всі місця, де можуть влаштувати провокації. Йдеться про пам’ятник Радянській армії, а також Марсове поле та Пагорб cлави – місця поховань воїнів, куди приходять вшанувати пам’ять загиблих у  Другій світовій війні. Відтак до охорони громадського порядку пропонують залучити триста самооборонців. 
“Зараз найважливіше – зменшити градус напруги і зменшити рівень агресії. Ми розуміємо що провокації чиняться тоді, коли люди готові їх сприймати, коли люди “накручені”. Треба якомога мирніше залагоджувати суперечки… 
Важливо, щоби львів’яни найближчими днями уникнули натовпу”, – каже Валерій Веремчук, координатор “Народної самооборони” у Львові, депутат міської ради. Начальник міліції міста наголосив, що якщо раптом хто й помітив когось підозрілого, то найперше треба телефонувати у міліцію на 102, а не дискутувати з такими людьми… 
“Якщо ви бачите, що людина веде себе неадекватно, в стані алкогольного сп’яніння, або починає будь-які заклики пов’язані з політикою, то в такому разі треба телефонувати на 102. Міліція реагує, і не тільки міліція, а й громадські активісти. Не треба самим вступати в дискусію”, – додає Сергій Зюбаненко.
Кім Валентин, психолог, який займається питаннями психології безпеки, розвитку професійної пам’яті, спостережливості та діагностики невербальних комунікацій
Провокаторів можна чітко розділити на три категорії. Перша – це організатори, тактичні командири, що діють на місцях. Зазвичай вони не є у перших рядах, а десь посеред натовпу. В них здебільшого заховані в кишені руки.

Спільне для всіх провокаторів – це відсутність незручних предметів у руках, тобто того, що сковує рухи. Щодо арматур та бит, то вони зазвичай є у другої категорії – “затійників”. Зазвичай ці люди ховають обличчя, ходять в капюшонах та сонцезахисних окулярах.

Організатори часто носять мішкуватий одяг, який приховує фігуру, щоб не можна було зрозуміти, якої тілобудови людина. Їх можна розпізнати за тим, як спілкуються із підлеглими. Вони не ходять роздаючи вказівки, це до них підходять інші. Якщо ми бачимо людину у задньому секторі натовпу і до неї постійно хтось підходить – це “затійник”. А ще вони коли віддають команди, то рідко повертають голову. Виконавці ж часто показують жестами напрями, вони кричать, часто використовують шаблонні “кричали”, які запалюють натовп. А “затійники” ж часто використовують широкі та дуже високі жести під час спілкування.

Активна жестикуляція підсилює емоційний фон людей, які слухають. Сприйняття їх стає більш емоційним та менш раціональним. У слухача ці жести провокують активізацію дихання та серцебиття. Ба більше, ці люди постійно рухаються і не стоять на місці. Достатньо, аби їх було лиш кілька або й один, чим більше він пересувається, тим більше активності створює.

Третя категорія – це жертви, які ведуться на провокації. Вони відрізняються тим, що на момент підготовки руки в них сковані по швах. Ці люди стоять на одному місці і можуть голосно кричати, скандувати, але не переміщуються, не рухаються.

Найпростіше, що можна зробити, аби не потрапити під вплив провокаторів, це не бути у натовпі. Багато залежить від рівня саморегуляції, наскільки людина вміє контролювати себе.

По-перше, потрібно правильно дихати. Кричати тихіше і намагатися, щоб дихання було рівномірним. Якщо людина відчуває, що потрапила під емоційний вплив і розуміє, що необхідно заспокоїтися, то також потрібно плавно і повільно вдихати і видихати, це заспокоює.

У нас половина країни провокаторів. Тож провокатором може бути кожен, хто не погоджується, кожен, хто не відповідає чиємусь емоційному запиту. Якщо я емоційно заряджений і починаю в маршрутці активно обговорювати певну подію, а мій сусід сидить і вперто мовчить, то навіть це мовчання може мене спровокувати, аби я активніше почав щось обговорювати.

Професійні провокатори завжди говоритимуть на наболілі теми. Вони використовуватимуть шаблони в розмові. Вони втягують людей в обговорення болючих тем. Провокатор може змінювати свій погляд, аби долучити інших людей до розмови. Він формує два чіткі табори, а згодом навіть коли провокатор зникне, люди самі сперечатимуться й конфліктуватимуть…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8535 / 4.14MB / SQL:{query_count}